Autor Wątek: Pioneer DJM 800 vs Denon DN X 1700  (Przeczytany 2033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Killernoizz

• Użytkownik
  • **
Pioneer DJM 800 vs Denon DN X 1700
« dnia: 15 Grudzień 2015, 00:18:48 »
Witam serdecznie , mam pewien dylemat a dokładniej co wybrać jeśli chodzi o te dwa miksery...Wiem że to dwie pomimo pewnych podobieństw są to dwie różne maszyny jednak jestem w tym momencie na rozdrożu.
Aktualnie użytkuję mikser Denon DN X 1500 S i jak nie powiem jest to dobry sprzęt, wcześniej posiadałem miksery konkurencji ''300'' i ''600'' i Denon jest tu bezkonkurencyjny (X1500) w tej klasie.
 Jednak człowiek jak wiadomo stać w miejscu nie stoi i jak to w życiu bywa potrzebuje czasem zmiany oczywiście jak najbardziej na lepsze.Może któś z was miał oba mikserki pod ''rączka'' nie kilka godzin ale dłuższy okres czasu i ma w tym temacie wyrobione zdanie nie z kartki papieru czy filmiku z YT ale z życia, pracy z tym sprzętem.Prosiłbym o rzetelną opinie, wypowiedzi odnosnie tych dwóch mikserów.Pozdrawiam!

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Pioneer DJM 800 vs Denon DN X 1700
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2015, 22:53:20 »
Krótko i na temat.

Włącz na ten sam utwór, na tych samych kolumnach, na tych samych wzmacniaczach raz podpinając  DJM800, a raz DN-X1600 i nie popatrzysz więcej w stronę DJM. Już nie mówię o porównaniu z 1700, bo robi się wielka przepaść. HI-END'owe przetworniki na wyjściu słuchawkowym, na wejściach cyfrowych na dany kanał. Szkoda nawet się zastanawiać. Już nie mówię tutaj o jakości toru mikrofonowego, oraz podwójnym efektorze. A cena DJM zabija w stosunku do jego jakości dźwięku.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200

Offline Killernoizz

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2015, 09:35:55 »
Dzięki Marko za odpowiedź decyzja podjęta, jutro przyjedzie DNX 1700 :)

Offline Killernoizz

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2016, 15:24:54 »
Ostatnio zamieściłem ogłoszenie dotyczące tego sprzedaży / zamiany miksera Denon DNX 1700 na jednej z grup zajmujących się właśnie tego typu tematyką. Co mnie zdziwiło że odrazu pojawiły się komentarze że to ponoć najbardziej niesprzedajny mikser z bardzo słabym wręcz sztucznym efektorem.Kilka osób twierdziło że posiadało ten mikser i oraz decki 3700 i nigdy więcej nie kupią sprzętu tej firmy. Że ceny która chciałbym za niego dostać nigdy nie uzyskam a co najwyżej to maks. 2k.?.Z mikserów Denona jest to mój drugi mikser po DNX1500s jakościowo nie widzę ani nie słyszę w nim żadnych uchybień.Owszem efektor ma kilka efektów które brzmią niezbyt naturalnie ale praktycznie z tego co ma na pokładzie wystarcza mi 4-5 podstawowych które działają zupełnie normalnie.Nie wiem czy też spotkaliście się już z takimi opiniami na temat tego miksera?

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2016, 19:04:17 »
Wszyscy Ci którzy mówili takie rzeczy zwracali uwagę tylko na efektor, ale jakoś dziwnie nikt nie zwrócił uwagi na jakość dźwięku tego miksera. Tak mówią Ci którzy go nie słyszeli, ale słyszeli pionka, bo pionek...
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200

Offline Killernoizz

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwiecień 2016, 21:33:12 »
Wszyscy Ci którzy mówili takie rzeczy zwracali uwagę tylko na efektor, ale jakoś dziwnie nikt nie zwrócił uwagi na jakość dźwięku tego miksera. Tak mówią Ci którzy go nie słyszeli, ale słyszeli pionka, bo pionek...

Dokładnie, także tak myślę:) Ciekaw jestem ilu tych ''mądrych'' używa tego efektora, w ilu procentach go wykorzystuje w swoich setach?Przeglądając ich profile zauważyłem że większość to ''weedings dj'' oczywiście bez ujmy dla innych normalnych pracujących-parających się tą profesją w tym segmencie :)