Autor Wątek: Trans Effect - sterowanie czasem  (Przeczytany 2893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moreno

• Gość
Trans Effect - sterowanie czasem
« dnia: 31 Lipiec 2011, 15:15:02 »
Mam pytanie odnośnie efektu "Trans" na filmiku
DJmag Denon DN-X1700 effects

W okolicach 1 min. 15 s. czasu filmu, koleś przy przekręcaniu w prawo gałką "parameter" zmienia o połowę czas efektu (ms).   Jak on to robi? Czy może jest to tylko przypadek spowodowany nagłym zwiększeniem się wartości bpm?

Czy da się (i jeśli tak, to jak?) płynnie regulować/manipulować czasem efektów, np. tak jak gałka "time" w djm?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2011, 15:23:59 wysłana przez Moreno »

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
Odp: Trans Effect - sterowanie czasem
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2011, 00:13:49 »
Nie zmienił czasu efektu!
Pokrętło do sterowania wartości Parameters nie zmienia czasu.
Czas był stały w tym efekcie i wynosił 1/4 beatu co w tym przypadku wynosiło 116 ms dla bpm 128.4
Rzeczywiście wartość bpm skoczyla do 170 jednak było to spowodowane tym, iż licznik bpm dla kanału 1 był ustawiony na Auto, a to znaczy że licznik bpm który jest w wewnątrz x1700 czytał wartość z kanału. Czasami na starym softcie mogły przydarzać się tego typu "akcje" (nagłe zwiększanie lub zmniejszanie wartości BPM).
Ja nacodzień jak korzystam z efektu zawsze "Lockuje" wartość bpm. Dłuższe przyciśnięcie Przycisku TAP.

Jeżeli chcesz sterować czasem w ms musisz kliknąć w Przycisk "Time" wtedy na wyświetlaczu zamiast wartość 1/4 do 8/1 beat będziesz mógł sterować czasem efektu. Zmniejszanie lub zwiększanie czasu trwania efektu odbywa się poprzez naciśnięcie  przycisków < i > które znajdują się w pierwszej linii pod wyświetlaczem :)

Kolejna rzecz filmik jest już dosyć stary a widać to po tym że w sekcji efektów nie ma opcji Beat Scratch.
Więc radzę zaktualizowanie softu w X1700 do najnowszego wersji 2000

DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

Moreno

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2011, 11:50:32 »
Pokrętło do sterowania wartości Parameters nie zmienia czasu.
...a szkoda. Mogłaby być opcja umożliwiająca wł/wył regulowania czasu za pomocą gałki parameters.
Na przykład mogliby dla przycisku Parameter On/Off dodać jeszcze opcję Time (lub jakoś tak)
Wtedy każdy mógłby sam wedle własnych upodobań, dla w/w przycisku, przyporządkować sobie funkcję Isolator, Xover ... lub Time? ;)

Rzeczywiście wartość bpm skoczyla do 170 ...
I przez przypadek dość fajnie mu wyszedł ten efekt. :)

Jeżeli chcesz sterować czasem w ms musisz kliknąć w Przycisk "Time" (...). Zmniejszanie lub zwiększanie czasu trwania efektu odbywa się poprzez naciśnięcie  przycisków < i > które znajdują się w pierwszej linii pod wyświetlaczem :)
Tak, wiem o tym. Ale sam przyznasz, że takie sterowanie jest dość powolne i uciążliwe.
I chyba sam przyznasz, że w przypadku efektu Trans i Phaser, fajnie by było móc szybko i płynnie manipulować czasem.

(...) Więc radzę zaktualizowanie softu w X1700 do najnowszego wersji (...)
Mam już najnowszą dostępną. Co prawda od niedawna (nieco ponad 24h), ale mam :D
Różnica między wersją fabryczną (1100) a 2000 jest ogromna. Widzę tu dużo poprawek i usprawnień, przez co jeszcze bardziej podnosi się poziom zadowolenia z nowego nabytku :)

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2011, 15:36:44 »

Tak, wiem o tym. Ale sam przyznasz, że takie sterowanie jest dość powolne i uciążliwe.
I chyba sam przyznasz, że w przypadku efektu Trans i Phaser, fajnie by było móc szybko i płynnie manipulować czasem.
Jeżeli chodzi o mnie to powiem szczerze. Naprawdę tylko kilka razy skorzystałem z opcji Time gdy używałem efektu (jakiegokolwiek). Opcja zwiększania lub zmniejszania efektu do beatu 1/4 i w górę a potem w dół po naciśnięciu < lub > jest dla mnie o niebo wygodniejsza i mam pewność, że zawsze efekt będzie do beatu :D a nie gdzieś tam sobie efekt leci w swoim tempem a beat swoim tempem (mam nadzieję że wiesz o czym mówię :))

Mam już najnowszą dostępną. Co prawda od niedawna (nieco ponad 24h), ale mam :D
Różnica między wersją fabryczną (1100) a 2000 jest ogromna. Widzę tu dużo poprawek i usprawnień, przez co jeszcze bardziej podnosi się poziom zadowolenia z nowego nabytku :)
Największym atutem jest napewno DVS, V-LINK, i dwie opcje na MIDI
DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

Moreno

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2011, 09:04:37 »
... (mam nadzieję że wiesz o czym mówię :))
...a żebys wiedział, że wiem ;)
Jednak  ta dodatkowa funkcja (o której pisze w poprzednim poście) napewno nie zaszkodziłaby nikomu, a niektórym takie "cóś" czasami mogłoby się przydać.