Autor Wątek: Mikser sam się wyłączył podczas imprezy  (Przeczytany 2982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk

• Użytkownik
  • **
Mikser sam się wyłączył podczas imprezy
« dnia: 05 Lipiec 2011, 20:49:54 »
Witam,podczas ostatnie imprezy miałem nie miłą sytuację,i nie wiem dokładnie w czym jest problem.Grałem na mixerze X 1600,i odtwarzaczach dn-s 3500.I po ok. 5 godz, grania,w pewnym momencie mixer mi zgasł.Był bez zasilania,od razu popatrzyłem a inne urządzenia czy mam napięcie,na odtwarzaczach było wszystko ok,więc szybko sprawdziłem przewód zasilający też było ok.Po chwili mikser sam się uruchomił,i grałem dalej.tylko że wpadkę już zaliczyłem.Teraz próbuję dojść do tego co było przyczyną.Pierwsze co mi przyszło do głowy,to mógł zadziałać wyłącznik temperatury,ponieważ mikser był włożony razem z dekami w walizkę firmy case p.,a oprócz tego w lokalu było bardzo gorąco,i duszno( brak klimatyzacji).Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji.I nie wiem czy to na pewno wina temperatury.

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
Odp: Mikser sam się wyłączył podczas imprezy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2011, 12:50:02 »
Witamy :)

Sprawdź przewód zasilający, czy w gnieździe zasilania i w gnieździe miksera nie mają luzu?
Czasami właśnie z takich przyczyn sprzęt się rozłącza :/
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2011, 14:28:50 »
Patryku - sam już w sumie wymieniłeś najbardziej prawdopodobną przyczynę. Gąbka, którą wyłożony jest case - blokowała swobodny obieg powietrza, co prawdopodobnie doprowadziło do przegrzania i załączenia zabezpieczenia termicznego. Na przyszłość proponowałbym wyciąć tą część gąbki, która zasłania otwory wentylacyjne znajdujące się po bokach miksera.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Patryk

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipiec 2011, 02:29:17 »
W mojej walizce oprócz gąbek,po bokach,i od frontu, są profile aluminiowe.w których umieszczony jest mixer. Będę planował zrobić jakiś wyciąg ciepłego powietrza,z case,za pomocą wentylatorów.Myślę że to pomoże,będę testował konsolę,nawet bez case.Jeżeli dalej będzie taka sama sytuacja,to czeka go serwis.Pozdrawiam.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2011, 02:49:51 »
W mojej walizce oprócz gąbek,po bokach,i od frontu, są profile aluminiowe.
Przepraszam, ale co to zmienia?

Będę planował zrobić jakiś wyciąg ciepłego powietrza,z case,za pomocą wentylatorów.
Przerost formy nad treścią. Tak jak pisałem - zacznij od wycięcia gąbek w miejscach wentylacji - powinno ostatecznie rozwiązać problem. Po prostu we wcześniejszym rozwiązaniu zamknąłeś mikser dość "hermetycznie", zresztą nie jest to cecha samego DENON'a, ale każdego bardziej zaawansowanego miksera, którego byś nie włożył do takiego case - po prostu elektronika.

Offline Patryk

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2011, 15:57:30 »
Niektóre case,posiadają jako przegrody tylko gąbki,a u mnie są profile alu.wraz z gąbkami.Można powiedzieć że jest hermetycznie zamknięty.Nie zrozumieliśmy się odnośnie case.Bo wcześniej nie wspominałem o profilach aluminiowych.Już wiem co mam zrobić.Pozdrawiam,i dzięki za odp.

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipiec 2011, 19:45:55 »
Patryk jeżeli masz możliwość jeszcze ingerencji w case to zrobił bym coś takiego:
1) sprawdź gdzie dokładnie z boków masz wentylatory I tak jak pisał Kamińsky po prostu wytnij gąbkę tak by nie blokowała powietrza:-)
2) Napewno jeszcze na spodzie miksera jest wentylalacja powietrza. W tym wypadku zrobiłbym coś takiego, wyjął sprzęt z case-> sprawdził gdzie, w jakim jest spodnia wentylacja, wyciął w tym miejscu gąbkę i dodatkowo wyciął spód case a na to miejsce wstawił element coś ala wentylacja taką krateczkę
3) Ustawił mikser i decki na miejsce i podłączył wszystko :)

Mam jeszcze takie pytanie czy pomiędzy mikserem i odtwarzaczami masz minimum 2 centymetry przestrzeni w której jest gąbka :)

DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

Offline Patryk

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2011, 17:54:35 »
Witam,podniosłem piankami twardym,kilka centymetrów,mikser do góry.co spowodowało większą wymianę powietrza,z dołu i z boków mixera.Z boku zrobił się luz,mixer nie przylega już hermetycznie do pianki,np,górnymi rantami obudowy(panel).I od tej pory,jak to zrobiłem nie wyłączył się.A grałem w tym samym miejscu,i przy tych samych warunkach temp.Pozdrawiam,i dzięki za odp.