Autor Wątek: Denon MCX 8000 pomocy!  (Przeczytany 2902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kodymilkemodyl93

• Nowy użytkownik
  • *
Denon MCX 8000 pomocy!
« dnia: 03 Wrzesień 2017, 19:47:25 »
Witam! posiadam 'prawie' przeidealna konsolke...
Niestety mam z nia pewien problem.
Podczas odtwarzania muzyki zawiesza mi sie zazwyczaj lewa strona, tzn to co jest na lewym ekranie nagle staje.
zdarza mi sie to czasem na prawym, ale znacznie rzadziej.
Muzyka leci nadal, przycisk play/pause reaguje, lecz niestety nie da sie wyjsc do menu wyboru utworów, nie pozwala na to zablokowany ekran 'zwyczajna zwiecha'
Dlaczego?
Urzywam zazwyczaj SERATO DJ.
Czy mogl by mi ktos pomoc? co moge z tym zrobic?
Zostalo mi 6 dni do poprowadzenia imprezy, no ale niestety az sie boje co to bedzie.
Dzieje mi sie to mniej wiecej za kazdym razem gdy gram.
Czasami po 5 minutach a czasami po 45...
Jedyna opcja jaka pomaga to wylaczenie i wlaczenie ponowne konsoli.
Hehe... impreza... Muzyka graaa... i nagle: SORKI! restart konsoli :D
POMOCY! i pozdrawiam!

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
Odp: Denon MCX 8000 pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2017, 12:36:59 »
Z jakiego kompa/laptopa korzystasz?
Korzystasz z Engine?,czy bez programu Engine też się tak dzieje?
http://www.denondj.com/kb/article/2256#Specs

Offline CRAZYPARTY

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2017, 23:04:39 »
Nie piszczcie ciągle z jakiego komputera z serato czy engine, z jakiego pendrivea itd. tylko prosimy o info czy będzie jakas aktualizaja oprogramowania do mcx 8000 bo jest ewidentniejest problem  zbyt dużo osob narzeka. czy po prostu denon juz odpuscił zupełnie mcx 8000 ?? jezeli bedzie aktualizaja to kiedy??? chyba wszycy posiadacze czekaja na informacje

Offline radek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrzesień 2017, 19:15:30 »
dokładnie .... u mnie to samo się zawiesza ... bez kompa tylko na pendrive i to dwóch dobrych producenów ... wysłałem wiadomość prywatną i zero odzewu ....

zikey

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2017, 18:20:33 »
Witam ,tak jak u kolegi u mnie też te same objawy i aż strach grać na imprezie ,dobrze że jeszcze nie sprzedałem pioniera .Zastanawiam się czy czasami nie sprzedać tego denona ponieważ zbyt dużo stresu mnie kosztuje ten kontroler. Tylko szkoda mi bo parametry jakości dźwięku są idealne.

zikey

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2017, 17:20:35 »
napisz ile masz ramu w kompie ,ja jak dodałem do 12 to jak na razie wieszanie ustało ,ale jestem w fazie testów.

zikey

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2018, 08:30:12 »
problem rozwiązany po przez zwiększenie ramu w komputerze.

Offline lesny

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Luty 2018, 22:28:12 »
serwis denondj chyba kładzie lache na nasze skomlenia... mogliby się zająć sprawą wadliwych mcx'ów lub chociaż poruszyć temat i wsparcie online...

Offline fornal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2018, 15:20:46 »
tez mam ten sam problem wieszania czy cos ktos juz z tym zrobil

Offline dvocal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrzesień 2018, 11:56:57 »
Mam Denon MCX8000 os 1,5 roku i powiem ,że gorszego sprzętu pod względem awaryjnym nie widziałam !!!
Kontroler przy połączeniu z MacBook w trakcie imprezy potrafi wyciąć muzykę lub wchodzą szumy , który stopniowo wyłączają muzykę i zabijają publikę trzaskami !!! Odsyłany do serwisu 4 razy i problem nie ustępuje !!! Gram jakieś  6 razy w miesiącu na sprzęcie . Przycisk Cue naprawiany 2 razy , fader 2 razy , głośność kanału 1,2,3 naprawiany dwa  raz ,po czym ponownie mam z nim problem .Master główny również naprawiany . Porażka totalna , chciałam mieć fajny , konkretny sprzęt ,a niestety tak nie jest . Musiałam zakupić coś awaryjnego za 800zł , aby jak Denon miał kaprysy i zacznie się zawieszać i szumieć 3 razy pod rząd w trakcie imprezy , mogła dograć imprezę do końcą , bo sami wiecie ,że nie ma nic gorszego jeśli 3-5 razy w ciągu wieczoru wysadza ci muzę !!!

Offline Damian

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Wrzesień 2018, 19:29:00 »
Panowie wystarczy ściemnić wyświetlacze mniej niż 70%. Taką informację dostałem od techników z Denona.
U mnie działa :) kontroler przestał się wieszać !

Offline pawel35

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Październik 2018, 19:11:14 »
Witam

Panowie mam pytanie czy denon rozwiązał problem zawieszania w najnowszej aktualizacji oprogramowania? Pytam ponieważ planuję zakup mcxa.

Offline BowHunter

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Październik 2018, 02:04:13 »
W lokalu w którym grywam, mamy MCX'a 8000 już prawie rok i oprócz "latających" przycisków CUE i PLAY nic się z nim nie dzieje. Proponuję zamiast serato używać Prime'a. Z resztą laptop nie potrzebny. Ja wpinam dysk i gram tak jak lata temu na CD - kach. Nie będą działać pokrętła efektów, gdyż no niestety potrzebne jest serato by je spersonalizować. No ale proszę Was, to jest kontroler typu Standalone.

Pawle najnowsza wersja firmwearu to 2.0. Nie wiem czy poprawili, bo u nas nie ma z nim żadnych problemów. Owszem na początku był jako backup, obok Pionków cdj1000 i djm'a 400 i nie grał za wiele. Ale od pół roku, może nawet ciutkę lepiej używany jest codziennie przez 7 godzin i w weekendy prawie po 18 od rana w pubie, nocą na sali tanecznej, w sobotę to samo, w niedzielę znów godzin 7. Łatwiej go przenosić niż poprzednią konsolę, raz już nawet spadł i nic mu nie jest.

Dlatego czytając te wszystkie wiadomości, aż dziwię się. Dziś przed występem naprawdę wycisnąłem z niego wszystko używając mnogiej ilości funkcji i nic przez 4 godziny nie wydarzyło się.
2 x Denon DN-S 1200 + Denon DN-X 120 + Akai MPX 8 + Denon HP 800

2 x Denon DN-S 1200 + Pioneer DJM 250-K + Reloop RHP 10

Behringer NOX 404

Offline pawel35

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Październik 2018, 22:59:08 »
Trochę dziwią mnie te komentarze ale raczej musi coś w tym być. Kupiłem w końcu kontroler ale nadal jeszcze posiadam  dn-x1500 + 2x dn-s1000. Sprzęt zabytkowy ale mimo upływu wielu lat nadal działa! Kontroler zaktualizowałem po zakupie do wersji 2.0 i zrobiłem swój zasilacz stabilizowany 12V / 5A  (liniowy). Dlaczego liniowy? Odpowiedź jest prosta impulsowy nie daje całkowitej separacji od sieci zasilającej a co za tym idzie to w przypadku podłączenia wzmacniaczy na innej fazie może dojść do uszkodzenia kontrolera, druga sprawa to zasilacz impulsowy to jeden wielki śmietnik zakłóceń gdy padną w nim elektrolity to zarżnie kontroler. Dziwi mnie, że denon nie zrobił liniowego zasilacza wewnątrz.  Kontroler ważyłby z 1,5kg więcej ale co z tego.  Żaden zasilacz impulsowy nie przebije nigdy liniowego (jedyny minus liniowego  to waga i rozmiary).

Offline BowHunter

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Październik 2018, 01:55:47 »
Często problemem jest sam komputer. Podłączając urządzenie system operacyjny steruje deFacto nie tylko kontrolerem (mówimy o stanach wejścia / wyjścia), ale także oprogramowanie, czy stabilnością samego komputera. Nowe systemy operacyjne są tak napisane, by podczas zbyt dużego obciążenia procesora czy ramu odcinały podzespół który wymaga najwięcej mocy. Zatem jeśli mamy słaby komputer to kontroler także będzie "wadliwy". Nie sztuką jest wydać 5000 i podłączyć do komputera za 500 złotych, a potem płakać.

Inwestujesz w sprzęt? Zainwestuj w kontroler i laptop.
2 x Denon DN-S 1200 + Denon DN-X 120 + Akai MPX 8 + Denon HP 800

2 x Denon DN-S 1200 + Pioneer DJM 250-K + Reloop RHP 10

Behringer NOX 404

Offline pawel35

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Październik 2018, 19:19:16 »
Ja komputera nie używam ale nawet jak bym chciał to mam laptopy z i7 (4 rdzenie, 8 watków nie żadne niskonapięciowe) dysk SSD i 16GB ram + dysk tradycyjny + podwójne chłodzenie. Więc sprzęt z górnej pólki za ponad 5000.