Autor Wątek: Mikrofon - słychać szum, gniazdo zbilansowane????  (Przeczytany 1789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzysiek

• Gość
Mikrofon - słychać szum, gniazdo zbilansowane????
« dnia: 28 Październik 2015, 11:25:49 »
Witam wszystkich, mam dziwne pytanie od jakiegoś czasu używałem miksera DN-X120 ale dopiero jakiś czas temu postanowiłem podłączyć mikrofon bezpośrednio do gniazda mikrofonowego i tutaj moje zdziwienia, dziwnie to wszystko szumi. A jeszcze większe zdziwienie gdy zobaczyłem że gniazdo mikrofonowe jest zbilansowane. Czy ktoś wie o co chodzi???? jak mikrofon może być zbilansowany, potrzebne jakieś przejście czy co ??? Pytanie kieruje ponieważ nie widziałem nigdy kabla mikrofonowego który by był tzw. stereo, chyba że ja o czymś nie wiem :) z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Mikrofon - słychać szum, gniazdo zbilansowane????
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2015, 21:51:21 »
1. Gniazdo jest zbalansowane nie zblilansowane.
2. Zbalansowane to znaczy jest +, -, i masa czyli zero.
3. Jaki podłączyłeś mikrofon i na jakim kablu.
4. Powinno to wyglądać tak, patrząc na wtyk Jack  do tego miksera. Najbardziej wysunięta część to +, kolejna to - i ostatnia przy obudowie to masa. Mówimy tu o wtyku Jack stereo czyli kabel i wtyk na 3 żyły.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200

Krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2016, 22:36:36 »
Dzięki za odpowiedz, dokładnie chodziło mi o sygnał zbalansowany sorki za pomyłkę.
Podłączyłem mikrofon bezprzewodowy na kablu jack/jack (mono) ponieważ tylko takie wyjście posiadał mikrofon. Próbowałem także kabla mikrofonowego xlr->jack ale był także z jackiem mono. Po twojej odpowiedzi rozumie że sytuacja z mikrofonem analogicznie taka sama jak z wyjściami jack w tym modelu, czyli najlepiej zrobić sobie samemu przejście i w tym momencie na normalnym mikrofonie (nie bezprzewodowym) nie powinno być szumów?
Wychodzi na to że ze względu na mały rozmiar miksera nie zastosowali xlr tylko jack a przejścia trzeba zrobić sobie samemu :) Dobrze kombinuje?? Pozdrawiam

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2016, 14:34:26 »
Myślę, że źle kombinujesz. Popatrz na mój poprzedni wpis. Po twoim ostatnim tłumaczeniu mam wrażenie, że ten mikrofon to nie jest mikrofon profesjonalny. Wygląda to na zabawkę za 50-100zł.
Co to za mikrofon?
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200