Autor Wątek: Send Midi Clock zabija traktora  (Przeczytany 1861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline metrowy

• Użytkownik
  • **
Send Midi Clock zabija traktora
« dnia: 05 Styczeń 2018, 11:47:24 »
Otóż chcę zsynchronizować traktora z abletonem po midi tak żeby wszystko ładnie cykało w tempo

Aby to działało należy w opcjach traktora w zakładce MIDI CLOCK zaznaczyć SEND MIDI ClOCK

Otóż kiedy zaznaczę tą opcję to traktor zaczyna mulić strasznie,  tempo jakby spada o połowę,
dźwięk jest szarpany i robi się totalna kaszanka.
W momencie kiedy usuwam zaznaczenie traktor działa jak żyleta.

Przerabiałem już chyba wszystkie opcje - do reinstalacji systemu włącznie.

I teraz prośba:
Czy mógłby jakiś posiadacz traktora z łaski swojej sprawdzić czy u niego jest podobnie?

Cały test polega na tym  że uruchamiamy traktora, odpalamy dwa tracki na raz i w trakcie grania w opcjach zaznaczamy w/w opcję i patrzymy co się dzieje.

WAŻNE!

Muszą działać minimum dwa tracki bo na jednym czasami jest ok.

Za pomoc i wszelkie sugestie dzięki.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
Odp: Send Midi Clock zabija traktora
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2018, 16:25:51 »
Nigdy nie synchronizowałem Traktora i Abletona,właśnie się tym bawię i poległem na "traktor virtual output"
u mnie tego nie ma,próbowałem też przez "Link",niby Ableton się synchronizuje,ale muza do niego nie leci.
W jakim celu chcesz to zrobić/co ma to robić?
Może to działa z urządzeniami midi?
Próbuję to na zintegrowanej karcie muzycznej,jak to masz zrobione?,jaki komp/laptop/procek.
Co do
"Aby to działało należy w opcjach traktora w zakładce MIDI CLOCK zaznaczyć SEND MIDI ClOCK
Otóż kiedy zaznaczę tą opcję to traktor zaczyna mulić strasznie,  tempo jakby spada o połowę,
dźwięk jest szarpany i robi się totalna kaszanka."

U mnie jest ok.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2018, 19:21:55 »
Cóż,wystarczyło odpalić mikser i włączyć przycisk "midi clock",działa i nawet nie potrzebuję jakiegoś "virtualnego zegara",ale z tego co widzę,to wszyscy opisują tą metodę na urządzeniach Native A8/A10.
Na zintegrowanej karcie nie udało mi się tego włączyć.

Offline metrowy

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2018, 20:12:42 »
Jak masz mikser z opcją syncowania midi clock  z zew. urządzeniami to nie musisz kombinować.
Ja takiej opcji nie mam póki co i kombinować muszę.

Co do pytania o kompa:

proc core quad q6600 2,4 Ghz nie kręcony

ram 4 Gb

dzwiękówka sound blaster 2 ZS

płyta gigabyte jakaś, nie pamiętam konkretnie

Generalnie to bez problemu na tym konfigu odpalam traktora i abletona razem  i działa

Latencja 4

zużycie proca 15 % , czasem skoczy troszkę

ram ok. 2 giga, czasem skoczy jak przeglądarki nie wyłącze.

Dyski też bez szaleństw.

Jak kliknę midi synca i traktor zdycha to obciążenie ani drgnie i to mnie zastanawia ...

Co do pytania po co te midi synce

- ano po to żeby ableton ładnie się syncował z traktorem dzięki czemu można zawodowo dodawać sample loopy efekty i kij wie co jeszcze.

dzięki za test.

Jakbyś mógł to napisz jaki masz konfig kompa

pozdrawiam

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:21:27 »
I pewnie nie masz tego "Virtual out"?
Z tego co widzę,to jest to na "japcoka",dlatego się inaczej nazywa :)
nie lubię takich "niedomówień",pokazują jak działa,ale dlaczego to już nie,trzeba użyć pewnie zewnętrznego programu midi,tu masz gościa,użył "Jack for audio" (dosyć trudna obsługa),ale gość też posiada Traktor A10 (i A2)
https://www.youtube.com/watch?v=6ZqQ3dMsPNI
na stronie Native masz program (pokazany na filmie) - loopbe i ipmidi
https://support.native-instruments.com/hc/en-us/articles/210300905-How-to-Sync-TRAKTOR-and-Ableton-Live
ale właściwie każdy używa interfejsu Native (karta muzyczna DVS),może w tym jest problem?
Na innych filmach wyraźnie widać = jako karta muzyczna to "jack audio",ale by mieć tyle kanałów,potrzebny jest interfejs audio,to tak jak z ASIO pod windę (core audio u appla),te programy to wirtualne kable audio/midi.
ASIO też pewnie trza zainstalować,coś czuję że używam tylko 25% możliwości traktora i abletona :)
Winię kartę muzyczną.
Może ktoś się jeszcze dołączy do tematu?

Offline metrowy

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2018, 22:11:08 »
Nie widzę czegoś takiego u mnie jak traktor virtual output.

Co do spięcia midi clock to u siebie mam wirtualny sterownik midi o nazwie midi yoke.
Działa w 100% ok.

Spinać wirtualne audio nie próbowałem, nie wszystko na raz :) - najpierw muszę się uporać z podstawowymi problemami.
Ale jest to na pewno opcja przyszłościowa warta uwagi.

Jack Audio to kombajn, dużo może, ale wymaga to dość zaawansowanej wiedzy.

Jedno już wiem - to co u was działa bez problemu u mnie nie działa.

Trzeba się z tym przespać, kupić jakieś 0,7 na wekeend i spojrzeć na problem innymi oczami to może się coś wymyśli :D