Autor Wątek: nagrywanie  (Przeczytany 12436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

uziq

• Gość
nagrywanie
« dnia: 28 Grudzień 2008, 18:22:43 »
witam
temat na wielu forach wałkowany, ale ponieważ nie znalazłem zadnych informacji związanych z moim problemem, zakladam ten topic

zalezy mi tak jak w topicu -na nagrywaniu. Poprzedni mikser jaki mialem to reloop rmx20 i nie bylo wiekszych problemów , jego panel wyglądal tak: http://www.djblog.pl/rmx20/rmx2.JPG - tam bylo wszystko proste, bylo wejscie REC ktore podlączało sie do kompa, a w dnsie? sami spojrzcie: mikser dn-x120 i jego panel tylny: http://www.musicaudio.h2.pl/images/fullsize/producenci/denon/DN-X120.jpg

mam do tego w komplecie cdki (dns1200), jakby bylo istotne, w kompie dwie karty dzwiekowe (zintegrowaną i niezintegrowaną)
podsumowując - DO CZEGO MAM PODLĄCZYĆ KABEL Z IDĄCY Z KOMPA DO MIKSERA chodzi mi o mozliwosc nagrywania tego co gram na cdkach poprzez podlaczenie do kompa
innymi słowy - w Reloopie bylo wejscie REC - w Denonie nie ma takiego wejścia. Czyżby nie dało się nagrywać?

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
Odp: nagrywanie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2008, 19:00:08 »
Możesz kupić przejściówkę 2x Duży Jack na 2x RCA (żeńskie) i za jej pomocą dalej podpiąć kabel do Balanced lub Unbalanced by nagrywać.
Zależy tylko od Ciebie, które z wyjść używasz na odsłuch :)
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

uziq

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2008, 22:04:24 »
do unbala jest podłączony wzmaczniacz i dzieki temu w glosnikach leci muza. Niestety wzmachol nie ma zadnych dodatkowych wejsc/wyjsc dlatego trzeba sie skupic na ballu. spojrzcie prosze raz jeszcze na ten panel: http://www.musicaudio.h2.pl/images/fullsize/producenci/denon/DN-X120.jpg

do balla (te dupne powyzej) połączyłem z line in, microfonem, wlozylem je we wszystkie wejscia w kompie i nic nie wykrywa. kupilem przejsciowki 1/4 jacki bo takie tam w mikserze są wyjscia, kupilem kable ktorymi podlaczylem do kompa i nie dziala

pomocy

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2008, 01:36:01 »
Najszybciej i najprościej kup dwa rozgałęziacze RCA:
http://sklepy.allegro.pl/search.php?string=rozga%C5%82%C4%99ziacz&from_showcat=1&category=46680&country=1

Do każdego rozgałęziacza wpinasz na przemian po jednym kablu od wzmacniacza i od komputera (krzyżujesz je).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline dadcom

• Zaawansowany użytkownik
  • NIE WAZNE Z CZEGO GRASZ WAZNE JAKI KLIMAT TWORZYSZ
    • dadcom
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2008, 10:32:20 »
Kolego na zlaczu zbalansowanym miksera masz napewno sygnal ,bo sa one jakby rownolegle polaczone z RCA czyli cinczem.Skupil bym sie bardziej na konfiguracji wew karty w lapie.A z drugiej stony prosta wbudowana karta moze nie  obsluzyc sygnalu ball.Wiec moja wskazowka zrob te same polaczenia ale wykorzystujac zlacze RCA czyli z cincza do wejscia line lapa.Wewnetrzne glosniki kompa powinny wydac okrzyk radosci.

Jesli ustawisz sobie karte pozostaje tylko -niestety wykorzystac odpowiedni trojnik ktory z wyj RCA skieruje sygnal na wzmacniacz i wej karty muzycznej.
DNS 1200 sa karta jednokierunkowa tzn tylko do odsluchu.w 2 kierunkach dziala tylko protokol MIDI
TANNOY REVEAL 6D hd 215,ACER ASPIRE V-3 771G ,M-AUDIO FW 410  vestax pmc 17a  NEXTBEAT-1000 MK2 wypasiony deskop i masa przewodow.....

uziq

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudzień 2008, 15:19:35 »
sory ale ja nie łapie
kombinowalem całą noc i nic
wydalem na sprzet 5 patykow a nie potrafie nagrac seta
hehe dobre nie?
ja pierdole

uziq

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2008, 16:06:28 »
dobra jeszcze raz: to jest panel tylny mojego miksera: http://www.musicaudio.h2.pl/images/fullsize/producenci/denon/DN-X120.jpg

w MASTER OUT są wyjścia Bal. i Unbal.

do Bal podlączyłem kabel ze wzmaczniacza (głośniki)

do unballa (traktuję unballa jako rec.) podlączyłem kabel ktory biegnie do komputera.

i gdzie go teraz podlączyć? - gdy mialem reloopa, podlączałem do mic. w karcie dzwiekowej i wszystko śmigało.

teraz gdy tak zrobię, moj program do nagrywania (Audacity) wariuje i nie chce się uruchomić(choc wczesniej tez mialem takie akcje).

jeszcze inaczej - gdy kupie sobie takie gowienko do nagrywania (bo napewno takie cos kupic mozna - taki nosnik pamieci) to czy bede mogl go do tego miksera podlaczyc?

bo ja juz nie wiem czy ten mikser jest taki szajbniety czy moze mam cos z audacity.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień 2008, 16:27:39 »
Dobra, dopiero teraz doczytałem. Także tamten poprzedni mój post to nieporozumienie i można go olać.

Również przychylam się do wypowiedzi dadcom'a i moim zdaniem problem leży po stronie konfiguracji oprogramowania i samej karty.

Sama różnica między wyjściem master niezbalansowanym a wyjściem REC w mikserze jest doprawdy niewielka. Główną różnicą jest obniżenie sygnału wyjściowego REC (np. oj -10 dBV (316 mV) tak jak w X1500).

Pytanie pomocnicze:
Czy przy podpięciu pod komputer i wypuszczeniu sygnału z miksera przez głośniki w laptopie jest słyszalna muzyka czy martwa cisza?
Jeżeli jest słyszalna - to masz źle ustawione źródło nagrywania w programie nagrywającym. Jeśli martwa cisza - to masz wciszone wejście mikrofonowe.

Pozdr.

Zadra

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień 2008, 17:57:30 »
jeśli to jest Vista + Realtek to może być wesoło :)

uziq

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:49:09 »
kaminsky, wogole nie wykrywa dzwieku, sprawdzalem wejscie mikrofonowe i jest ok
teraz sprobuje podpiac ten stary mikser (reloop rmx20) i zobaczymy czy pojedzie

zadra, tak sie sklada ze mam viste i realteka
jaki to ma zwiazek? jest cos o czym powiniennem wiedziec?

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Grudzień 2008, 21:26:37 »
Sterowniki pewno masz zainstalowane?

uziq

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień 2008, 21:46:03 »
a więc tak:

gdy podlączyłem RELOOPA RMX 20 nagrywanie działało i wszystko bylo ok (wyjście z reloopa REC do komputera)

w przypadku denona 120 niestety ale podlączenie z unballa do komputera nie dziala. gdy zmienilem na unballa - bez zmian. Jest wykrywany sygnal, ale jest minimialny. podkrecanie parametrow mija sie z celem bo - tak jak mowilem - RELOOP chodzi bez zarzutu.

podsumowując - czyżbym wyrzucil w bloto 800 zlotych?
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2008, 21:53:43 wysłana przez uziq »

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień 2008, 22:20:59 »
Zacznijmy od tego, że nagrywanie powinno być przez wejście Line-In (w kompie to niebieskie gniazdo), dalej powinieneś sprawdzić jak w regulacji głośności tak i w ustawieniach Realteka. Mam właśnie zintegrowaną kartę Realteka, a to zawiłe badziewie ;)
Przejrzyj jeszcze raz wszystko, czy system wejść/wyjść nie był przestawiony czasem na 4.0 - 5.1 (bo i tak może być), dalej zobacz na EQ i poziomy wszystkich wejść nagrywania. Podobnie sprawdź ustawienia głośności i podobnie jak poprzednio oglądnij wszystko.

PS. Najlepiej wszystkie wejścia na max. i później kolejno wykluczaj.

Pozdrówka, udanych wyników :)

uziq

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień 2008, 22:37:17 »
Marked One, musiales nie doczytac mojej powyzszej wypowiedzi

Nagrywanie działa - wszsytko jest ok, ale tylko w przypadku Reloopa rmx 20 gdy z jego wyjscia rec podlączam pod line-in komputera.
Natomiast w przypadku dnx120 nagrywanie jest rownież, ale poziom dźwięku jest okropnie minimalny. Żeby go podkręcić mogę w mikserze regulować Masterem a wiadomo ze tylko Gain (czyli pokrętło od kanału) powinien decydować o wielkości strumienia w programie ktorym nagrywamy

Nasuwa mi się jeden wniosek. Że to wina Master Outu dnx-a, i że coś tam musi być nietak, bo reloop nagrywa idealnie dźwięki.
btw, czy Ty tez posiadasz ten mikser? a jesli tak to jak masz w ustawieniach to wszystko ustawione?

pozdro
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2008, 23:12:11 wysłana przez Kaminsky »

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudzień 2008, 22:49:12 »
Żeby go podkręcić mogę w mikserze regulować Masterem a wiadomo ze tylko Gain powinien decydować o wielkości strumienia w programie ktorym nagrywamy

Bezdura. Gain w mikserze ma doprawdy niewiele do wyjścia w mikserze. Możesz mieć odkręcony gain do końca na kanale, master skręcony do minimum (tak oby tylko grało) i będzie grało bardzo cicho w dodatku dźwięk będzie strasznie przesterowany. Idealnym rozwiązaniem jest trzymanie się krańcowych wartości na kanale bliskich 0dB, wysterowanie MASTER LEVEL mniej wiecej na srodku i ustawienie czułości mikrofonu we właściwościach karty muzycznej. MASTER LEVEL ma bardzo duże znaczenie!

Pozdr.

uziq

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2008, 22:57:14 »
mialem na mysli to, że pokretlo Master sluzy do tego co słychać w glosnikach, natomiast Gain decyduje o tym jak intensywny jest sygnal (w tym przypadku to on decyduje o mocy dźwieku wydobywającego się z kanału). U mnie na tomiast (w przypadku podlaczenia do dns120) pokretlo Master o tym decyduje a nie powinno.
Dla przykładu - jeżeli nagrywam coś, to pokrętło Master reguluje tylko poziom dźwięku w głośnikach i nie ma wpływu na intensywność tego co się nagrywa na sofcie (tzn np w kompie)- jezeli przekrecimy Masterem do minimum, dzwiek nagrywany nadal bedzie taki sam

zebym zostal dobrze zrozumiany:

w reloopie mam tak, że na to co sie nagrywa wpływ mają tylko pokrętła Gain ktore decydują o sile kanalu. Jeżeli ściszę Master do zera, nagrywa się nadal dźwięk (dzwiek by znikl tylko gdybym wyciszył gainy)
w przypadku dnx120 jeżeli ściszę do minimum Master, nagrywanie też znika do zera
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2008, 23:12:26 wysłana przez Kaminsky »

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień 2008, 23:06:48 »
pokretlo Master o tym decyduje a nie powinno.
A właśnie, że powinno. Niestety jesteś w błędzie i to bardziej niż myślałem. Dopiero teraz zrozumiałem w czym rzecz. O ile wyjścia REC w większości mikserów działają "na klina" względem głośności na kanale (i tak jest prawdopodobnie w tym reloopie), to master działa na zupełnie innej zasadzie i to właśnie nim regulujesz głośność na wyjściu MASTER (przełącz przełącznik PGM 1/2   MASTER między kanałami) i wysteruj na diodach pokrętłem MASTER LEVEL aby również sygnał szczytowy był bliski 0dB. Następnie skoryguj na wejściu mikrofonowym w komputerze, tak aby nie było przesterów w programie do nagrywania. Na bank musi pomóc jeśli zastosowałeś się do moich wskazówek.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2008, 23:22:34 wysłana przez Kaminsky »

Melodrifter

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudzień 2008, 23:08:17 »
tak ale to chyba odnosnie jak podlaczysz do rec...natomiast w wypadku nagrywania tak jak masz ustawione w tym mikserze denona to nagrywanie zalezy od wlasnie ustawien master bo masz podlaczone do wyjscia z mastera...aha to jest odnosnie przedostatniego postu

tez jestem zdania ze cos jest nie tak z ustawieniami w systemie z karta anizeli w mikserze...szczegolnie ze jezeli glosniki graja z obu typow wyjsc...to nie ma bata wina moze byc tylko po stronie kompa ze nie lapie tego sygnalu..

uziq

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Grudzień 2008, 23:18:43 »
ok Panowie juz załapałem

w mikserze z denona nie mam opcji wyjścia rec tylko master out  i dlatego pokretlo Master decyduje o sile kanału (w Reloopie bylo wyjscie rec dla ktorego nie liczylo sie pokretlo Master, a tutaj mam wyjscie Master Out ktore zależne jest od pokrętła Master)

jutro jeszcze poeksperymentuje ale mam nadzieje ze na jakości to nie straci. Jak Wam sie wydaje? (mam na mysli ze nie ma wyjscia rec tylko master out)

kaminsky, więc skasuj też swoje 'PS' a potem to co napisalem w tej linijce ;)

pozdrawiam i  wielkie dzięki

« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2008, 23:25:40 wysłana przez uziq »

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Grudzień 2008, 23:26:26 »
Cieszę się, że ostatecznie wszystko się wyjaśniło :)

Na przyszłość gdybyś grał gdziekolwiek trzymaj się zasady trzymania się sygnału na kanalale (PGM 1/2) jak najbliżej 0dB i tak samo na wyjściu MASTER. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie w graniu estradowym jak i nagrywaniu setów (wszystko rozchodzi się o brzmienie oraz skuteczność).

Pozdr.

uziq

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Styczeń 2009, 13:31:24 »
i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie uwaga pewnego słuchacza mojej audycji, który stwierdził, że set nagrany został w systemie mono

ja nie widze tutaj roznicy, ale dla pewności chcialbym zapytać specjalistów, czy nagranie jest stereo

podaje link do seta:

http://rapidshare.com/files/183622046/UzeYroS_-_Theory_of_Uplifting_007.mp3.html

pozdrawiam

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Styczeń 2009, 15:56:23 »
Mam troche inny problem zwiazany z nagrywaniem.... musze nagrac seta do klubu (wlasciciel chce ocenic) i nie mam juz sily... Mam TYLKO lapka, zintegrowana karta graficzna :/  Podpinam X120 kablem 2xrca --> mini jack (standardowy kabel audio np z kompa do wiezy), niestety MUSZE podpiac jack'a pod wejscie mikrofonowe, poniewaz innego wejscia w lapie nie mam :/ Jak puszczam nagrany dzwiek (np w cool edit) to jest taka kupa, ze szkoda gadac... jakbym w kiblu gral albo flanger byl caly czas wlaczony :] oczywiscie na mikserze Master nie przekracza 0 dB, gainy tez mam ustawione na ok 3... co moge zrobic? nie chce kupowac karty zewn, bo poki co nie zdaze, a po drugie szkoda mi troche kasy, zeby jednego glupiego seta nagrac. Da rade cos wykombinowac, zeby przy wejsciu mikr. jakosc byla znosna? :)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Styczeń 2009, 16:17:30 »
Zmniejsz sygnał wejściowy w ustawieniach audio na kanale mikrofonowym. Niektóre sterowniki mają też opcję wyłączenia wzmocnienia czułości wejścia, spróbuj takowej poszukać.

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Styczeń 2009, 16:27:26 »
Zmniejsz sygnał wejściowy w ustawieniach audio na kanale mikrofonowym. Niektóre sterowniki mają też opcję wyłączenia wzmocnienia czułości wejścia, spróbuj takowej poszukać.

Probowalem zmniejszac kilkakrotnie. Nic to nie daje, wzmocnienie tez jest wylaczone. Nawet jak dzwiek jest bardzo cicho nagrany, to jest mocno znieksztalcony.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Styczeń 2009, 16:29:16 »
To spróbuj zmniejszyć na wyjściu samego miksera poniżej 0dB i nastaw dosłownie na minimum wejście mikrofonowe (1/10, a czasami nawet mniej).

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Styczeń 2009, 16:38:02 »
Probowalem... caly czas to samo. Moze po prostu przez wejscie mic nie da rady dobrze nagrac?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Styczeń 2009, 16:45:27 »
Ciężko powiedzieć, być może :(

Na Twoim miejscu wykosztowałbym się na i kupił prosty zewnętrzny interfejs audio na USB. Osobiście polecam Behringer UCONTROL UCA-202. Wiem, że marka nieciekawie się kojarzy (za sprawą mikserów), ale jak na interfejs za te pieniądze jest naprawdę świetny, do tego oferuje niezłe brzmienie za grosze (poniżej 200 zł).

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Styczeń 2009, 17:16:28 »
Niestety, chyba bede musial cos zakupic... dzieki za pomoc :) tak przy okazji: jakiego pendrive'a polecasz do dn-s1200? :) chodzi mi o wielkosc rzedu 8, 16gb i coczywiscie nie za duze pieniadze :)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Styczeń 2009, 17:21:36 »
Był już taki temat. W tym miejscu, poczytaj. Ja osobiście używam OCZ Rally2 16GB. Śmiga bez zastrzeżeń. Problem jest z pamięciami A-Data. Zresztą przejrzyj tamten temat, jest tam tego więcej.

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Styczeń 2009, 17:42:32 »
Był już taki temat. W tym miejscu, poczytaj. Ja osobiście używam OCZ Rally2 16GB. Śmiga bez zastrzeżeń. Problem jest z pamięciami A-Data. Zresztą przejrzyj tamten temat, jest tam tego więcej.

Mam juz jeden dysk zewn, z ktorym mam same problemy po podpieciu pod denona. Nie glupim byloby zabieranie do klubu 2x pendrive + laptop? Czy lepiej bawic sie w jakis kolejny dysk + pendrive?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Styczeń 2009, 17:48:56 »
Ciężko doradzić. Wszystko zależy jak się trafi. Dla mnie bardzo mobilnym i w zupełności wystarczającym rozwiązaniem byłoby 2x Pendrive. Ale temat jest nie o tym :)

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Styczeń 2009, 18:05:31 »
Ciężko doradzić. Wszystko zależy jak się trafi. Dla mnie bardzo mobilnym i w zupełności wystarczającym rozwiązaniem byłoby 2x Pendrive. Ale temat jest nie o tym :)

Wiem, wiem, wiem, wiem wiem.... ;) juz koncze temat :)

uziq

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Styczeń 2009, 20:32:09 »

http://rapidshare.com/files/183622046/UzeYroS_-_Theory_of_Uplifting_007.mp3.html

czy nagranie jest w stereo?

kaminsky, sluchales?
bylbym Ci wdzieczny
pozdrawiam

caroolek

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Styczeń 2009, 21:49:18 »
w AIMPie pokazuje "Jakość: Stereo" :)

Krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Październik 2015, 11:33:48 »
Nie wiem czy kolega rozwiązał problem z nagrywaniem dźwięku w tym mikserze, ale z własnego doświadczenia wiem że jak podłączysz kable do wejście JACK Bal.(zbilansowanego) automatycznie dźwięk z wejście RCA (czincz) znika :) bynajmniej tak jest w moim wypadku.

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Październik 2015, 21:46:58 »
To teraz sprawdź zanim napiszesz drugi raz. Czy podłączyłeś źródło nagrywania do wyjścia REC? Czy do wyjścia RCA na sumie? Jeżeli na master i dodałeś jeszcze wyjście Jack to normalne zjawisko.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200