Autor Wątek: Denon DJ X1800 Prime  (Przeczytany 4707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaminsky

  • Administrator
  • Człowiek DENON
  • *****
  • Wiadomości: 2403
    • DenonDJ.pl
Denon DJ X1800 Prime
« dnia: 09 Styczeń 2017, 22:26:56 »
4-kanałowy mikser cyfrowy charakteryzuje się doskonałą jakością dźwięku, podwójnym złączem USB audio oraz ekskluzywnymi gałkami Sweep FX, które dostarczają niesamowitych efektów na każdy z kanałów.

9 stycznia 2017, Cumberland RI, USA —Denon DJ (www.denondj.com), wiodący producent sprzętu DJ-skiego klasy premium przedstawił dziś swój nowy, 4-kanałowy mikser klubowy X1800, z twórczymi i potężnymi potencjometrami efektowymi Sweep bazujących na wskazaniach BPM. Zgodnie z dziedzictwem inżynierii Denon DJ, X1800 wyposażony jest w wysokiej jakości 24bitowe wyjście audio 96kHz, zapewniające doskonałą charakterystykę dźwięku.

X1800 jest idealnie dopasowany do nowego Denon DJ SC5000 Prime dzięki protokołowi Engine™. Współdzieli on informacje między odtwarzaczem, a mikserem dotyczące Beatgrid oraz czasu pozwalając na synchronizację efektów LFO. Wyjątkowy crossfader Denon DJ „Flex Fader” charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz efektywnością, a dzięki całkowicie nowej kontroli częstotliwości „Band-Isolation”, przynosi jeszcze więcej możliwości kontroli dla kreatywnych DJ-ów.

X1800 wprowadza wszechstronne i wygodne rozwiązania, które odróżniają go od zwykłych mikserów. Jego dedykowane potencjometry Sweep i BPM FX, dostarczają takich efektów jak Dub, Echo, Noise i Reverb dla każdego z kanałów dając DJowi jeszcze więcej możliwości na stworzenie unikatowego brzmienia. Do tego dostępna jest zewnętrzna pętla efektowa. Dodajmy jeszcze umożliwienie DJ-om wyrażania siebie poprzez użycie narzędzi EQ opartych na menu z dostępnymi zmiennymi trybami „Classic” lub „Isolation” oraz niesamowitym filtrze dolno- i górnoprzepustowym Global Resonance. Dzięki wyraźnemu ekranowi OLED zobaczymy 12 wysokiej jakości efektów BPM FX, a dodatkowy, łatwy w obsłudze dotykowy moduł kwantyzacji umożliwia DJ-owi kontrolę rytmu pozwalając na uzyskanie maksymalnie indywidualnego brzmienia.

Dodatkowo, X1800 posiada podwójne złącze USB audio ułatwiające DJ-om korzystanie z oprogramowania firm zewnętrznych i pozwalające na płynną zmianę między DJami. Efekty działające w oparciu o MIDI oraz instrumenty mogą również być podłączone do X1800, pozwalając na kontrolę efektów przy użyciu rytmów. Aby zapewnić niezrównany potencjał na rozbudowę systemu, X1800 posiada 4 porty LAN, umożliwiające podłączenie aż do czterech odtwarzaczy SC5000 równocześnie. Jego dedykowane wejścia i wyjścia cyfrowe (umożliwiające miksowanie w czystym 24-bit/96kHz, będąc równocześnie podłączonym do SC5000) zapewniają najwyższą możliwą jakość dźwięku – czyli absolutny hit dla każdego wymagającego profesjonalisty.

Kluczowe cechy:
- 4-kanałowy mikser cyfrowy z wejściami PHONO/LINE (przełączane)
- Sekcja BPM FX z kontrolą częstotliwości ‘Band-Isolation’
- Podwójne złącza USB audio do podłączenia oprogramowania lub innych urządzeń
- Dedykowane gałki Sweep oraz BPM FX – wysokiej jakości efekty na każdym z kanałów już za jednym obróceniem gałki
- Wyraziste EQ – wybierz tryb Classic lub Isolation oraz filtr ResonanceControl
- Protokół ‘Engine Connect’ dla Bidgrid
- Wyjątkowy crossfader Denon DJ ‘Flex-Fader’
- Połącz efekty i instrumenty bazujące na MIDI
- Wyjście cyfrowe 24-bit/96kHz dla nieskompresowanych ścieżek audio
- Wyraźny OLED dla precyzyjnego ustawienia funkcji menu
- 4 wejścia cyfrowe do miksowania audio w wysokiej rozdzielczości
- Porty LAN do podłączenia do 4-ech urządzeń lub akcesoriów
- Solidna metalowa konstrukcja

„Mikser jest najważniejszą i główną częścią setupu każdego DJ-a” powiedział Ross Goodwin, Product Manager firmy Denon DJ. Dodał, że: “X1800 dostarcza legendarnej jakości dźwięku w połączeniu z układem nowych efektów, który jest przyjazny dla środowiska klubowego oraz zapewnia więcej kontroli z naszymi odtwarzaczami SC5000 Prime, które są wspaniałym źródłem rozrywki i razem dają niesamowite doświadczenie DJ-om”.

Denon DJ X1800 jest dostępny w Polsce w cenie detalicznej 7999 zł.

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Grabuś

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Denon DJ X1800 Prime
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2017, 21:27:14 »
Witam
Te dwa porty usb 1 i usb2 na górnym panelu nad wyświetlaczem , do czego one służą do jakich urządzeń ? do laptopa też mogą być wykorzystane?