Autor Wątek: Denon Dj MCX 8000 - pierwsze problemy.  (Przeczytany 6460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ogi888

• Nowy użytkownik
  • *
Denon Dj MCX 8000 - pierwsze problemy.
« dnia: 12 Lipiec 2016, 14:03:17 »
Witam wszystkich serdecznie, bo jestem nowy na forum :)

Przechodząc do tematu, użytkują mcx 8000 od jakiegoś miesiąca czasu. Chodzi mi głownie o odtwarzanie muzyki z pendriva. Na początku tylko zgrałem na niego muzyką i kontroler to odtwarza, niestety nie liczy bitów i nie pokazuje wszystkich informacji.

Po jakiś 2 tygodniach wrzuciłem muzykę w program engine, który mi wszystko przeliczył, po czym włożyłem czystego pena na którego zgrałem cała muzykę.

Wszystko było dobrze do niedzieli. W pewnym momencie kontroler podczas odtwarzania muzyki z pena zapisanego w engine, nagle zaczął zwalniać piosenkę (tak jakby ktoś wcisną pauze) po czym była cisza, a muzyka leciała dalej.  Raz wyłączyłem konsolę, raz wyciągnąłem pena, ale problem się powtarzał.

Postanowiłem sprawdzić na innej piosence i problem był ten sam .

Dodam tylko jeszcze, że  podczas gdy muzyka leciała dalej a dźwięku nie było, kontroler się zawieszał tak, że nie szło danego kawałka spauzować ani nawet wyjść by poszukać co innego. Resztę imprezy obleciałem z pendrajva nie wczytanego przez engine i działało normalnie - poza oczywiście brakami informacji o utworze.

Lekka siara, nowa konsola która się zawiesza ...

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam, Rafał

Offline Borys

• Człowiek DENON
Odp: Denon Dj MCX 8000 - pierwsze problemy.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2016, 01:19:24 »
Pytanie czy jest to problem z kontrolerem, czy może z twoimi plikami i pendrive? Inni jak dotąd nie zgłaszali tego typu problemów.

Offline ogi888

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2016, 09:04:28 »
A jaki może być problem z pendrivem ?? Skoro pliki zostały bez problemu na niego wgrane przez engine i cały czas normalnie były odtwarzane, aż do kolejnej imprezy.
To kontroler może współpracować tylko z wybranymi modelami pendrivów, bo nie rozumiem ?? Logicznie myśląc, kontroler został stworzony do klubów i do grania, ze zmieniającymi się dj'ami. To na imprezie, zanim przyjdzie "zmiennik" mam się go zapytać, czy oby ma sprawnego pena bo mi się może kontroler zawiesić ?? No sorry, najdroższy z kontrolerów i takie rzeczy...

Druga sprawa jest taka, że na wczorajszej imprezie kontroler po raz kolejny się zawiesił. Tym razem na zwykłych plikach, nie wczytanych przez engine.

Spróbuję jeszcze zaktualizować oprogramowanie, tylko czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak ?? Z góry dziękuję. 

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2016, 10:35:48 »
Przede wszystkim sprawdź czy posiadasz aktualne oprogramowanie układowe (v.1.2 do pobrania stąd). W paczce znajdziesz dokładną instrukcję aktualizacji.

"Zwalniania" muzyki podczas odtwarzania świadczy, że kontroler nie mógł odczytać dalszej zawartości pliku. Przyczyn może być wiele - od chwilowego zerwania łączności z pendrive'm do źle zakodowanego pliku audio.

Czy problem powtarza się zawsze w tym samym miejscu w konkretnym utworze? Czy ma to miejsce losowo?
Wbrew pozorom pendrive może wydawać się dobry, a w rzeczywistości być uszkodzony (skoki transferu, zerwania połączenia, uszkodzenia podczas zapisu/odczytu) - zacząłbym od niego. Sam mam dwa kilkuletnie pendrive'y, które padły same z siebie (chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają na sprawne). Czasami całkowicie nowy potrafi być uszkodzony. Nie wspominając już o tanich pendrive'ach kupowanych bezpośrednio z Chin (Aliexpress) lub od wątpliwych sprzedawców z Allegro, którzy sami sprowadzają podróbki pisząc, że są oryginalne. Pendrive'y kupuj tylko w dużych i znanych sklepach komputerowych, wtedy masz praktycznie pewność, że pochodzą z legalnego źródła.

Pamiętaj, podróbki pendrive'ów są plagą. Są niskie jakościowo, często też mają oszukaną pojemność. W takich rozwiązaniach nie warto ryzykować.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline ogi888

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2016, 11:02:44 »
No po południu dopiero będę w domu więc sprawdzę jakie mam aktualne oprogramowanie.

"Zwalniania" muzyki podczas odtwarzania świadczy, że kontroler nie mógł odczytać dalszej zawartości pliku. Przyczyn może być wiele - od chwilowego zerwania łączności z pendrive'm do źle zakodowanego pliku audio.

Utwór ten już był kilkukrotnie prze zemnie odtwarzany i było wszystko ok. Tak jak pisałem, najpierw konsole wyłączyłem i włączyłem i problem powracał. Później włożyłem i "wyejectowałem" bezpiecznie pena, po czym włożyłem go ponownie do wczytania i problem pokazał się gdy jako pierwsze wybrałem inne nagranie, które też już kilkukrotnie odtwarzałem.

Pena sformatowałem na zwykłego i wgrałem muzykę omijając engine (w tradycyjny sposób). Obskoczył trzy imprezy i na czwartej kontroler znów się wyłożył, podczas odtwarzania utworu, który na koniec imprezy był powtórzony - czyli już raz kontroler sobie z nim poradził.

A samego pena kupiłem w jakiejś sieciówce.

No ale, raz jeszcze powtórzę. Rozumiem, że może nie chcieć wczytać jakiegoś utworu, żę plik może być skopany i w połowie się zerwie, ale dlaczego od razu cały kombajn się zawiesi ?? Przecież na tym penie najpierw działał przez kilka imprez, później się wysypał i po formacie znowu działał przez kilka imprez.

No zobaczę innego pena też, ale lekka siara, jak na innym znowu będzie to samo.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2016, 11:09:25 »
W tej chwili ciężko znaleźć jednoznaczną przyczynę. Zacząłbym od aktualizacji firmware oraz zmiany pendrive na inny (ale na markowy, a nie "jakiś" najtańszy).

Sam przegrałem na MCX8000 kilka godzin i nie miałem kompletnie żadnych problemów, o których wspominasz. Nie można też wykluczyć jakiegoś uszkodzenia tego konkretnego egzemplarza. Żeby jednak to wykluczyć zacząłbym od rad, których udzieliłem wyżej.

Jeśli nie pomoże to pozostaje tylko serwis gwarancyjny. Nie zapomnij jednak dołączyć pendrive'a z utworami na których się to dzieje. Musisz też opisać dokładnie usterkę.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline ogi888

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2016, 11:29:26 »
No zobaczę oczywiście inne oprogramowanie oraz Pena, najgorzej jak to się powtórzy podczas imprezy. Bo ciężko w domu tyle czasu testować.

U mnie już przepracował ponad 70 godzin a pierwsze problemy pojawiły sie po jakiś 40.

No ale zobaczymy. Dzięki za podpowiedź z odesłaniem kontrolera razem z penem. Sam bym zapomniał :D

Pozdrawiam.

Offline darek

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2016, 10:44:02 »
Mój Denon co praqwda się nie zawiesił ani razu ale miałem problem z penem i to dobrej firmy 64 giga i kontroler nie widział go wcale. Coś jednak mi mówi że kupiłem jakiegoś lipnego pena bo mam z nim więcej problemów ale posiadam kilkanaście nosników i z żadnym nie miałem podobnych problemów, stawiałbym na problem z penem, nie ma już chyba teraz znaczenia jaka firmy w każdym wydaniu trafiają sie lipne sztuki

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2016, 10:53:29 »
miałem problem z penem i to dobrej firmy 64 giga

Z pamięciami masowymi jest jeden problem - jest mnóstwo podróbek renomowanych firm, które są nie tylko niskiej jakości (niskie transfery), ale i oszukanej pojemności. Co więcej, wielu polskich sprzedawców importuje je na własną rękę z Chin wystawiając je na popularnym portalu aukcyjnym jako oryginalne.

Żeby się tego ustrzec pozostaje kupować w dużych, rozpoznawalnych sklepach. Te po prostu zaopatrują się u oficjalnych importerów i nie mogą sobie pozwolić na utratę renomy. W tym jednym przypadku nie ma co oszczędzać.

Offline ogi888

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2016, 02:22:53 »
Relacja na żywo. Jestem na imprezie, od ostatniego posta zaktualizowałem oprogramowanie, zmieniłem peny na sandiski 3.0, do dziś było wszystko ok.

Jaksą godzinę temu przyciął mi się jeden utwór, co było by do przeżycia...  ale teraz znów mi "wciągneło" jeden podczas odtwarzania. Na szczęście kontroler się nie zawiesił.  Co nie zmienia faktu, że coś jest nie tak.

Po ponownym odtworzeniu utworu było ok, co nie zmienia faktu, że ze sali dało sie słyszeć "ale siara"

Pozdrawiam.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień 2016, 11:59:59 »
Z tego co mi wiadomo Denon DJ już wie o tym problemie i pracują nad jego rozwiązaniem. Wkrótce ma być dostępna aktualizacji firmware.

Offline Dioda1974

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2017, 22:00:26 »
Witam :)
Mam podobny problem jak ogi888 , oczywiscie firmware w konsoli najnowszy , czy prace denona nad problemem zawieszania się z pena są w toku ? .

Offline Dioda1974

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Luty 2017, 20:38:34 »
Mam pierwsze wnioski odnośnie zawieszania się kontrolera , problem jest raczej w samym engine pod windowsem bo testowałem przez tydzień maszyne po 8 godzin dziennie i wszystko pięknie działało ale na pendrive bez obrobienia engine , potem obrobiłem baze i jakoś przeszła na engine i testowałem cały dzień i było super całkiem inna bajka w obsłudze i wyszukiwaniu nagrań itp.  , potem ponownie zedytowałem baze w enginie dodałem nagrania itp.  i przy przeliczaniu wysypywało się , umiesciłem pendrive w konsoli i niby ok a po godzinie zwis i twardy reset tylko pomaga i znowu po czasie zwis , teraz testuje dwa dni na tym samym pendrive bez edycji poprzez engine i chodzi . Spróbuje zrobić baze na macu i będe testował . Suma sumarą powalcze jeszcze o ten  sprzęt bo 4 tory i poważne denonowskie brzmienie z zaskakująco dobrą dekompresją Mp3 jak na moje ucho . Proszę o jakieś podpowiedz w tym i poprzednim wątku  .Pzdr.

Offline Bembol

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2017, 22:14:15 »
Witam;) ... a ja chciałbym zapytać jak zaktualizowac engine? ... w mcx8000 oczywiscie ...

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty 2017, 22:25:38 »
Najnowsze oprogramowanie jak zawsze znajdziesz w odpowiedniej sekcji na naszej stronie. Zarówno aplikację na systemy Windows/macOS, jak i firmware samego urządzenia. W paczce znajduje się również instrukcja aktualizacji.

Offline lesny

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Styczeń 2018, 22:42:31 »
siemka, ja mam ten sam problem, po przerzuceniu przez engine  sprzet lapie zawieche i zwalniając piosenke staje, i robi sie to coraz częściej, firmware najnowsze, na serato dzieje sie podobnie, lub wgl jakieś cyrki wywala... nie wczytuje bpm, nie ma osobno czasów od końca i początku, baaaaardzo długo wczytuje sie soundwave, o ile radze sobie z tym na okolicznościówkach, to na clubie to nedopuszczalne. lapek ma 2x2,2GHz procka i 12GB ramu, powinien śmigać bez zająknięcia...

Offline abdul50

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Styczeń 2019, 18:10:15 »
Dzien dobry wszystkim urzytkownikom. Czy problem opisany w watku udalo sie rozwiazac ? Nosze sie z zamiarem zakupu tego kontrolera jednak mam mieszane uczucia. Nie chce miec "mokrych plecow" na imprezach.

Pozdrawiam Sebastian

Offline Krolik119

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń 2019, 10:47:49 »
Dzien dobry wszystkim urzytkownikom. Czy problem opisany w watku udalo sie rozwiazac ? Nosze sie z zamiarem zakupu tego kontrolera jednak mam mieszane uczucia. Nie chce miec "mokrych plecow" na imprezach.

Pozdrawiam Sebastian

witam podpinam sie do kolegi w tym tygodniu chciał bym dokonać zakupu ale się waham jak z tymi problemami czu udało się je wyeliminować ??

Offline pawel35

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2019, 13:30:29 »
Wyeliminowali problemy związane z zawieszaniem poprzez zmiany w oprogramowaniu. Jak tylko kupilem sprzęt zrobiłem aktualizację softu, a wyświetlacz aby bezsesu mocno nie świecił ustawiłem na 50% intensywności bo 100% jest za jasno.