Autor Wątek: Znika sygnał zewnętrzny  (Przeczytany 132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek

• Nowy użytkownik
  • *
Znika sygnał zewnętrzny
« dnia: 11 Listopad 2018, 14:10:37 »
Witam wszystkich. Na ostatniej imprezie na szczęście przy samym końcu mój mikser zaczął sie dziwnie zachowywac. Nagle podczas grania znikał dźwięk (diody pokazywały że z dźwiękiem wszystko ok), działo się tak w sytuacji gdy wlaczylem dźwięk na drugim kanale. Nie bylo znaczenia czy dźwięk był na słuchawkach (odsłuch) czy puszczony na master jak puscilem drugi player po kilku sekundach w głośnikach cisza. Korzystam z gniazd zbalansowanych nie sprawdzalem czy taki sam problem występuje także na gniazdach niezbalansowanych. Wiem że to już wiekowy mikser ale u mnie od lat bezproblemowy.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takimi objawami??? Z gory dziękuje za pomoc oraz poświęcony czas.

Offline BowHunter

• Użytkownik
  • **
Odp: Znika sygnał zewnętrzny
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2018, 14:52:00 »
Miałem podobną sytuację w innym mixerze. Winą był już wysłużony fader. Wystarczyła wymiana i po kłopocie.
2 x Denon DN-S 1200 + Denon DN-X 120 + Akai MPX 8 + Denon HP 800

2 x Denon DN-S 1200 + Pioneer DJM 250-K + Reloop RHP 10

Behringer NOX 404

Offline Krzysiek

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Znika sygnał zewnętrzny
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2018, 23:13:15 »
Dziękuje za pomoc oraz sugestie odnośnie fadera, powiem szczerze że używam bardzo rzadko i bardziej brałem pod uwagę że coś pada innego ale sprawdzę to o czym piszesz. Jeśli chodzi o wymianę to nie wiem czy znajdę jeszcze gdzieś crossfader do dns120. Poważnie całkowicie znikał ci dźwięk na masterze z powodu fadera? praktycznie to mając go na środku i wyłączony drugi kanał używając odsłuchu, nie spodziewał bym się że to ma jakiś wpływ na dźwięk wychodzący na master. Dam znać jak zakończyła się sprawa z moim problemem, biorąc pod uwagę że to jednorazowa sytuacja pod koniec imprezy mam nadzieję że może już się nie powtórzy :-)