Autor Wątek: Denon DN-X600 DVS Traktor Scratch Pro Mac OS X  (Przeczytany 4065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sivert

• Gość
Denon DN-X600 DVS Traktor Scratch Pro Mac OS X
« dnia: 09 Kwiecień 2014, 00:26:36 »
Witam.
Chciał bym opisać a raczej rozwiązać problem podłączenia miksera x600 jako systemu DVS w konfiguracji z Traktorem na systemach OS X. Po zakupie miksera używałem go jako karty ze sterownikiem ASIO pod Windows 7 jednak po zmianie komputera na ten z pod znaku ugryzionego jabłka powstał problem, mianowicie po instalacji Traktora i podłączeniu miksera o dziwo mimo zapewnień producenta (o zgrozo!) nic nie działa. Po przekopaniu wielu zagranicznych stron coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że mój mikser jest do niczego a komputer kupiłem niepotrzebnie, więc pozostała mi tylko metoda prób i błędów ewentualnie różne dziwnie kombinacje które nie przynosiły efektów. Nagle w pewnym momencie po bliżej nie określonej kolejnej "magicznej" kombinacji wszystko zaczęło działać tak jak powinno, komputer wykrył kartę a sygnał z TCD "poruszał" ścieżką.

Opis tej dziwnej kombinacji.

Konfiguracja sprzętowa:

Denon DN-X600 wersja oprogramowania 1020

MacBook Pro:
13-calowy, połowa 2012 r.
Procesor  2,5 GHz Intel Core i5
Pamięć  4 GB 1600 MHz DDR3
System OS X 10.9.2 (13C64)

Traktor Scratch Pro 2.6.2 (R112)

TCD MKII

Na początku przy ODŁĄCZONYM mikserze, instalujemy Traktora Scratch Pro, po pierwszym uruchomieniu pokazuje nam się okno Setup Wizard:

1. Klikamy Next

2. Wybieramy opcję zewnętrznego kontrolera i klikamy Next

3. Wybieramy producenta Denon oraz model X1600 (prawie ta sama karta dźwiękowa)

4. Wybieramy opcję 2 Track Decks (Scratch)

5. Po tych wszystkich krokach powinniśmy uzyskać okno końcowe klikamy Finish

Zakończyliśmy konfigurację wstępna Traktora teraz należy przejść do okna Preferences zakładka Audio Setup, powinniśmy widzieć taki obraz sytuacji

Teraz włączamy mikser z knobami wyboru źródła ustawionymi na DVS ale jeszcze go nie podłączamy.
Domyślną konfiguracja x600 jest tryb pracy WIN (Windows) 96kHz i tryb pracy jako CH (Channel Input Mode). Należy zmienić niektóre ustawienia, mianowicie po włączeniu miksera zmieniamy poprzez wciśnięcie jednocześnie klawiszy CUE i BEAT system pod jakim ma pracować mikser z WIN na MAC i zatwierdzamy klawiszem TAP.
Po tej operacji podłączamy mikser do komputera z już włączonym Traktorem.

Teraz w zakładce Audio Device powinno pojawić nam się coś takiego

Wybieramy x600 (Core Audio) ustawiamy próbkowanie na 96 kHz a latencje na 1600 ms (przynajmniej ja tak mam)
i włączamy opcję Multi Core Processor Support

Teraz przechodzimy do zakładki Input Routing i ustawiamy wejścia w naszej karcie ustawiamy je tak jak na zdjęciu.

I przechodzimy do zakładki Output Routing którą również ustawiamy jak na zdjęciu.

Teraz śmiało możemy podłączyć na kanał 1 odtwarzacz z włożonym TCD i sprawdzić czy Traktor "widzi" sygnał z odtwarzacza w moim przypadku Pioneer CDJ 1000 MKII. Jeśli wszystko jest okej powinno to wyglądać tak.

Analogicznie podłączamy kanał 2, jeśli wszystko jest okej to pozostaje nam cieszyć się graniem. :) u mnie taki zestaw działa od 5 miesięcy dodatkowo mam Novation Dicer w zestawie i nie było z niczym najmniejszego problemu.

a tutaj mała krótka prezentacja jak to wszystko działa, niestety jakość nie najlepsza bo telefon i ciemno w pokoju :/

https://www.youtube.com/watch?v=DjXEOa2YBnU

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
Odp: Denon DN-X600 DVS Traktor Scratch Pro Mac OS X
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2014, 15:34:36 »
Domyślne ustawienia mikserów Denona (X600,X1600,X1700) jest - PC Mode
wystarczy zmienić domyślne ustawienie na Mac
jakoś dziwnie wyglądają te nazwy kanałów miksera (jak ze zintegrowanej karty muzycznej laptopa:))

Traktor 2.6.2,(początek roku 2013),jesteś parę wersji w plecy.

Sivert

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień 2014, 19:03:56 »
No dziwnie wyglądają ale czy to coś zmienia w tym, że wszyscy mówią że nie ma prawa działać a działa? zaleciało czepialstwem :)  Kompa używam do grania, a że gram 5 dni w tygodniu to mało czasu na aktualizacje :)

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwiecień 2014, 20:02:28 »
Nie posiadam Mac'a,ale też jakoś wierzyć mi się nie chciało że nie można uruchomić
ale jakoś dźwięku nie słychać :)
widać tylko że kod czasowy wprowadzony,ale nie słychać że "wychodzi"audio po obróbce.

Sivert

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień 2014, 05:30:38 »
okej dobra nagram z dźwiękiem ..pisałem to o 23 i wszyscy już spali .. postaram się wrzucić jak najszybciej :)

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwiecień 2014, 15:39:14 »
Jak możesz to zrób filmik bardziej "profesjonalnie"
zapal światło pokaż że to jest macbook pro,pokaż konfigurację i już,mnie jest to obojętne,ale inni chcący się skusić na mikser Denona X600 będą mieć jasno "na tacy" pokazane że wszystko działa :)
Bo jak widzisz,parę nie domówień jest.

Sivert

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwiecień 2014, 21:01:20 »
ogarnę to jak najszybciej po weekendzie :)

eda

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień 2014, 14:54:00 »
Witam , konfiguracja pod windowsem wygląda podobnie ?