Autor Wątek: DENON DN-X1700 ??  (Przeczytany 51397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krisbtm

• Gość
Odp: DENON DN-X1700 ??
« Odpowiedź #200 dnia: 27 Grudzień 2009, 20:17:22 »
Głównie pytanie to Kaminsky'ego i ceekay'a - bo chyba jako jedyni mieli dłuższą styczność z tym mikserem..
Otóż wiecie coś na temat bugów w sofcie ?
1 ->
DN-X1700 LCD ScreenSaver Bug [Firmware 1100]

2 ->
DN-X1700 MIDI Sound Bug [Firmware 1100]

Kaminsky - pisałeś że ponoć żadnego bugu nie ma.. (przyznam iż sam nie wiem o co kaman w tym drugim ;/ przester wg mnie.. no ale pierwszy..) wiesz coś o tym ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #201 dnia: 27 Grudzień 2009, 20:50:33 »
W pierwszym przypadku wygląda mi to raczej na uszkodzenie konkretnego egzemplarza, a nie bug softwareowy. W mikserze jest opcja uśpienia (przygaszenia) wyświetlacza, jeśli przez ok. 10 min. nie została wykonana żadna czynność (ruch potencjomterem, faderem, itp). Jeśli jednak takowa czynność zostanie wykonana wyświetlacz od razu się wybudza. W swoim egzemplarzu nie zaobserwowałem żadnych anomalii. Szkoda, że brak jakiejkolwiek informacji na temat tego w jaki sposób mikser został wprowadzony w ten stan i czy to się powtórzyło.

W drugim przypadku wydaje mi się, że chodzi o chwilowe wyciszenie/przerwanie odtwarzania utworu. Wydaje mi się jednak, że wina nie leży po stronie samego miksera, a aplikacji, którą obsługuje. Przycinanie takie jest skutkiem tego, że program mimo najwyższego priorytetu w systemie się zamula (najczęstszą przyczyną takiej sytuacji jest inna aplikacja działająca w tle - np. antywrus). Sposobem na coś takiego jest optymalizacja systemu (wyłączenie wszystkich zbędnych apliacji i procesów w tle, a nawet postawienie drugiego "czystego" konta użytkownika, albo jeszcze lepiej - drugiej, niezależnej kopii systemu operacyjnego).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

krisbtm

• Gość
« Odpowiedź #202 dnia: 27 Grudzień 2009, 21:49:06 »
Dziękuje bardzo za odpowiedź.

krisbtm

• Gość
« Odpowiedź #203 dnia: 28 Grudzień 2009, 00:09:30 »
A mam jeszcze pytanie - jak w mikserze z licznikami bpm ? lepiej niż w dnx1500 ?
dobrze zlicza ? bo to dosyć istotne przy loop'ie i innych efektach.. jak z pracą miksera z analogami? brzmi ciepło czy tak cyfrowo ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #204 dnia: 28 Grudzień 2009, 05:49:47 »
Liczniki dużo bardziej precyzyjne niż w X1500, może delikatniej też wolniej liczą podaną wartość, ale są naprawdę ok.

Co do brzmienia - ciężko jednoznacznie określić. Dla mnie gra super. Dbałość o szczegóły do tego ma tzw. kopa i cholernie ciężko go przesterować (ciężej niż poprzednika).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #205 dnia: 28 Grudzień 2009, 07:58:13 »
więc, tak... co do pierwszego to jest to bug rzeczywiście. Kaminsky ma rację. w tym mikserze wystepuje cos takiego a'la screen saver i to jest ok. natomiast te przebłyski to bug, pisano o tym na drugim forum. już we wrześniu. U siebie jeszcze nie mialem tego typu "akcji" a mikser pracuje normalnie i bardzo często :)

Co do drugiego to jest MIDI clipping znaleziony rozpoznany problem we wrześniu, wystepuje on tylko jak dobrze pamiętam na systemie Mac ale nie pamiętam której wersji :( o ile dobrze pamietam to w wyższych wersjach już go nie ma. "Problem rozwiązany:)"

Licznik BPM, zdecydowanie precyzyjniejszy niż w 1500, powiem więcej gdybyś miał podpięte 3700 do tego miksera i przez mikser czytał bpm z np CDAudio, to nie zauważyłbyś takich wielkich skoków wartosci BPM jak to mam miejsce w przypadku 3700.
DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1