Autor Wątek: Traktor Flux Mode+midi LED  (Przeczytany 4385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
Traktor Flux Mode+midi LED
« dnia: 22 Październik 2013, 20:27:45 »
Witam

Mam mały problemik, Flux Mode bez problemu z mapowałem ,ale nie daję rady zapalić diody
użyłem przycisku "key lock",(wciśnięty=działa tryb Flux , wyciśnięty=normalny tryb Loop)
jest to pomarańczowa dioda (powinna się palić na 08) (komendy "key lock" wykasowałem)
wszystko robiłem na wzór z "key lock",coś cholera pomijam,ale nie wiem co?

podpatrywałem filmy na YT,ale tam są stare wersje i inaczej to wszystko wygląda,nawet się zmieniły miejsca i komendy midi (wiadomo)
Traktor 2.6.4

Może ktoś,mający inne kontrolery Denona da radę to rozgryźć :)

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
Odp: Traktor Flux Mode+midi LED
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2013, 21:03:25 »
Sama funkcja (bez kontrolek) jest prosta, ale zapalanie ledów w kontrolerach Denona jest całkowicie inaczej rozwiązane, niż ma miejsce w konkurencyjnych kontrolerach.

Musisz określić, który kanał kontrolera i jaki stan ma być zrealizowany dla jakiej kontrolki led?
A te stany realizowane są przez zmianę parametrów CC (Control Change Message). Zawiłe, wiem...

- CC 074  to funkcja zapalenia led (ale nie jest równoznaczna z jego gaszeniem!)
- CC 075 funkcja gaszenia led,
- CC 076 funkcja załączenia migania (blink) z ustawioną z góry częstotliwością,

Wygląda to tak, iż Traktor "czyta" jaka funkcja jest realizowana (np. ww. włączony Flux), dalej, w mapie zawiera się właśnie zwrotny sposób komunikacji Traktora z danym kontrolerem. Wnioskując, to właśnie mapa posyła konkretne wytyczne co do kanału i stanu konkretnej kontrolki (włącz, wyłącz, mrugaj).

Jak rozumiem chcesz zapalić keylock w momencie pracy trybu Flux, a gasić kiedy jest w stanie 0.

Proces włączenia kontolki:

Add Out > Deck Common > Flux Mode On >

Teraz w pozycji Device Mapping należy wybrać: kanał (Midi Ch. kontolera),
w kolejnym kroku z całej rozwijanej listy wybieramy CC 074 (czyli włącz Mi leda) (Control Change Message).

Dopiero teraz przechodzimy do LED Options,
a tam dla Contoller Range ustawiamy z lewej 0, z prawej 1.

Ustawienie MIDI Range z lewej  wynosi 0, a z prawej ustawiasz wartość konkretnie interesującej Cię kontolki (dla Keylock = 8).

To jest dopiero komenda włączenia, teraz należy sprawić by kontrolka się gasiła, kiedy zmieni się stan w programie lub manualnie (myszą) wyłączysz/włączysz Flux Mode.

Proces wyłączenia kontolki:

Add Out > Deck Common > Flux Mode On >

Teraz w pozycji Device Mapping należy wybrać: kanał (Midi Ch. kontolera),
w kolejnym kroku z całej rozwijanej listy wybieramy CC 075 (czyli zgaś Mi leda) (Control Change Message).

Przechodzimy do LED Options,
a tam dla Contoller Range ustawiamy z lewej 0, z prawej 1.

Ustawienie MIDI Range z lewej  to wartość konkretnie interesującej Cię kontolki (dla Keylock = 8), a z prawej zero - 0.

Całość prezentuje się następująco:

Mapowanie zawiera dwie komendy (ADD OUT), obie sprawdzają przypisaną im funkcję w programie (Flux Mode) i jeśli ta funkcja się pojawia (Controller Range = 0/1) realizują ją zmieniając stan kontrolki (CC074/075/076).

Dlatego dla CC074 (włącz) w sekcji Contoler Range pod stanem: 1 = On, jest adres kontrolki = 8 (Keylock),
a dla CC075 (gaś) w Contr. Range pod: 0 = Off, również umieszczony musi być ten adres.

Pierwsza - sprawdza stan Flux Mode = On, wywołaj CC074 dla Keylock (włącza kontrolkę)
Druga - sprawdza stan Flux Mode = Off, wywołuje CC075 dla Keylock (gasi).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2013, 18:56:07 »
Dziękuję ci bardzo Marked_One !!!!  (właśnie na twoją odpowiedź czekałem :) )
wszystko pięknie działa,właśnie nie wiedziałem jakie parametry są do led'a

czy te parametry działają na wszystkie ledy?,nie ma znaczenia co będę chciał podświetlić (jakiś inny przycisk lub knob)
(CC074/075/076)?

np:
przycisk "sync" świeci się na niebiesko (led-09)
jest możliwość "dorzucenia" "beat phase monitor",aby migał w takt muzyki (na wyłączonym lub włączonym) synchro? (robi się to przez "Modifier"?)
jest jakaś rozpiska led'ów do Denona ? jakie numery mają poszczególne kolory diod?
czy np w dns3700 będzie tak samo?(to tak na marginesie)

i jeszcze jedno pytanko
czy jest możliwość (tak jak z sync) migająca dioda pod jogiem,chodzi mi o to wielkie podświetlenie na czerwono lub niebiesko (zależy od warstwy decka)
fajnie by to wyglądało

Jeszcze raz dziękuję :)

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2013, 19:10:17 »
Trochę się rozpiszę...

Niektórych elementów nie da się podświetlać, ponieważ są sterowane sprzętowo.
Przykładem jest owo podświetlenie jog i przełączanie warstw A/C i B/D (blue/red) w MC6000.

Myślę, że wiele w tej kwestii reguluje właśnie instrukcja obsługi danego modelu. O tym później.

Parametry CC 074/075/076 odpowiadają w większości kontrolerów Denon za całe urządzenie. Mam jeszcze poczciwego HD2500 w skrzyni i tworząc pod niego mapę już je stosowałem.
Jednak nie jest to reguła, ponieważ w MC6000, sekcja miksera posiada także wartości CC 080/081 do podświetlania kontrolek Param 1/2, Cue Phones czy wskaźnika. Nie posiadają one wówczas możliwości migania.

Często się zdarza, iż właśnie parametr CC 081 dla gaszenia kontrolek sekcji miksera mylony jest tym samym parametrem dla ruchu joga warstwy A. Różnica jest jednak ogromna, dla kontrolek mowa o sygnale wychodzącym do kontrolera (OUT), a dla tarcz Jog mamy sygnał wchodzący (IN).

Wracając do Twoich pytań...

Rozpiska ledów znajduje się w instrukcji obsługi, jednak trzeba ją sobie przekonwertować.
Ja kod przycisków i numery ledów spisałem sobie na kartkę, ponieważ w instrukcji są podane w systemie Hex.
Odpalasz windowsowy kalkulator i przeliczasz kody z hex na dziesiętne lub sprawdzasz kolejno który numer zapala dany led.
Jest z tym pracy, ale później to ułatwia sprawę w szukaniu usterek.

Co do beatphase monitor, mam taki "bajer" w MC6000 dla przycisków Cue Phones.
Kiedy nie odsłuchuję kanału, każdy niezależnie obrazuje mi "fazę". Jeśli któryś odsłuchuję wówczas obrazuje mi to dany led.

Nie jest to dość skomplikowana procedura.

Dodaj:

IN > Modifier > Direct = 0 / Modifier Conditions 1: M1=1 (obie procedury działają jako switch On/Off)
IN > Modifier > Direct = 1 / Modifier Conditions 1: M1=0 (pozwala to włączyć sync lub obrazować beat phase)
IN >Sync On > Direct = Toggle / Assignment: Deck A (komenda dla sync, powyższe również mapujesz pod przycisk)

OUT > Beatphase > Ch. Midi i CC074
Modifier Conditions 1: M1=0 / Modifier Conditions 2: Deck Play A (play/pause)=On
Controller Range: 0.0 / 0.29
Midi Range: 0 / Nr Led "Sync"
Assignment: Deck A

OUT > Beatphase > Ch. Midi i CC075
Modifier Conditions 1: M1=0 / Modifier Conditions 2: Deck Play A (play/pause)=On
Controller Range: 0.3 / 0.5

Dwie powyzsze obsługują On/Off LED Beatphase, kiedy M1=0 działa beatphase.

OUT > Sync > Ch. Midi i CC074
Modifier Conditions 1: - / Modifier Conditions 2: -
Controller Range: 0 / 1

OUT > Sync > Ch. Midi i CC075
Modifier Conditions 1: - / Modifier Conditions 2: -
Controller Range: 1 / 1
Midi Range: Nr Led "Sync" / 0

A te dwie powyższe obsługują On/Off leda sync, beatphase Off, Sync On
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2013, 17:14:49 »
Dzięki.......HI,HI,HI
było by to zbyt piękne by nie obyło się w tym przypadku bez problemu

otóż jest problem :(

dioda działa - miga w takt bitu (sync - niebieska 09) ale,jednocześnie podświetla mi się "key lock" (u mnie "flux) i to bez względu na to czy jest aktywny czy nie
do tego znikła funkcja "sync"

całkiem możliwe że coś źle zrobiłem ,podałeś
IN > Modifier > Direct = 0 / Modifier Conditions 1: M1=1 (obie procedury działają jako switch On/Off)

a u mnie nie ma "Modifier' ,jest 'Modifier#1 do "Modifier#8"

rozumiem że odpowiada to za nr kanału midi? (ustawiłem "Modifier#7"-odpowiadający za kanał midi decka,tam gdzie to potrzebne) i jest mała poprawa :)
będę kombinował jak będę mieć wolne,bo w tygodniu nie za bardzo mam czas

ale podsunąłeś mi lepszy pomysł,mam mikser x1600,i aż prosi się by go podświetlić
Traktor działa mi na kanałach 2i3,więc podświetlę (spróbuję) "cue" na kanałach 1i4 (ale będę musiał przyjrzeć się dokładnie mapie i nr kolorów led)

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik 2013, 20:24:31 »
Fakt, nie napisałem który M# (Modifier), mowa o dodaniu Modifier#1 (Add > IN > etc).
Jednak to by sprawy nie rozwiązało, ponieważ podałem całkiem inne komendy, niż potrzebne.

Radzę zawsze wpierw zapisać starą mapę i utworzyć całkiem nową w celu sprawdzenia.
Ja podałem Ci jedynie przykład jaka jest zasada działania, ale damy temu radę... ;)

Podaj mi link do mapy, której używasz, a ja postaram się ją przerobić "pod Ciebie".

Oczywiście jak ma wyglądać realizowana funkcja?

Keylock miga w rytm kiedy Flux jest OFF?
Kiedy Flux jest ON to Keylock świeci?

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2013, 15:51:53 »
"Key Lock" mam przerobiony na "Flux" (key lock mnie nie interesuje,bo go nie używam,zawsze można to zrobić ręcznie) i działa idealnie,(dzięki twojej pomocy zrobiłem podświetlenie) włączając "Key Lock" aktywuję "Flux"
(aktywny flux=migająca dioda od key lock) i to mamy załatwione :)

w dnsc2000 key lock i sync są koło siebie
teraz (jak jest taka możliwość) do funkcji "Sync" dołożyć "Beat Phase"
gdy "sync" nie jest aktywny to dioda się nie pali (wiadomo)
i teraz jak włączę "sync" to chciałbym,by też migała mi ta niebieska dioda w rytm muzyki (oczywiście funkcja synchronizacji też ma działać)
może też działać na wyłączonej funkcji "sync"  (tak jest to rozwiązane w Virtual Dj)
tu jest mapa (4 decki = 2 decki+2 remixdecki)
http://www5.zippyshare.com/v/39125245/file.html

a na tym filmiku tak to wygląda
Denon DN-SC2000 with Virtual DJ - Reviewed by DJ Black Noise

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik 2013, 18:37:21 »
Hej, tutaj jest Twoja mapa po edycji.

Sprawdź jak się będzie zachowywać, zmieniłem trochę zasadę działania.

Sync = Off > Beatphase = On (LED miga w Beat)
Sync = On > Beatphase = Off (LED świeci)

Funkcja "Set to Master Tempo" została usunięta dla Decka A i B.
Mówiąc prosto dla A i B działa tylko Sync, tych Decków nie ustawisz jako Master.

Zdaj relację czy ta edycja zdała egzamin :)

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik 2013, 18:51:40 »
Strzał w 10 !!!!  dzięki ci bardzo
sporo czasu bym stracił kombinując po swojemu
ja też popełniłem mały błąd w podanej ci mapie - deck "b" ustawiłem na kanał midi 7/8 a powinien być na midi 3/4
ale już to poprawiłem,wszystko ładnie działa
widzę że midi masz nie źle obcykane,wiem że znając komendy i rozpiskę midi (czasami jest dodawana do instrukcji obsługi) można napisać mapę bez fizycznego sprzętu :)

A warto się zapoznać z tym zagadnieniem,bo można co nieco ulepszyć.
Czekam na tutka w tej materii :)
(Modifier#,Comment-co i dlaczego tam trzeba coś wpisać)
oczywiście jak będziesz mieć czas,pośpiechu nie ma :)

Funkcja "Set to Master Tempo" została usunięta dla Decka A i B.
Mówiąc prosto dla A i B działa tylko Sync, tych Decków nie ustawisz jako Master.

Dziwne bo działa :),tzn podświetla się w decku (mniejsza z tym)

Dziękuję ci za pomoc
Pozdrawiam :)

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2013, 09:03:18 »
Proszę bardzo, od tego jest właśnie tutaj DenonDJ forum  :)

Wszystkiego da się nauczyć, a na mentora czy jakąś wyrocznię ja się nie nadaję ;)

Osobiście kiedy coś chcę dodać lub zmienić, to tworzę sobie "czystą" mapę w Traktorze i wstępnie coś tam składam.
Łatwiej się szuka bugów, edytuje i nie trzeba od razu grzebać w całej mapie.

Momentami jakieś drobne komendy można pisać na gotowca, jednak do większych zastosowań zawsze przydaje się mieć fizycznie kontroler w celu bieżącego sprawdzania czy procedury wzajemnie się nie wykluczają z inną.

A co do Master Deck, podświetla i zmienia się w Deckach A/B, ponieważ steruje nim Traktor.

Jednak gdybyś chciał kontrolerem zmienić Deck Master na przeciwny (kombinacja Shift + Sync) to tak się nie stanie, ponieważ tą komendę usunąłem z owej mapy na potrzebę Beatphase.

Nie mam fizycznie dojścia do SC2000, bo można by Beatphase, Sync i Deck Master zrealizować wspólnie.
Jest to spokojnie możliwe, tylko przydał by się owy kontroler, by na bieżąco ewentualne bugi w tej kwestii poprawiać.

A midi mam tak obcykane, że MC6000 i HD2500 czekają rok by do nich mapy dokończyć ;)