Autor Wątek: Efektor do miksera DN X120  (Przeczytany 10472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KetioVV

• Zaawansowany użytkownik
  • I'm Mono, stereo when I play
Efektor do miksera DN X120
« dnia: 09 Grudzień 2008, 11:08:03 »
Witam czy jest możliwość podpięcia efektora zewnętrznego pod Mikser DN X120?? z tego co wiem to trzeba mieć pętleFX !! ale może się mylę.... pozdro
2xDENON DN S1200+DN X120+TECHNICS RPDJ 1210+TORBA ZOMO+MIKROFON SHURE C608+SOUNDBITE MICRO+ALESIS M1 ACTIVE MKII('',)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Efektor do miksera DN X120
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2008, 11:25:07 »
Witamy,

No niestety standardowym sposobem nie ma możliwości podpięcia zewnętrznego efektora, ze względu na brak owej pętli FX. Są jednak sposoby na rozwiązanie tego problemu, tyle tylko, że wiąże się to z budowaniem "własnego" układu okablowania wyjścia i wejścia, a później utrudnionego sposobu użytkowania takiego efektora (użytkowanie przełącznika LINE/PHONO i aktualnie nieużywanego kanału).

Pozdr.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline KetioVV

« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2008, 12:17:47 »
Aha to lepiej sie nie bawic .:) dzięki pozdro .
2xDENON DN S1200+DN X120+TECHNICS RPDJ 1210+TORBA ZOMO+MIKROFON SHURE C608+SOUNDBITE MICRO+ALESIS M1 ACTIVE MKII('',)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2008, 12:33:05 »
Pytałeś czy to możliwe, więc Tobie odpowiedziałem. Możliwe jest jak najbardziej, tyle tylko, że dla tych którzy lubią kombinować :)

Pozdr.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Zadra

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2008, 16:03:53 »
to już lepiej zakombinować DN-X300 ale musiałbyś być mistrzem w kombinowaniu bo to raczej biały kruk

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2008, 16:31:44 »
Panowie, a nie prościej efektor zastosować między mikserem i wzmacniaczem?
Przypominam o poziomie głośności równym 0dB :)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2008, 16:34:19 »
Niby tak, ale wtedy masz większą kontrolę nakłądania efektu.

Offline NEMESIX

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień 2008, 19:23:58 »
Najlepiej jest mieć na mixerku ilość kanałów + 1 na efekt właśnie nawet przy użyciu pętli FX.
Ja tak mam w zestawie behringer DJX700 + DN-D400 2 wejścia pod konsole, łapatop :) i powrót z efektora.
Nie wiem jak w innych mixerach ale u mnie efekt załączał się po wciścięciu odsłuchu na dany kanał co bardzo
utrudniało odsłuch utworu.

A tak swoją drogą przemyśl kupno efektora bo bawisz (dosłownie) się nim tylko na początku potem traktujesz go jakby i go wcale nie było a grać on wcale nie pomaga :) Wiem to po sobie.

DENON DJ

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2008, 14:35:27 »
Proponuję;
http://www.redsound.com/images/products/SoundBITE_PRO_MANUAL.pdf

Nie musisz się martwić o AUXy.

Offline NEMESIX

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2008, 15:20:30 »
Ciekawe ustrojeństwo :) Bogata sekcja loop i filter ale co ma poza tym??

Offline KetioVV

« Odpowiedź #10 dnia: 09 Styczeń 2009, 09:26:46 »
no właśnie widziałem to cacko na Music Media . a jeśli chodzi o mikser DN X300 to patrze na stronki internetowe i nie mogę znaleźć  nigdzie tego miksera.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2009, 10:02:37 »
Mikser ten z Europy został już wycofany ponad dwa lata temu ze względu na niespełnianie norm RoHS, podobnie jak np. DN-S5000. Przez jakiś czas był oferowany jeszcze w USA, ale aktualnie nie ma go już w sprzedaży (produkcja została zakończona). Zostają jedynie używki.

Offline KetioVV

« Odpowiedź #12 dnia: 09 Styczeń 2009, 10:53:41 »
aha bo widziałem na kilku fotkach ten mikser i się zastanawiałem dlaczego nie ma w sprzedaży . dzięki za info Pozdro

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Styczeń 2009, 15:59:55 »
Poczekaj do 15 stycznia, może coś nowego się pojawi na NAMM 2009 :)

Zadra

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Styczeń 2009, 19:54:05 »
aby zaostrzyć apetyt powiem że X300 jest wart zainteresowania, poszukiwałem go długi czas i udało mi się go nabyć- w Szwecji ;)

Mays

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Sierpień 2009, 22:16:28 »
Dodam od siebie ze czasem sie takie cos zdarza jak kondesatory sie przegrzeja albo jak wyschna.  Mialem podobne sytuacje ale nie pamietam juz w jakim mixerze. Czasem tez tak sie robi przy malym zwarciu kabli ale to rzadko. Pozdro

Offline KetioVV

« Odpowiedź #16 dnia: 10 Listopad 2009, 16:27:45 »
Witam. Mam Pytanie dotyczące urządzenia Redsound Soundbite Micro
 http://dj-sklep.com/index.php?go=pok&id=1067&kat=25&podkat=176&from=tow
a mianowicie czy to urządzenie można podłączyć pod Mikser DN X120?? widziałem wyżej linka ze schematem ale nie wiem za bardzo jak to zrobić. Pozdro.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Listopad 2009, 16:44:19 »
Już gdzieś o tym pisałem. Niestety, ale ze względu na bardzo uproszczoną budowę tego miksera (konkretnie chodzi o brak zewnętrznej pętli efektowej) nie ma możliwości podpięcia zewnętrznego efektora.

DN-X120 musiałby mieć taką sekcję jak EFFECT LOOP (SEND/RETURN), coś takiego jak DN-X300:

Offline KetioVV

« Odpowiedź #18 dnia: 10 Listopad 2009, 17:06:09 »
tak ja już wcześniej się pytałem o efektor do X120, zmylił mnie ten link http://www.redsound.com/images/products/SoundBITE_PRO_MANUAL.pdf podany wyżej ale chyba  nie dotyczył mojego pytania zadanego wcześniej.

Zadra

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2009, 17:13:30 »
Wiesz instrukcje zazwyczaj mówią prawdę :) postaram się to sprawdzić w tym tygodniu i dam znać.

Offline KetioVV

« Odpowiedź #20 dnia: 10 Listopad 2009, 19:12:05 »
OK fajnie byłbym wdzięczny za pomoc:) Pozdro.

Tom Butcher

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Grudzień 2009, 06:21:24 »
akurat posiadam Redsound Soundbite Pro. I myślę ,że można to podłączyć. W zestawie masz specjalny kabel duży jack stereo -2x RCA. Wpinasz go w wyjście słuchawkowe puszczasz do samplera na wejście. Z wyjścia samplera puszczasz kable na wejście kanału i tu musiałbyś zastosować jakis rozdzielacz czincz ze względu ze wejście liniowe masz zajęte przez odtwarzacz. Słuchawki podłączasz normalnie do samplera i działają w identyczny sposób jak byłyby podłączone do miksera. Nagrywanie odbywa się za pomocą cue. Czyli jak chciałbyś nagrać coś na loop smpler np : Z CD1 to wciskasz cue1 nagrywasz. Cd2 musiałbyś akurat mieć na pauzie żeby nie wysyłał sygnału do 2 kanału gdyż na 2 kanał aktualnie szedł by sygnał nagrany z loop samplera.Wada jest to ze nie mógłbyś zagrać 3 dźwięków na raz. Ale coś za coś. Mam nadzieje że zrozumiesz jak nie to pytaj.

Offline KetioVV

« Odpowiedź #22 dnia: 14 Grudzień 2009, 08:47:08 »
dzięki za info, jak na razie to jeszcze nie mam Soundbita planuję kupić po nowym roku ewentualnie zastanawiam się nad mikserem 4 kanałowym. Jak co to będę się pytał Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Grudzień 2009, 11:35:09 »
AKurat tak się składa, że ostatnio właśnie bawiłem się Soundbite PRO i faktycznie na dość specyficzne rozwiązanie jest możliwość podłączenia go pod mikser nieposiadający pętli efektowej. Z tym, że seria Soundbite to nie efektory, a samplery.

Offline KetioVV

« Odpowiedź #24 dnia: 19 Grudzień 2009, 16:23:57 »
Dzięki za zainteresowanie moim Problemem przypomniałem sobie że na targach w Krakowie 2008 r widziałem połączenie właśnie Soundbite Micro z mikserem DN X050 który także nie posiada pętli efektowej i znalazłem nawet filmik trochę kiepska jakość ale coś tam widać, w 37 sekundzie jest pokazany zestaw
Music Media 4 2008r Kraków
Pozdrawiam

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Grudzień 2009, 19:53:04 »
a co sadzicie o kaosilatorze mini. czy spokojnie jak go podlacze pod wyjscie master da rade nakladac efekty?? i czy moze ktos go uzywa zeby mogl sie wypowiedziec??

Erni

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Grudzień 2009, 09:34:39 »
KORG Kaossilator jest to syntezator, a nie procesor efektów. Najlepiej podłączyć go pod LINE IN.
Jako efektor - Korg Kaoss Pad MINI i wtedy podłanczamy pod wyjście master.

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Grudzień 2009, 10:33:32 »
sorki wielkie chodziło mi właśnie o korga kaoss pada mini. Zastanawiam się nad nim ale  słyszałem ze daje cichszy dźwięk - tzn jeśli włączymy go to nagle poziom sygnału spada i a gdy wyłączymy derastycznie się podnosi. Jeśli ktoś miał z tym do czynienia to bardzo proszę o jakiś cynk.

Relax

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Grudzień 2009, 11:42:45 »
Witam,

Jeśli chodzi o efektor + sampler to super opcją jest Korg Kaoss Pad 3 (KP3).
Bogaty w funkcje i jednocześnie intuicyjny w użytkowaniu.
Posiada własne regulacje "głośności" więc (tak jak ktoś już wspomniał) można podpiąć go między mikser a wzmacniacz.
Jest to raczej trwałe urządzenie, więc aby cena była przystępniejsza, można kupić używany.

Pozdrowienia dla muzyków.

Tom Butcher

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Grudzień 2009, 09:11:05 »
jeżeli chodzi o KP3 to szczerze polecam. pionkowe efekty są niczym przy tych z kp3. Dlatego sprzedałem mikser piona i będę miał denona + kp3 dużo lepsze połączenie. :D

Mays

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Grudzień 2009, 03:07:52 »
oj oj oj ty chyba nie słyszałeś EFX-1000 skoro tak mówisz. Poszukaj se na YouTube James Zabiela jak śmiga na tym :D

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Grudzień 2009, 10:47:47 »
widzisz mays nie którzy wolą jakieś innowacyjne techno niż cały sprzęty od pionka. Też bym się zdecydował na kp3 bo efkety ciekawsze a cena nie porównywalnie niższa :) poza tym bawiłem się tym korgiem i zakochałem się w nim po minucie :) super zabawa :)

Mays

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Grudzień 2009, 16:58:27 »
 A moze i masz racje :)