Autor Wątek: AXIS 8 12 12S - uzytkownicy? wrazenia? recenzje?  (Przeczytany 1665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline meekeen

• Nowy użytkownik
  • *
AXIS 8 12 12S - uzytkownicy? wrazenia? recenzje?
« dnia: 17 Lipiec 2016, 01:59:00 »
Czesc

Zastanawiam sie mocno nad kupnem Axisow (nie wiem w jakiej konfiguracji jeszcze ale: 2x8 z/bez 12s albo 2x12 z/bez suba).
Nigdy nigdzie ich nie slyszalem ale cos mi mowi, ze mam je kupic. Moc jest masakryczna no i to jedne ze bardzo nielicznych PA o budowie koncentrycznej na rynku.

Czy sa tu jacys uzytkownicy tego naglosnienia? Albo ktokolwiek je chociaz gdzies slyszal prosze?

Idealnie szukam czegos co ogarnie mi dwie rzeczy naraz: male imprezy i jakies tam bary male na plazy czy pubu na rynku ORAZ do DJingu/praktyki w domu gdzie mam pokoj 4x4 i zadnego treatmentu akustycznego na scianach (i nie planuje zrobic). Muza zapodawana bedzie chyba z MCX8000 i bedzie to prawie tylko Deep House 115-125bpm.
Teraz NAJWAZNIEJSZE: Czy ktos probowal to odpalic w domu/w takim pokoju jak ja mam? Jak to tam gralo? Jesli w ogole? Przeciez to ma po 1000W w RMSie sztuka + mega duzy SPL no i to jest PA (wiec projektowany zeby tylko rzucac dzwiek daleko + 'grac ladnie/dobrze' tylko przy wyzszym/wysokim poziomie glosnosci co jest niemozliwe do sluchania w warunkach domowej praktyki DJskiej czy nawet codziennego sluchania muzyki) wiec w teorii to powinno grac slabo w pokoju 4x4 metra bez bass trapow przy normalnie DJce prawda?
Mam zapomniec temat Axisow jesli chce tego uzywac (rowniez) w domu czy jakos to sie w miare spisze? A moze jakbym wzial te 2 x 8ki to byloby lepiej w domu wtedy? Mniejszy driver to moze byloby lepiej (choc wtedy mniejsza sprawnosc na zewnatrz/na imprezach bedzie prawda?).
Wiadomo ze nie chce na tym produkowac czy masterowac trakow w domu ale chce zeby mi to gralo naprawde ladnie, pelno, cieplo, gleboko i tak....zywo (tak ze jak kumple DJe jak przyjda to powiedza: ale masz fajny dzwiek. Co to jest i gdzie to kupic). A z kolei jak zagram gdzies dla (malej) publiki, to beda podchodzic ludzie i mowic: stary, super sprzet masz, gratulacje. No i jeszcze jak czytam ksiazke wieczorem na lozku i zapodam sobie jakas spokojna muze (muza to podstawa mojego zycia i towarzyszy mi ciagle - nie potrfaie nic robic bez akompaniamentu muzy) zeby mi to ladnie gralo na niskim poziomie glosnosci. Nie wiem czy jest w ogole taki system naglosnienia ktory mi to da ale.......ludze sie ze moze Axis taki bedzie.

W ogole bardzo ciezko mi znalezc recenzje tego systemu. Macie gdzies moze prosze?
Jedyne co mi sie udalo znalezc to z Niemcowni tu:
https://www.amazona.de/test-denon-dj-axis-12-axis-12s-aktiv-pa/
i tu
http://www.bonedo.de/artikel/einzelansicht/denon-dj-axis-12-und-12s-test.html
Musialem sobie ladnie odswiezyc niemiecki ale generalnie to w obu recenzjach te szkopki to pisza ze dzwiek z tego Axisa ich wrecz zamiotl :O :O

Prosze pomozcie/odpiscie jak najszybciej bo musze jakies ruchy w zwiazku z tym zrobic.

Dzieki mega i pozdro

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: AXIS 8 12 12S - uzytkownicy? wrazenia? recenzje?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2016, 10:58:21 »
Witamy na forum.

Widzę, że mimo naszej wymiany mailowej oraz rozmowy telefonicznej, na której starałem się dogłębnie wyjaśnić wszystkie nurtujące Ciebie kwestie, nie do końca mi się udało. W sumie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania już uzyskałeś, więc jak rozumiem chciałbyś się upewnić czy aby nie wprowadzam w błąd.

Na forum najprawdopodobniej (jeszcze) nie znajdziesz właściciela AXISów, więc nie uzyskasz raczej odpowiedzi dotyczących brzmienia ponad to, co ja starałem się Tobie opisać.

Odniosę się tylko (po raz kolejny) do kwestii użycia tego typu nagłośnienia w domu, bo może akurat interesować innych forumowiczów.

Zastosowanie tego typu nagłośnienia w domu nie jest zbyt dobrym pomysłem z kilku względów:
1. Grając na minimalnym poziomie głośności (10-20%) nie uzyska się satysfakcjonującego brzmienia (oczywiście to zagra, jednak dźwięk będzie dość płaski) - spowodowane jest to dużą średnicą membran przez co poruszają się na tyle minimalnie, że nie są w stanie oddać na tyle wysokiej selektywności dźwięku). Tradycyjny zestaw Hi-Fi lub monitory odsłuchowe przy podobnym poziomie głośności dadzą zdecydowanie lepszy efekt.
2. Wydajność prądowa - zestaw taki będzie droższy w utrzymaniu. Przy porównywalnej głośności z zestawem tradycyjnym Hi-Fi będzie pobierał więcej mocy z sieci. Znów jest to spowodowane membranami o większej średnicy, które trzeba jakoś napędzić (fizyki nie oszukasz).
3. Nagłośnienie estradowe ma to do siebie, że nie jest skonstruowane na małe powierzchnie. Dźwięk w tego typu nagłośnieniu rozchodzi się nieco inaczej, więc efekt też będzie nieco inny.

To jak z porównaniem dojazdów 2 km do pracy. Możemy się wybrać autem osobowym, albo ciężarówką z naczepą. I tym i tym najprawdopodobniej dojedziemy na miejsce. Będzie tylko kłopot z manewrowaniem, zaparkowaniem i spalaniem (40L/100km). Można, tylko czy to nie jest przerost formy nad treścią?
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline meekeen

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: AXIS 8 12 12S - uzytkownicy? wrazenia? recenzje?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2016, 11:32:31 »
dziekuje pieknie za odpowiedz i wszystkie informacje
bardzo pomocne!
pozdrawiam