Autor Wątek: Czym zmieniacie pliki żeby czytał Denon  (Przeczytany 3499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrK

• Użytkownik
  • **
Czym zmieniacie pliki żeby czytał Denon
« dnia: 21 Grudzień 2016, 02:02:12 »
Witam.
Pytanie jakim programem obrabiacie mp3 żeby widział to denon?
Np temat Layer3 lub 48 zamiast koniecznych 44?

Offline Borys

• Człowiek DENON
Odp: Czym zmieniacie pliki żeby czytał Denon
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2016, 17:20:23 »
Jaki Denon? Nie wszystkie bazy utworów są kompatybilne tzn. np. utwory DN-S1200 nie będą kompatybilne z Serato DJ, który np. możesz obsługiwać kontrolerem Denona.
Doprecyzuj o jak sprzęt Ci chodzi?

Offline MrK

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudzień 2016, 21:46:33 »
Analizując pliki w programie Engin czasem zgłasza problem bo... albo File is not Layer3 albo 48000 zamiast 44100 Hz
Trzeba to przerobić na takie które Engin zaakceptuje. W jakim programie to zrobić, lub jak w ogóle przerobić mp3 gdy nie spełnia tych wymogów.
Dodatkowo szukam w czym można zmieniać Tagi plików mp3
Mam odtwarzacze 2900 ale to i tak bez nzaczenia dla tematu.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2016, 21:49:03 »

Offline Borys

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień 2016, 22:33:23 »
Najlepiej przestać grać z nielegalnych plików, niewiadomego pochodzenia, bo po pierwsze są fatalnej jakości, a po drugie w razie kontroli będzie problem.

No ale jeżeli już musisz coś przerobić, to polecam winLAME, a do tagów MP3tag. Przydatny jest też GoldWave.

Offline MrK

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2016, 21:05:23 »
dj mix club legalnie serwuje pliki, które są nie do zaakceptowania dla engina.
zresztą co do legalności plików to trzeba by nową dyskusję zacząć.
Niemniej dziekuje za odpowiedz.

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2016, 16:26:14 »
Rozwiń tę myśl:
"dj mix club legalnie serwuje pliki, które są nie do zaakceptowania dla engina. "
...bo nie bardzo rozumiem, a korzystam tylko z legalnych źródeł i nic się z nimi nie dzieje, brak jakichkolwiek problemów.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200

Offline MrK

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2016, 10:25:20 »
Zdarzyło mi się już kilka razy kupując pakiet z dj mix clubu, że nie można było dodać do bazy engina niektórych tracków. Parametry były nie do przejścia, czyli np 48000 Hz.
Też gram głównie z płyt czarnych lub CD ewentualnie kupuję legalnie mp3. Gram na imprezach gdzie nie do pomyślenia jest jakaś lewizna.
Inna kwestia, że można wykonać samemu kopię roboczą CD w formacie cyfrowym całkowicie legalnie.
Pozdrawiam
Aha, Tak jestem członkiem DJMIX CLUB ale numeru legitymacji nie podam :p

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2016, 18:26:35 »
Jeżeli "Duma" wypuszcza pliki na 48kHz to coś tu jest nie tak. Standardem jest 44,1kHz. Teraz jest pytanie: Czy jest to ich błąd? Czy jest to celowe? Wątpię! Ja korzystam z legalnych sklepów i nie zdarzyło mi się trafić na 48. Coś tu nie gra.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200

Offline MrK

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2016, 23:36:49 »
Zrobiłem tak na szybko z kilku miesięcy digital CD

http://imageshack.com/a/img921/5412/dgugCV.jpg

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Grudzień 2016, 13:39:59 »
No i w czym problem?
pliki nie są 44,1khz i robione jakimś kiepskim kodekiem
skąd masz te nagrania?
jak Ci się chce,to podeślij mi tą paczkę nie działających nagrań (przez "zippyshare")
naprawię je w parę minut i będą działać,ale sam sobie je otagujesz.
A zamiast plików mp3,to kupuj sobie wav/flac i sam sobie konwertuj do mp3 "oryginalnym" kodekiem.

Offline MrK

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Styczeń 2017, 23:17:11 »
DJ MIX CLUB bierze kase i to nie małą a ja nie jestem w stanie tego przeanalizować w enginie. Ingerencja w oryginalne pliki nie wiem czy w rozumieniu przepisów prawa nadal są to te same nagrania, czy ktoś nie zarzuci mi, że to właśnie piraty.
Jako back up mam taki mały kontroler Stantona, ten mieli wszystko i wielce ubolewam nad faktem iż taki potentat jak Denon nie jest w stanie stworzyć takiego silnika dla swoich urządzeń żeby nie stawiał takich wymogów często absurdalnych. Kupuję też muzykę ze źródeł wytwórni niezależnych a tam nagrania mają w standardzie sporo więcej niż te 44100, badziew za 1,5 tyś odtwarza bez problemu a Denon za tysiące - Can't open. Ale odszedłem od tematu dyskusji.
Pozdrawiam i liczę, że może doczekam czasów gdy Denon nadal będzie tak wielki jak kilkanaście lat temu bo teraz zalicza w moim mniemaniu "spadek formy"

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń 2017, 12:10:54 »
DJ MIX CLUB bierze kase i to nie małą a ja nie jestem w stanie tego przeanalizować w enginie. Ingerencja w oryginalne pliki nie wiem czy w rozumieniu przepisów prawa nadal są to te same nagrania, czy ktoś nie zarzuci mi, że to właśnie piraty.
Nagrania są "twoje",masz na nie "papiery" i możesz je dekompresować i kompresować/kasować i kopiować (dla własnego użytku).

Jako back up mam taki mały kontroler Stantona, ten mieli wszystko i wielce ubolewam nad faktem iż taki potentat jak Denon nie jest w stanie stworzyć takiego silnika dla swoich urządzeń żeby nie stawiał takich wymogów często absurdalnych.
Właśnie Denon stworzył najwyższej jakości "silnik",wysoko podnieśli poprzeczkę,pliki mp3 mają mieć odpowiedni kodek (Layer3) a darmowe kodeki nie trzymają standardu,jest wiele (kilkadziesiąt) kodeków mp3.
Sprawdź nagrania (mp3) programem "Encspot",pokarze Ci jakimi różnymi kodekami są robione (wersja kodeka też jest ważna).

Pozdrawiam i liczę, że może doczekam czasów gdy Denon nadal będzie tak wielki jak kilkanaście lat temu bo teraz zalicza w moim mniemaniu "spadek formy"
A ja chciałbym doczekać gdy Denon,jako pierwszy,będzie drukować na sprzęcie i pudle " Mp3 STOP" lub "Mp3 ? - No More !!!"
Już najwyższa pora :)

Offline Borys

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Styczeń 2017, 12:37:06 »
Z przykrością muszę przyznać rację koledze MrK. Wrzuciłem kilka różnych plików do Serato DJ i program wszystkie czyta. Jeżeli Denon chce być na topie, to też musi dopracować oprogramowanie.

Staram się nie używać bliżej niezidentyfikowanych plików, ale czasami są takie sytuacje, że klient tego wymaga i nie ma czasu na konwertowanie. Jeżeli ktoś używał oprogramowania, które czytało niemal wszystkie pliki i przesiądzie się na Denona, to rzeczywiście może być rozczarowanie i niestety, ale klientów będzie ubywać, a jak będzie ubywać, to firma nie będzie się rozwijać, tylko zwijać.