Autor Wątek: 29?! - Nowe CACKO od Denona  (Przeczytany 12586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Negative

• Gość
Odp: 29?! - Nowe CACKO od Denona
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Czerwiec 2012, 20:13:02 »
Cena i tak przesadzona... ta raza Denon zawiodl ;p

maslak_s

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Czerwiec 2012, 21:32:40 »
Kiedy dostępny w Polsce? Bo ponoć SC2900 ma być w pierwszej kolejności skierowany na rynek europejski. Dopiero później na rynek USA.

I tak tańszy od CDJ 900 :)
Natywny TSP i tu i tu
Static Plater i tu i tu
Slip i tu i tu
Manual Loop i tu i tu
Tu 4 hot Cue tam nie ma
Loop Cutter i tu i tu
Plastikowe Cue i Play i tu i tu
Aplikacja bazodanowa i tu i tu
Tu Midi tam Hid + advanced HID, które ciągle nie działa na Traktorze !!

możliwość grania z jednego sticka na dwóch deckach i tu i tu

Cena w niektórych przypadkach niższa o 1000 zł

Porównanie na szybko całkiem spoko ;] Ciekawe jeszcze jak będzie z niezawodnością. Jak będzie się sprawdzał w klubach przy potężnym basie.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Czerwiec 2012, 21:40:31 »
Jak będzie się sprawdzał w klubach przy potężnym basie.
Tak jak miałem okazję sprawdzić SC3900 nie miał problemów, a tu masz pasywny JOG więc tym bardziej nie spodziewałbym się żadnych niespodzianek.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

stylo

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Czerwiec 2012, 00:23:24 »
cena jak cena ale nie wydaje mi się by 1200 zł różnicy między sc 2900 a cdj 900 ,podziałało jak magnes i zjednało rzeszę nabywców .
CDJ to standard i nie wystarczy tylko wypuścić player dobry i tańszy by to zmienić lecz trzeba wypuścić player fantastycznie lepszy .
Jak dotąd udawało się to Denonowi wyłącznie w teorii a nie praktyce (3000/5000/3500/5500/3700).

Dla mnie będzie to łakomy kąsek np dla mobilnych dj , za niecałe 10 000 zł mogą mieć kozacki setup dwa 2900 i dn x 600 .

Przed 2900 i jego starszym bratem 3900 bardzo długa droga by dowieść ,że są równie dobre jak cdj czy w ogóle realnym jest by udało się dowieść ,że są lepsze od cdj ? ( bo właśnie to ta LEPSZOŚĆ kreuje wizerunek marki i przekłada się na jej popyt )

Lepszy /gorszy - niby rzecz względna a ludzi którym poprzednie modele dns dopiekły niestety ale nie brakuje .

Dla mnie Denon by zgarną lwią część rynku gdyby wypuścił duże kontrolery jeden z platerami od 3900 drugi z jogami 2900 wtedy z automatu byłby firmą ,która posiada produkty pozbawione konkurencji .
Biorąc pod uwagę rosnący udział właśnie kontrolerów w rynku aż dziwnym jest że Denon skupia się nad rozwojem playerów .
Kwestią czasu jest gdy coś takiego uczyni Pioneer zwłaszcza gdy jego ERGO czy S 1 lub T 1 cieszy się taka popularnością .
Czy Denon zamiast uciekać do przodu serio woli gonić za innymi ? Model sc 2900 jest niewątpliwym dowodem pogoni za sukcesem CDJ .

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Czerwiec 2012, 13:25:35 »
Mało kontrolerów od Denona!!
HC1000, S1200, SC2000, S3700, SC2900, SC 3900, MC3000, MC6000 miksery które mogą robić za kontroler X1600 X1700 i stare cały czas hulajce HD 2500 HC4500 Hc5000 czy nawet "ukochana"5500 to jest mało.:D:P:D

i tak jeszcze czeka zakup pełnej wersji czy Tsp czy virtuala, rpm, torqa, one, czy czegokolwiek co jeszcze moze wyjść, a soryy mixxx jest darmowy! I zaprogramuj to pod aplikacje która chcesz a zobaczysz ile czasu stracisz a i tak na imprezie nie wykorzystasz "pełnej mocy"
DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Czerwiec 2012, 13:28:06 »
Dla zainteresowanych - SC2900 będzie dostępny w przeciągu jednego do maksymalnie dwóch miesięcy.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

stylo

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Czerwiec 2012, 17:12:46 »
Mało kontrolerów od Denona!!
HC1000, S1200, SC2000, S3700, SC2900, SC 3900, MC3000, MC6000 miksery które mogą robić za kontroler X1600 X1700 i stare cały czas hulajce HD 2500 HC4500 Hc5000 czy nawet "ukochana"5500 to jest mało.:D:P:D

no ta tylko ilość nie równa się jakości i popytowi
Tylko NUMARK sprzedaje więcej swojego S 7 niż denon wszystkich swoich modeli - a to dlatego ,że  S 7 jest po prostu duży i wygodny .
Pionkowskie S 1 i T 1 zostały też nie głupio pomyślane bo udają konsole złożone z dwóch playerów ( cdj deck section) i też ludzie kupują je na masę bo z tych maszynek chce się grać .

Puszczenie wypasionych kontrolerów z aktywnym platerem ala 3900 do serato i z jogami ala 2900 pod np traktor zamiotło by wszystko co jest na rynku kontrolerów pod dywan .
Na prawdę bardzo się dziwię ,że taka firma jak Denon nie dostrzega istniejących luk asortymentu i nie stara się zająć i rozepchać się w jeszcze wolnej przestrzeni na rynku .
Na półce z playerami NIE POWALCZY - teraz już nic nie przerwie hegemoni CDJ bo ludzie po prostu kochają ten sprzęt a na playery denona się OBRAZILI  ( nie bez powodu)

HatterHell

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Lipiec 2012, 16:47:26 »
Tak czytam i czytam te niektóre wypowiedzi i dziwie.... jakim cudem moje (wycofane z produkcji i przeznaczone do kasacji ;p ) HS5500 po 3 latach jeszcze się kręcą i nie dają oznak wyczerpania?? czyżbym trafił na szczególnie twarde sztuki??:P  ....nie wydaje mi się...

Wybaczcie ale wtrącę swoje 3 grosze nawet jak nie mam racji..

Denon Vs. Pioneer...

czy nie jest tak ze Pionek zdecydowanie więcej inwestuje w reklamę przez co stał się ikona każdego klubu??<przynajmniej w EU> i co dla zdecydowanej większości oznacza "najlepszy"?? Każdy lubi coś innego, i w tym przypadku, to kwestia gustu bo nie da się ukryć ze P i DN już nikt nie dogoni, a to ze coś ma awarie to normalne...w końcu, to tylko elektronika.

Dla mnie Denon ma dusze...a Pioneer tylko ładną, dobrze działającą obudowę :P (co wcale nie oznacza ze jest zły)

DN wypuszczając 29....upodabniając go do konkurencji vizualnie...chyba zaczął wojnę, na którą długo czekałem :)

...może ludzie nie będą się w końcu bali tej ilości funkcji i guzików ;p i zobaczą ze poza Pionkami jest jeszcze inny świat, i nie będzie standardem klubów Pionek i technics...tylko zestaw któremu ja ufam od ponad 3 lat...niezawodna para...

DENON & VESTAX

..i tak na marginesie.... przestańcie się kłócić tylko zacznijcie działać :P  niszczmy komercje i promujmy MINIMAL !!
                                                           mixcloud.com/hatterhell

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Lipiec 2012, 20:32:28 »
To ja też dorzucę swoje 5 groszy
Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety i nigdy nikt nie wymyśli sprzętu który zadowoli każdego człowieka na tej planecie
Posiadałem jeszcze półtora roku temu sprzęt Pioneera ( 2xcdj 800 + mikser 600)
Ale przesiadłem się na Denonka,i to nie tylko ze względu na cenę,ale też ze względu na funkcje i wygląd (2xdns3700 +dnx1600 +2xdnsc200)
Mógłbym powiedzieć tak - Pioneer cdj 2000 fajnie wygląda ale nadal to jest kawałek plastiku,już nie raz widziałem na jutubach i sam tego doświadczyłem jak player dosłownie "ucieka" spod dłoni,to samo z kontrolerami (zamiast nóżek powinny być przyssawki)
Ale nadal cenię tą markę i wiem że sprzęt jest niesamowity tak jak dns3700

Jedyna rzecz jaka mnie denerwowała w dns3700 to to,że nie można wystartować z poziomu vinyla
w Pionierku jest to super rozwiązanie ,cóż trzeba było powrócić do starej metody gramofonu Technicsa
i to jest właśnie to na co czekałem od wielu lat
Nowoczesna technologia połączona ze starymi gramofonami,i to właśnie się Denonowi udało na 100%
Ilu z was parę lat temu marzyło o jakimkolwiek sprzęcie,byle miał tylko pitch?
Dziś mamy niesamowity wybór sprzętu i firm,tanie lub drogie,z plastiku lub metalu ,gramofony,cdki,kontrolery i jeszcze narzekacie ?

Offline Noise Project

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Lipiec 2012, 08:58:30 »
Ja też może się udzielę:
Miałem denony s1000 (6 lat działały - chodzą u kolejnego właściciela już ponad kolejny rok) - nigdy nie widziały serwisu, postawione obok cdj1000 mk3 wyglądały śmiesznie, ale każdy zwracał im honor jak czytały płyty, których CDJ1000 (2 letnie) nie potrafiły przeczytać. DNS - Tysiączki katowane były w klubie co wieczór prawie, a cdjoty koleś miał w domku na biurku - cacane, głaskane itd.

Miałem DNX1500 i DNS3500 - kolejny właściciel ma je do dziś i działają, może mniej dba niż ja, bo czasem musiałem mu laser podczyścić ale nic z nimi się nie dzieje i grają do dziś.

Obecnie mam denona X-1600 i od półtora roku sprawuje się idealnie. Za każdym razem jak go biorę do klubu - to miksery piona idą pod stół, bo każdy kto słyszał brzmienie tego miksera nie wspomina o sprzętach marki P. Co do niezawodności miksera to śmiało mogę powiedzieć, że nigdy nie miałem z nim żadnych kłopotów typu zawieszanie się, zaniki dźwięku czy inne.

Z DJM2000 był już różne jazdy - dotykowy ekran padał, zawieszał się mikser, zanikał dźwięk albo zdychała funkcja routowania odtwarzaczy, co powodowało ogólne ogłupienie zestawu.

stylo

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Lipiec 2012, 23:17:25 »
z dns 1000 miałem do czynienia bardzo krótko ok 6 miesięcy ale był to fajny player bezkonkurencyjny wręcz -jedyne do czego można było się przyczepić to rozmiar DISCMAN z JOGEM  .

DNS 3500 miały już troszkę kolców - użytkowane w warunkach klubowych nie zasysały płyt lub nie chciały ich wypluwać w normalny sposób trzeba było kombinować z trzymaniem przycisku eject . Trochę rozbrajał mnie pokładowy sampler , nie lubiłem też na nich dokręcać platerem -jakoś to nie działało tak jak by się tego chciało . Często nie dawało się też wyjść z pętli inaczej jak kasując ją .
5500 - kupiłem dwie pierwsze sprzedane w PL sztuki / sprzęt który uwolnił mnie od płyt ale kilka razy pokazał pazurki nigdy nie zapomnę jak stwierdził na imprezie że nie widzi bazy danych a zawiechy w trybie D-sync były w trakcie użytkowania taką codziennością iż najnormalniej człowiek nauczył z nimi sobie radzić .

3700 kupione DO KLUBU na FAKTURZE DANE OSOBY KTÓRA MOGŁA ODLICZYĆ SOBIE OD NICH VAT i wrzucić w koszty ( ja w chwili zakupu tego zrobić nie mogłem -nie prowadziłem czasowo działalności gosp - stało się to bardzo szumne że NIE BYŁY MOJE .
CH z tym że miałem je w Domu ,grałem z nich na imprezach -UŻYTKOWAŁEM JE  -wylałem na nie tyle jadu i wytknąłem im tyle wad ,że nie chce mi się tego wszystkiego jeszcze raz pisać.

Jak można ocenić nowe 2900 czy 3900 ????
Nie mam już zamiaru ich testować - wolę podziwiać bo prezentują się DOSTOJNIE kupować i używać ( czysto hobbystycznie bo z graniem dla kasy już skończyłem) też ich nie zamierzam .
Pomimo tego że moim pierwszym ukochanym cd playerem kupionym w 1996 roku był DENON dn-2700 F i miałem w łapach prawie wszystko do odtwarzania muzyki co DENON od tamtego czasu wypuścił nie kupię już NIC tej marki ponieważ firma ta udowodniła mi ,że co nowszy model to bardziej mi się go odechce gdy już go mam  w ręku .

Hmmmmmmmmmm
Przesiadłem się na CDJ ale też ich już nie mam i nie użytkuję - bawię się kontrolerem ale nie od DENONA
(DDJ-S1 -kupiony po to by czasem sobie pomiksować gdy coś mnie najdzie )
Osobom, których przygoda z DENONEM, trwa krócej -życzę by miała lepszy przebieg .

2900 wygląda naprawdę fajnie OBY FAJNIE SIĘ Z NIEGO GRAŁO !!!!!!
Playery