Autor Wątek: Recenzja - Denon DN-X120  (Przeczytany 9500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aro

• Gość
Recenzja - Denon DN-X120
« dnia: 15 Kwiecień 2008, 17:48:37 »
   Witam, dzisiaj miałem przyjemność przez kilka godzin testować nowy mikser od Denona.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jednak jest też coś na minus nowego produktu. Ale o tym na końcu.

Plusy
  - Po wyjęciu miksera z pudła...naszym oczom objawia się bardzo schludny i charakterystyczny dla Denona design.
Czarna skrzyneczka z oszczędnie, ale "z głową" rozmieszonymi faderami, gałkami i przełącznikami.
Od razu wiemy, że dostajemy prosty battle mikser, ale w zapowiedziach nowego produktu tak też Denon przedstawiał swoje
najmniejsze dziecko w rodzinie mikserów DJskich.
  - Dużo miejsca w sekcji crossfaderów dla latających paluszków DJ'a na plus! To na pewno charakterystyczna część każdej konstrukcji przeznaczonej dla
turntablistów, tutaj przemyślana i przyjazna podczas szybkich skreczy.
  - Fadery pracują gładko, chociaż czuć delikatny plastyk pod palcem w czasie pracy. Jednak jak na mikser w tym przedziale cenowym to w żadnym wypadku nie jest
wada. Po prostu "zboczenie" po pracy z lepszymi modelami.
  - Na plus jak najbardziej wygodna i prosta sekcja odsłuchu...ale w tym przypadku sprawdza się powiedzenie, że piękno tkwi w prostocie:) Minusik za właczniki/wyłączniki
SPLIT CUE i CUE, te bardziej przypominają Behringera niż Denona, ale cóż...na czymś musiano zaoszczędzić. Oby tylko nie sprawiały problemów na polu walki (czyt.w klubie)
  - Oczywiście dobre, amerykańskie brzmienie na sumie/wyjściu i poprawna dynamika w gnieździe słuchawkowym.

I na koniec minusy
  - Kolejna sprawa to zastosowanie zasilacza i... dziwacznego gniazda zasilania w mikserze! Jeżeli padnie nam zasilacz, uszkodzimy na imprezie kabel lub coś podobnego...
nie ma szansa na pożyczenie jakiegoś innego zasilacza lub zastosowania po prostu...kabla zasilającego od innego urządzenia:(  Jest awaria zasilacza, jesteśmy uziemieni na imprezie.
  - I minus o którym napisałem na samym początku, czyli brak wyjścia XLR. rozumiem, że praktycznie żadna firma na rynku nie ma w niższych modelach tego wyjścia jako głównego, ale... Większe kluby i poważniejsze instalacje bazują na XLR i mi osobiście zdarzyła się już sytuacja, w której na biegu szukano konwertera/redukcji żeby zmienić XLR klubowy w JACK lub RCA, bo taki mikser akurat był w zestawie który miałem ze sobą. Zastosowanie JACK i RCA na plus. Brak XLR powoduje często strach w drodze do nie znanego klubu, że tam akurat będą gotowe do wpięcia... XLR'y.

Ogólnie bardzo poważnie zastanawiam się nad włożeniem pomiędzy moje dwa DN-S1000 tego miksera. Widzę, że konstrukcja jest wykonana bardzo ładnie i jak na Denona przystało gra to naprawdę PRO!
Tym czasem wracam do testów, a wszystkim życzę miłych doznań w pracy z tym nowym mikserkiem Denona!

Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Recenzja - Denon DN-X120
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2008, 22:27:48 »
Wielkie dzięki wielkie za podzielenie się z nami wrażeniami z testów :)
Masz u mnie plusa :)

Pozdr.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Prophett

• Człowiek DENON
  • www.myspace.com/djhett
    • Dj Prophett
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2008, 23:42:34 »
A ja mam dwa pytania
1 masz, miałeś DENON DN-X100 ?
2 jak tak to jakie są różnice między nimi ?
DN-S3500 DN-X1500 DN-S3500   DN-HP1000
                              HP DV6750
http://soundcloud.com/dj-hett    http://www.myspace.com/djhett

Zadra

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2008, 16:38:45 »
w moim X300 też jest tajemnicza wtyczka od zasilacza, kumpel robi podśmiechujki że mogę sobie internet podłączyć ;)

krisbtm

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Luty 2010, 14:07:43 »
Z racji że nie chciałem zaśmiecać forum tematem.. ktoś z użytkowników dnx 120 mógł by mi powiedzieć jak działają wskaźniki wysterowania ? obrazują Master na L i R ? czy tak że lewy słupek obrazuje jedno a prawy drugie wejście ?  Pytam bo nie widziałem tego miksera na oczy a chcę bratu sprawić go na urodziny (niech ma i się uczy)

Offline KetioVV

• Zaawansowany użytkownik
  • I'm Mono, stereo when I play
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Luty 2010, 16:23:43 »
Hejka Tak Jest taka możliwość Jeżeli chcesz aby wskaźniki obrazowały kanał Lewy i Prawy musisz ustawić przełącznikiem zaraz nad wskaźnikami PGM1/2 tu masz zdjęcie miksera zwróć uwagę na ten czarny przełącznik nad wskaźnikami http://sonimar.com/portal/components/com_virtuemart/shop_image/product/DN_X120_4a1bc892aace3.jpg Pozdro
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2010, 16:30:41 wysłana przez ketjovv »
2xDENON DN S1200+DN X120+TECHNICS RPDJ 1210+TORBA ZOMO+MIKROFON SHURE C608+SOUNDBITE MICRO+ALESIS M1 ACTIVE MKII('',)

krisbtm

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2010, 22:17:31 »
A faktycznie, nie zauważyłem tego przełącznika. Dzięki za info - mam nadzieje że młody będzie zadowolony :)

Offline KetioVV

• Zaawansowany użytkownik
  • I'm Mono, stereo when I play
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2010, 15:48:06 »
Na pewno się nie zawiedzie. Pozdro
2xDENON DN S1200+DN X120+TECHNICS RPDJ 1210+TORBA ZOMO+MIKROFON SHURE C608+SOUNDBITE MICRO+ALESIS M1 ACTIVE MKII('',)

CTRL SYS

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Marzec 2010, 11:28:01 »
W mojej ocenie mikser zrobiony jest solidnie i dzięki swojej prostocie jest ładny :D Co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń. Początkujący użytkownik zapewne skusi się na coś tańszego z masą "pseudo efektów" z garażu B...r ale do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć ;)

czarki3

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2010, 21:13:36 »
witam jestem szczesliwy posiadaczem x120 (kupilem go w grudniu w zestawie z s1200)
i faktycznie zgodze sie z calym opisem maly prosty ladny i wygodny:]
tez mialem problem z xlr-ami ale zalatwilem to szybko i latwo. Poprostu kupilem przejsciowke:]
bardzo duzym minusem jest olbrzymi zasilacz i pek kabli do calego kompletu zajmuje to strasznie duzo miejsca a tym bardziej w niewielkiej torbie dołączonej do zestawu ale jakos dalem sobie rade:]
jesli ktos jest poczatkującym grajkiem lub nie ma za bardzo kasy to polecam:]
pozdrawiam

Offline Borys

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Marzec 2010, 08:30:47 »
Kupując przejściówkę nie załatwiłeś problemu. Załatwiłeś jedynie problem wtyków, a tu nie chodzi o złącza tylko o sygnał. Żeby to zrobić, musiałbyś kupić DiBox'a, który zamienia sygnał niesymetryczny na symetryczny i dziwię się, że nie jest on na twoim stałym wyposażeniu.

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Marzec 2010, 08:45:40 »
Borys nie zgodzę się z Tobą. Ostatnio była dyskusja na forum na ten temat, zresztą w instrukcji również jest napisane. Jeśli zakupimy odpowiedni kabel (duży jack mono / xlr) to jest po problemie. ten mixer posiada wyjścia zbalansowane.

Offline Borys

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Marzec 2010, 08:53:41 »
Jeżeli mikserek posiada wyjścia zbalansowane, to rzeczywiście Dibox nie będzie potrzebny. Myślałem, że ma na sumie tylko wyjścia RCA. Ale jeżeli chcesz już kupować jakiś kabel, to nie JACK MONO, tylko STEREO, czyli 1/4" TRS i XLR.

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Marzec 2010, 09:31:22 »
teraz ja popełniłem gafę ;P rzeczywiście stereo powinien być