Autor Wątek: Czy taki sprzęt spełni moje oczekiwania ?  (Przeczytany 2217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
Czy taki sprzęt spełni moje oczekiwania ?
« dnia: 03 Lipiec 2017, 11:17:02 »
Witam,
Dopiero zaczynam swoją przygodę z "Didżejką" i stoję teraz przed wyborem sprzętu. Chciałbym grać głównie imprezy okolicznościowe typu wesela, 18-mnastki itp...

Czy takowy sprzęt spełni moje oczekiwania i zagra w dobrze, oraz czy będzie to pewny sprzęt, który nie odmówi posłuszeństwa w trakcie imprezy i się nie zatnie ?  (sprzęt używka)
2x Denon DN-S1000     750,-
Kontroler/mixer DENON DN-X300     800,-
Kolumny LDM plp 312     1100,-
+jakieś oświetlenie i wytwornica dymu <-- może polecicie jakieś sprawdzone modele (na to budżet do 1000zł)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Czy taki sprzęt spełni moje oczekiwania ?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2017, 19:12:17 »
Musisz wziąć pod uwagę, że ten sprzęt ma swoje lata. Decydując się na używki tak naprawdę nie wiesz jaki jest ich stan techniczny, czy nie ma wad ukrytych, czy coś nagle nie odmówi posłuszeństwa (np. optyka). W przypadku Denona będzie to sprzęt co najmniej 7-letni (wtedy też zostały wyprodukowane ostanie egzemplarze). Oczywiście można go porządnie przeserwisować, ale będzie się to wiązało z kosztami.

Na początek swojej przygody (gra w domowym zaciszu) powinien wystarczyć. Chcąc jednak zająć się grą zawodowo - rozważyłbym większy budżet. Niestety DJing nie jest tanim zajęciem.

Możesz ewentualnie pójść w inną stronę - kontroler, taki MC4000 będzie w zupełności wystarczający, ale będziesz potrzebował jeszcze laptopa.

Jeszcze jedno:
Dopiero zaczynam swoją przygodę z "Didżejką" (...) Chciałbym grać głównie imprezy okolicznościowe typu wesela,
 18-mnastki itp...
18-tki ok, tutaj zbyt dużych wymagań raczej nie ma, jednak imprezy pokroju wesel czy imprez firmowych to zupełnie inna liga. Pamiętaj o tym, że takie wesele to ważne wydarzenie, duża odpowiedzialność, a na razie nie masz jeszcze doświadczenia. Wbrew pozorom brakiem doświadczenia można zepsuć taką uroczystość.

Co do reszty sprzętu:
- LDM nie zachwyca, gra po prostu słabo, do tego potrzebujesz jeszcze wzmacniacza, ponieważ to kolumna pasywna,
- 1000 zł to zdecydowanie za mały budżet żeby kupić jakieś sensowne oświetlenie oraz jakieś dodatkowe efekty.

Na rynku oferta jest duża, ale jakby na to nie spojrzeć chcąc wejść w ten biznes to trzeba zainwestować "nieco" więcej.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2017, 16:49:07 »
Wiadomo, wesele ma się raz w życiu i należy zagrać na należytym poziomie ^^ Ale osiemnastki, 40-stki, 50-tki, złote gody - tutaj można zacząć ponieważ wymagania względem DJ'a są nieco mniejsze.

Wiem że budżet jest mały, ale nie wierze że nie uda się ogarnąć oświetlenia za 1000zł (dymnica może poczekać). Kolumny ewentualnie mogą być aktywne, bo końcówki mocy nie trzeba, tylko chodzi o to żeby ktoś polecił mi sprzęt który w tym budżecie zagra choćby zadawalająco.

P.S. Dziś właśnie zakupiłem Denon DN-S1000 w znakomitym stanie technicznym jak i wizualnym, czy mikser NUMARK M4 bedzie okej do tych CD-playerów ? (Chodzi o to żeby móc podpiąć trzy źródła dźwięku 2x odtwarzacze + 1x laptop (laptop na wypadek gdyby player odmówił posłuszeństwa) + mikrofon i słuchawki

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipiec 2017, 12:47:39 »
Do 1 tys. pewnie, że znajdziesz coś z oświetlenia, ale musisz być świadomy, że szału nie zrobisz. Niestety. Tak samo z nagłośnieniem. Jeśli chodzi o jakieś zestawy aktywne to szykuj minimum 5 tys. zł. A i to nie spodziewaj się jakiś rewelacji. Piszę to naprawdę serio.

czy mikser NUMARK M4 bedzie okej do tych CD-playerów ?
Jak najbardziej.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2017, 17:52:25 »
Dzięki, a teraz inne pytanie
Wiem mniej więcej jak wygląda sprawa z ZAiKS'em - organizator imprezy musi opłacić tantiemy (czyli lokal bądź zleceniodawca imprezy), a ja jako DJ jestem zobowiązany tylko do posiadania oryginalnych i legalnych nośników utworów które gram.
Pytanie brzmi tak, czy jest jakaś instytucja bądź serwis który po dokonaniu odpowiedniej opłaty pozwala pobierać pliki *.mp3 ze swojej strony i legalnie puszczać je na imprezach ? Czy jedynym wyjściem dla DJ'a jest zakup setek płyt CD, za tysiące złotych ?
Bo jeżeli dało by się kupić przez internet utwory pojedyńczo to po co kupować całą płytę za załóżmy 20zł, z której wykorzysta się tylko jeden utwór skoro można by za 5zł kupić legalnie utwór i wykorzystywać go do wali mając prawo do jego publicznego odtwarzania. Lepiej by się to po prostu opłacało

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2017, 23:54:21 »
Wiem mniej więcej jak wygląda sprawa z ZAiKS'em - organizator imprezy musi opłacić tantiemy (czyli lokal bądź zleceniodawca imprezy), a ja jako DJ jestem zobowiązany tylko do posiadania oryginalnych i legalnych nośników utworów które gram.

Dokładnie tak. Z tym, że czasami organizatorem imprezy może być sam DJ lub umowa z organizatorem jest skonstruowana w taki sposób, że DJ bierze to na siebie (jest to raczej rzadka sytuacja, ale się zdarza).

Pytanie brzmi tak, czy jest jakaś instytucja bądź serwis który po dokonaniu odpowiedniej opłaty pozwala pobierać pliki *.mp3 ze swojej strony i legalnie puszczać je na imprezach ?

Było już o tym na naszym forum. Jest nawet odpowiedni wątek, dość obszerny zresztą.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2017, 13:20:40 »
Wszedłem na kilka stron które sę w tamtym wątku, ale nie moge znaleźć polskich piosenek disco-polo i starych polskich hitów, jest jakaś polska strona z utworami ?

P.S.Czy tak zakupione pliki mp3 moge wypalić na swojej płycie CD-R i z niej odtwarzac utwory? Jaki mi dają dowód zakupu ? Prześlą fakturę, czy jak?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2017, 15:00:52 »
Polskie utwory znajdziesz w polskich klubach płytowych takich jak DJ Promotion czy DJ Mix Club (oferują abonamenty w ramach których masz dostęp do cyfrowych wersji serwisów i możesz tam pobierać pliki mp3).

W przypadku Disco Polo pozostaje raczej zakup płyt CD.

Czy tak zakupione pliki mp3 moge wypalić na swojej płycie CD-R i z niej odtwarzac utwory?
Tak, część sklepów dopuszcza nawet konwersję mp3 do Audio CD, ale to każdorazowo należałoby sprawdzić w regulaminie danego sklepu.

Jaki mi dają dowód zakupu ? Prześlą fakturę, czy jak?
Faktura na maila, którą należy zachować.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipiec 2017, 15:29:16 »
A jeśli sklep nie pozwala na konwersję formatu z digital *.mp3 do audio CD to musze grać z laptopa ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipiec 2017, 15:51:15 »
Z laptopa albo odtwarzacza, który obsługuje wspomniany format. Z tym, że DN-S1000 wspiera mp3, więc nie masz czym się martwić.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lipiec 2017, 22:24:44 »
"...DN-S1000 wspiera mp3..."
Zaczekaj bo nie rozumiem postu powyżej ^^ Mam Denon DN-S1000 i mogę na nim tylko odtwarzać płyty, oryginalne i te "pirackie" też. A skoro sklep zabrania wypalania ich pliku mp3 na płycie to jak to zrobić? Nie ma w nim wejścia USB, tak aby wpiąć pendrive i odtwarzać pliki *.mp3
Co miałeś na myśli mówiąc wspiera ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lipiec 2017, 22:32:17 »
DN-S1000 odtwarza nie tylko płyty w formacie CD Audio, ale też normalne płyty z zapisanymi danymi i zawartymi na nich plikami mp3. Warunkiem jest tylko to, że sesja takiej płyty musi zostać zamknięta.

Obsługa mp3 jest jednak nieco bardziej ograniczona względem współczesnych urządzeń. Dotyczy to wsparcia formatu VBR (o zmiennej przepływności) - brak możliwości przewijania utworu czy czas odliczania do końca utworu jest mocno orientacyjny. Jednak wszystkie sklepy legalnie oferujące muzykę w tym formacie posługują się CBR, który jest normalnie wspierany.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lipiec 2017, 22:58:10 »
"A jeśli sklep nie pozwala na konwersję formatu z digital *.mp3 do audio CD to musze grać z laptopa ?"
"Z laptopa albo odtwarzacza"

Ale rozumiem że jeśli sklep nie wyraża zgody na wypalenie pobranego pliku mp3 na płycie CD-R to pozostaje tylko laptop ?

P.S. Po co jest wejscie FADER i DIGITAL OUT w dn-s1000 ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lipiec 2017, 23:22:02 »
Zależy jak zamierzasz ją wypalić. Jeśli przekształcić plik mp3 na format CD Audio to nie każdy sklep na to pozwala. Trzeba każdorazowo sprawdzać regulamin danego sklepu. Jeśli jednak chcesz nagrać plik mp3 na płytę bez zmiany formatu to możesz to zrobić.

FADER - służy do funkcji Fader Start w mikserze (nie każdy jest w nią wyposażony). Polega to na tym, że automatycznie rozpocznie się odtwarzanie utworu w momencie podniesienia fadera i odtwarzacz powróci do punktu CUE po jego opuszczeniu.

DIGITAL OUT - wyjście cyfrowe, będące alternatywą dla wyjścia analogowego (RCA). Oferuje lepszą jakość dźwięku, jednak nie każdy mikser jest wyposażony w wejścia cyfrowe. Numark M4 ich nie posiada, więc nie jesteś w stanie tego wykorzystać.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lipiec 2017, 21:10:13 »
A co doradzisz w kwestii mikrofonu bezprzewodowego i słuchawek nausznych do 400zł za wszystko ?
Mikro - Azusa LS-101  lub  Ibiza VHF1A - dobre są ?
Słuchawki - PHILIPS SHL3000 - dobre są ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Lipiec 2017, 10:00:21 »
W przypadku mikrofonów nazwy tych marek słyszę pierwszy raz w życiu. To z pewnością nic dobrego nie będzie. Kup Shure PG58 i masz mikrofon na lata.

W przypadku słuchawek nigdzie nie znalazłem informacji jakiej są one budowy, zakładam więc, że są typu "otwartego" więc do DJki kompletnie się nie nadają, bo nie izolują od dźwięków z otoczenia. Do DJki słuchawki muszą być typu zamkniętego. To warunek konieczny.

Poza tym pamiętaj, słuch masz tylko jeden, co jak co, ale słuchawki to ostatnia rzecz w przypadku której powinieneś szukać oszczędności.

Tak jak mówiłem wcześniej, DJka to niestety drogi sport i lawirując w takich "półśrodkach" tak naprawdę tylko stracisz podwójnie, bo tylko będziesz się denerwował co za szrot kupiłeś, a po krótkim czasie dojdziesz do wniosku, że i tak musisz kupić coś lepszego.

Chcąc wejść w granie imprez tak naprawdę musiałbyś zainwestować w sprzęt (konsola, peryferia, nagłośnienie aktywne, oświetlenie) minimum 15 tys. zł i to jest naprawdę zupełne minimum. Co innego gdybyś był tylko DJem klubowym, w takim przypadku oświetlenie i nagłośnienie odpada.

Sugerowałbym przemyślenie wszystkiego jeszcze raz i zrewidowanie swojego budżetu. Jeśli nie masz takich środków a chcesz zacząć już teraz to może warto pomyśleć o jakiejś formie kredytowania? Ewentualnie może pomyśl o założeniu własnej działalności i dotacji z UP? W tej chwili z tego co wiem to jest to już ponad 20 tys. Kilku moich znajomych założyło w ten sposób działalność biorąc dotację. O dziwo, na ten biznes jest o wiele łatwiej otrzymać wspomniane dotacje. Tylko pamiętaj, że ten biznes też nie jest łatwy i zwłaszcza z początku ciężko będzie się utrzymać (a ZUS trzeba płacić). Muzykę też za coś musisz kupić, a to też są konkretne pieniądze.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lipiec 2017, 11:51:43 »
Wiem, wiem, nakład na ten biznes wcale nie jest mały, na oświetleniu tez nie zamierzam oszczędzac kupując używane głowice tylko kupię nowe ( bo przecież odpowiednie oświetlenie wzmaga pozytywny odbiór muzyki )

Co do dofinansowania to trzeba działalność utrzymać min 2 lata (24miesiące * ok.800zł zus'u = 19.200zł, gdyby dali 30.000zł dofinansowania to bym w to wszedł, ale jak mają dać tylko 20.000 to nie opyla mi się, wolę rozłożyć zakup sprzętu na rok i samemu na wszystko odłożyć, tylko chodzi o to co kupić bo rynek sprzętu jest jak morze - szeroki i głęboki)

A czytałem gdzieś że DJ nie musi mieć założonej działalności, umowę o dzieło można podpisać z osobą prywatną ?

P.S.Pytam czysto z Ciekawości, kolega też bawi się w DJ'ke czy czysto hobbystycznie interesuje się elektroakustyką i sprzętem ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lipiec 2017, 13:07:49 »
Napisałeś "nie opyla się". Moim zdaniem ze złej strony podchodzisz do tego tematu. Z tego co wiem, obniżony ZUS przez pierwsze dwa lata to ok 490 zł. Sprzęt jest inwestycją (kosztem), który i tak musisz ponieść jeśli zechciałbyś zacząć prowadzić imprezy. Jeśli chcesz prowadzić to domyślam się, że chcesz się tym zająć zawodowo, w takim razie musiałbyś mieć jakiś konkretny biznesplan i to taki, który pozwoli zarobić na ZUS, podatki, godne życie i jeszcze na odłożenie. W innym przypadku to się w ogóle nie kalkuluje. Jeśli chcesz grać imprezy tylko od czasu do czasu to może pomyśl tylko nad wypożyczaniem nagłośnienia i oświetlenia na daną okazję? W Polsce jest sporo firm, praktycznie każdy sklep muzyczny w średniej wielkości mieście oferuje taką usługę. Koszt wypożyczenia nagłośnienia (w zależności od miejsca i typu) to ok 150-250 zł, do tego jakiegoś oświetlenia 100-150. W 300-400 zł jesteś w stanie się z tym zamknąć.

A czytałem gdzieś że DJ nie musi mieć założonej działalności, umowę o dzieło można podpisać z osobą prywatną ?
Zgadza się, nie musi, ale tylko jeśli forma działaności nie ma charakteru pracy stałej (czyli np. wykonujesz 2-3 razy do roku). Wtedy można podpisywać np. umowy o dzieło. Jeśli będzie to jednak miało formę stałą pamiętaj, że Urząd Skarbowy może się tym zainteresować. Oni w tej chwili naprawdę wszędzie szukają pieniędzy, więc ścigają.

P.S.Pytam czysto z Ciekawości, kolega też bawi się w DJ'ke czy czysto hobbystycznie interesuje się elektroakustyką i sprzętem ?
Grałem przez ponad 12 lat, ale obecnie nie mam już na to czasu, a elektroakustyka i sprzęt to moja pasja.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lipiec 2017, 10:15:51 »
Studiuję i chciałbym grać imprezy w weekendy, na chwilę obecną mam pracę, ale typowo weekendowa praca by mi lepiej odpowiadała + fakt, że interesuje się wszystkim co przetwarza impulsy elektryczne w fale powietrza (choć poziom wiedzy jest na razie mały, to sukcesywnie się uczę :D )

Co do wypożyczania sprzętu, 300-400zł za wypożyczenie to tyle co się bierze za osiemnastkę :P Mój DJ dwa lata temu za 18-stkę wziął 400zł :D

Co do US to mogą się doczepić - fakt, problem w tym że nie ma takiej granicy dochodów od której trzeba posiadać zarejestrowaną działalność, Urząd te granicę ustala wg. własnego "widzi mi się" (przynajmniej tak czytałem na innym forum).

Natomiast jeśli będę miał działalność to co muszę opłacić oprócz ZUS'U ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lipiec 2017, 10:30:19 »
300-400zł za wypożyczenie to tyle co się bierze za osiemnastkę
To w takim razie jest to zażynanie rynku na własne życzenie. Mając nawet już własne nagłośnienie i oświetlenie to się w ogóle nie kalkuluje. Trzeba to przecież przetransportować (wziąć pod uwagę koszty nie tylko paliwa, ale i amortyzacji auta), rozstawić się, granie przez całą noc, a następnie złożyć. Nie zapominaj też o muzyce (to też koszt i to znaczny). I do tego umowa o dzieło z której też musisz odprowadzić podatek.

Jak Ty byś chciał się z tego utrzymać grając za 400 zł? Zakładając, że nawet będziesz miał 8 imprez w miesiącu (co na początku już jest pobożnym życzeniem).

Za takie pieniądze imprezę może prowadzić tylko "DJ" będący na garnuszku rodziców, z marnym doświadczeniem, chcący sobie dorobić do kieszonkowego i grający tylko z piratów, o jakiejkolwiek umowie już nawet nie mówiąc.

Nikt normalny za takie pieniądze się nie zabiera do grania takich imprez. Nie zdziwiłbym się teraz jakbyś mi napisał, że wesela grają za 600 zł.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lipiec 2017, 10:54:02 »
Byłem ostatnio na weselu jednodniowym gdzie honorarium DJ'a wynosiło 2.300,-
Problem tak naprawdę polega na tym że im większą cenę zawołasz na taką osiemnastkę tym mniej osób Cię weźmie, jest multum DJ'ów na rynku którzy zagrają za "psie" pieniądze z piratów, ale zleceniodawcę to nie obchodzi, bo przecież to DJ ryzykuje na własną odpowiedzialność grzywną i konfiskatą sprzętu :/

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lipiec 2017, 11:16:42 »
Więc może zastanów się nad odpuszczeniem takich osiemnastek? Po co sobie psuć nerwy? Dołączając do takiego środowiska i grając w takiej cenie sam przyczyniasz się do pogłębiania się takiego zjawiska.

Wyznaję zasadę, że jak coś robić to porządnie. Swego czasu widziałem i sprzęt i umiejętności takich DJów na tych osiemnastakach. Można to podsumować jednym słowem - TRAGEDIA. W ciągu ostatnich lat zapewne niewiele się zmieniło.

Jeżeli chcesz w to wejść to zrewiduj swoje plany na poważnie. Nie piszę tego z przekąsem czy żeby Ciebie obrazić. Po prostu celując od razu w dolną niszę i dostosowując się do niej (grając osiemnastki po 400 zł z własnym nagłośnieniem/oświetleniem jakie by ono nie było) sam otrzymasz ochłapy po odliczeniu kosztów i będziesz kolejną osobą psującą rynek. Na dłuższą metę nic tym nie osiągniesz.

Po prostu nie wejdziesz poziom "wyżej" tkwiąc ze sprzętem pokroju 10-letniego LDMa, mikrofonu Ibiza, itd. Na imprezy firmowe czy wesela trzeba jednak dysponować czymś więcej jeśli chcesz coś osiągnąć. Chcesz w to wejść to naprawdę musisz szykować te 15-20 tys. zł minimum (i to nie jest tak naprawdę dużo, taki sprzęt zwróci Ci się po kilku, góra kilkunastu imprezach). Górnej granicy inwestycji tak naprawdę nie ma (osobiście znam takich co mają 150 tys. zł w sprzęcie i więcej).

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Lipiec 2017, 11:53:20 »
Rozumiem, legalna muzyka też kosztuje, trzeba inwestować na bieżąco bo przecież co roku wydawanych jest kilkadziesiąt nowych płyt CD, które DJ musi mieć. Do tego Koszty utrzymania działalności.

P.S. Nagrałem na płyte utwory w mp3 i na denonie dn-s1000 pisze ze "zly format"

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lipiec 2017, 12:07:16 »
Sprawdź czy masz najnowszą wersję oprogramowania układowego, do pobrania stąd.

Na forum było już na ten temat. Płyta musi być nagrana w formacie ISO 9660 z Jolet. Sesja płyty musi być koniecznie zamknięta (zapisana w trybie "Disc-At-Once"). Inaczej nie zadziała.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lipiec 2017, 21:55:28 »
1. Czy przez okres twojej DJ'skiej kariery zdarzyła Ci się jakaś kontrola ?

2.Jak zapisać pliki w tym formacie, trzeba mieć specjalny program ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipiec 2017, 22:42:50 »
1. Czy przez okres twojej DJ'skiej kariery zdarzyła Ci się jakaś kontrola ?
Trzykrotnie.

2.Jak zapisać pliki w tym formacie, trzeba mieć specjalny program ?
Tak. Przeszukaj forum, temat był wielokrotnie poruszany.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec 2017, 14:50:24 »
Jaka instytucja Cię kontrolowała, ZAiKS, SPAV, STOART czy jakaś inna ?
Jak wygląda taka kontrola, o co pytają, co sprawdzają ?
Miałeś jakieś kłopoty z tytułu kontroli ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lipiec 2017, 16:00:31 »
W sumie nie doprecyzowałem ;-) Mnie osobiście skontrolowali raz, natomiast w dwóch pozostałych przypadkach byłem na imprezach, ale nie byłem akurat osobą kontrolowaną.

W moim przypadku wszystko zakończyło się pomyślnie (wszystkie materiały miałem legalne), kontrola u mnie trwała ok. 15 minut (przedstawienie faktur, płyt, spisana notatka i to wszystko). Miałem też podpisaną umowę z lokalem. Nie kontrolowali mnie jakoś dokładnie, bo od razu było wszystko widać, że legalne. Faktem jest jednak, że spodziewałem się tej kontroli prędzej czy później w tym miejscu. Z tym, że to od razu była gruba kontrola: Policja Gospodarcza, ZAIKS, Urząd Skarbowy i Sanepid. Ewidentnie czyjś donos.

W drugim przypadku znajomy nie miał tyle szczęścia i sprawa skończyła się w sądzie. Kara finansowa 6 tys. zł, wyrok 2 lata w zawieszeniu na 3 z tego co pamiętam, no i ślad w papierach (a wielu pracodawców wymaga zaświadczenia o niekaralności).

W trzecim przypadku nie wiem jak się sprawa skończyła, byłem osobą postronną.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lipiec 2017, 20:41:40 »
Czyli ZAiKS sprawdza faktury za pliki *mp3 na komputerze i CD-ki, skarbówka sprawdza czy nie grasz na czarno, policja jest po to, ponieważ tylko ona ma prawo Cię przeszukać, ale po co do DJ'a sanepid ? (chyba że chcieli sprawdzić warunki w lokalu, np: kuchnię)

Czyli na kontrolę weszły do Ciebie, aż 4 osoby i przegrzebały Ci wszystko ?
Dlaczego spodziewałeś się kontroli, akurat w tym miejscu ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Lipiec 2017, 20:59:30 »
To była kontrola całego lokalu. Stąd też Sanepid i US. Podejrzewam donos z sąsiedztwa, ale to tylko przypuszczenia. Sam ZAiKS nie ma uprawnień żeby Ciebie skontrolować, dlatego jeśli już to robią to razem z PG.

Kontrolowało mnie dwóch panów z ZAiKSu, Policja była tylko przy mnie na początku z nakazem. Kontrola była wyrywkowa i to było dość dawno, nie grałem wtedy z komputera. Miałem przy sobie teczkę z wydrukowanymi fakturami, sprawdzili kilkadziesiąt pozycji, nic nie wzbudziło ich podejrzeń to szybko odpuścili.

Dlaczego spodziewałeś się kontroli, akurat w tym miejscu ?
To był taki czas, że akurat robili takie naloty regularnie (kilka razy w roku) i to był jeden z popularniejszych lokali w tamtym czasie. Jedynie co mnie zdziwiło, że był Sanepid i US do kompletu.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lipiec 2017, 21:06:04 »
A faktury za zakupione płyty CD nie muszę mieć, prawda ? Mogę kupować np: używane CD-ki?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Lipiec 2017, 21:13:38 »
W przypadku oryginalnych płyt nie musisz posiadać dokumentu zakupu.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Lipiec 2017, 21:19:52 »
A jeśli kupię muzykę z www.empik.com to będzie to legalne .*mp3 ? Oferują szeroki wybór disco polo w przystępnej cenie 1.69zł za utwór

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Lipiec 2017, 21:23:32 »
Tak, jest to legalne źródło muzyki.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Lipiec 2017, 23:24:46 »
A jakie słuchawki polecasz ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lipiec 2017, 00:19:14 »
Z pewnością nie najtańsze.

A tak całkowicie na poważnie - wszystko zależy od osobistych preferencji. Temat został już poruszony na naszym forum już niejednokrotnie.

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lipiec 2017, 12:46:48 »
Pokopałem trochę i mam coś takiego - Sennheiser HD 215 - cenowo nie wygląda to źle, 250zł, jak myślisz zda egzamin ?

Offline Hold_on1

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lipiec 2017, 14:01:00 »
Jest jeszcze denon hp600 i hp800, , wydaje mi sie że hp800 mają większa muszlę i wejdzie do niech całe ucho (zależy mi na wysokiej izolacji dźwięków z otoczenia)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Lipiec 2017, 23:24:44 »
Jeśli wybierasz pomiędzy HP600 i HP800 to zdecydowanie warto dołożyć do tych drugich. Różnica jest ogromna.