Autor Wątek: sc2000 - pitch fader nie działa liniowo  (Przeczytany 3353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppek

• Gość
sc2000 - pitch fader nie działa liniowo
« dnia: 30 Maj 2011, 20:53:56 »
Zakupiłem Denona sc2000 i bardzo sobie chwalę ten sprzęt, ale niestety ma jedną wadę, na która nie jestem w stanie przymknąć oka:
W trakcie przesuwania pitcha raz na czas wartość wychylenia pitcha cofa się trochę w stosunku do kierunku ruchu (pitch nie działa liniowo). Sprawdzałem na trzech komputerach klasy PC z oprogramowaniem: Serato Scratch Live, Traktor DUO oraz Traktor Pro 2 - na każdym z tych programów i komputerów objaw jest podobny.
W związku z powyższą usterką udałem się do DJSHOPu, w którym kupiłem urządzenie i jakież było moje zdziwienie, kiedy po podpięciu do "ichniejszego" MacBooka Pro z zainstalowanym TSPro 2 te objawy przestały występować. Niestety na wszystkich trzech komputerach klasy PC (2 laptopy + stacjonarny), na których mogłem sprawdzić ten problem występuje.
Proszę o pomoc, bo teraz nie wiem czy reklamować, czy w inny sposób walczyć z usterką (nie chciałbym dobrego sprzętu wysyłać na serwis, ale z drugiej strony ta usterka dyskwalifikuje ten sprzęt z poważnego użycia na PCtach).

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
Odp: sc2000 - pitch fader nie działa liniowo
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2011, 22:40:10 »
O tym problemie już wiele osób pisało na denondjforums, jeżeli chcesz to poczytaj sobie w sekcji SC2000
Jak dla mnie to wina softu w kontrolerze :(:( (obawiam się :( )
Czy ten problem występuje tylko kiedy przesuwać suwak pitcha czy też gdy używasz SYNC ? :)

Trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość i poczekać na zmianę softu.

Będę miał prośbę, czy mógłbyś przetestować SC2000 na RPM, ściągnij demo ze strony gizmolabs, potem ściągnij mapy ze strony forum, wczytaj mapy do RPM i odpal. I powiedz mi czy też ten problem występuje? OK?
DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

ppek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2011, 08:36:27 »
Jak tylko wrócę z pracy to przeprowadzę test na RPM.
Co do opcji sync to nie korzystam z niej - zgrywam kawałki na słuch (dlatego ta wada jest dla mnie tak irytująca).

Szkoda, że taka sytuacja wystąpiła, bo w kolejnym miesiącu planowałem zakup drugiego takiego kontrolera (dla większej wygody grania), a w związku z powyższą wadą będę musiał się wstrzymać.

ppek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2011, 20:22:28 »
Na RPM wygląda na to, że działa ok.
Na Virtual DJu ten sam objaw co w przypadku Serato i Traktorów.

Co teraz robić?

Wie ktoś może, czy jest to regułą, że na Macach działa dobrze? (docelowo i tak planuję przesiadkę na Maca kiedyś - aczkolwiek teraz kasą totalnie nie grzeszę)

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2011, 21:44:37 »
zrob jeszcze jeden test :) no może dwa :)
Pierwszy zainstaluj aplikację midiox i zobacz jakie komunikaty wysyła sc2000 gdy będziesz przesuwał suwak pitcha w górę i w dół.  Jeżeli wszystko jest ok komunikaty będą  cykliczne (wyczaisz kiedy są poprawne komunikaty)

A drugi test
skorzystaj z RPM
odpal Controler mapping -> zacheckuj "User mapped controlers" Kliknij Creat/Edit
W step 1 Kliknij w New wpisz sc2000_test
Zacheckuj Controlled map enabled  i powinno aktywować się okienko View data
Jeżeli tak się stanie to wtedy przesuwaj pitcha w górę i zobaczysz jakie komunikaty będą się wyświetlały.
Jeżeli komunikaty będę poprawne (tzn symbole będę występowały jeden po drugim w ciągu literowym) tzn tylko tyle że z SC2000 przy wysyłaniu komuniktaów MIDI wszystko jest OK.
A jeżeli tak tzn że błędy, o których pisałeś wcześniej to błędy wewnątrz aplikacji VDJ, Serato, Traktor.

Gdybyś nie wiedział czy komunikaty są poprawne to zrób printscreena i wklej tu na forum to powiem Ci czy jest ok z kontrolerem
Zrób dwa print screeny... jeden gdy przesuwasz w górę a drugi gdy przesuwasz w dół.

ppek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2011, 22:13:02 »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Jutro przeprowadzę te testy (teraz idę spać bo bladym świtem do pracy).

ppek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec 2011, 18:23:27 »
Nie miałem wczoraj neta, więc dopiero dzisiaj wklejam wyniki z MIDI-OXa:
http://www.wklej.org/id/539896/

Przesuwałem pitcha z pozycji 0 maksymalnie na minus, potem maksymalnie na plus i z powrotem na 0.

Wydają się być OK, ale w sumie mam pewne wątpliwości w kilku miejscach. Jesteś w stanie zerknąć na to co wkleiłem Ceekayu?

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwiec 2011, 10:41:22 »
Jest OK
Nie widze zadnych wychylen od normy.

Czyli wychodzi ze to wina oprogramowania, bo skoro na Macu to działa i na RPM WIN

Może spróbuj jeszcze zajrzeć do mapy w traktorze i ją zdefiniuj na nowo. Nie zawadzi looknać w parametry ustawień pitcha w mapie dostępnej :)

ppek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec 2011, 22:34:34 »
Zastosuję się do Twoich rad. Dzięki wielkie za pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Mam nadzieję, że uda się  ten problem rozwiązać przedefiniowaniem map. Jak tylko uda mi się coś ustalić to dam znać.
Przy czym Traktor na Macu działał dobrze przy tej samej mapie, na której nie sprawdzał się na PC :/.

ppek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwiec 2011, 14:51:19 »
Niestety, po przedefiniowaniu pitcha w SSL wciąż występuje ten problem.

ppek

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień 2011, 22:01:21 »
Nowy firmware rozwiązał problem :). Aż rozważam kupno drugiego sc2000 na promocji w tej sytuacji ;).