Autor Wątek: Denon DN-S 700 [Opinia uzytkownika]  (Przeczytany 4688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marc Rousé

• Użytkownik
  • **
Denon DN-S 700 [Opinia uzytkownika]
« dnia: 05 Marzec 2010, 18:50:59 »
Odtwarzacz Denon DN-S 700:

Cena:
- 999zł/szt (+)

Gwarancja:
- 3 lata (+)

Wygląd: (+)
- Wizualnie wszystko ładnie.
- Intuicyjne rozmieszczenie przycisków - wszystkie opcje na wierzchu.
- Wyświetlacz pod kątem.

Jakość wykonania:
- Obudowa - solidna, nie mam zastrzeżeń, żadnych trzasków, czy innego rodzaju oznak słabebo wykonania. (+)
- Przyciski - reagują natychmiast, nie trzeba się z nimi mocować, delikatne naciśnięcie powoduje działanie. (+)
- Pokrętło - również działa bez zastrzeżeń. (+)
- Jog - mógłby mieć większy opór, nie jest bezwładny jak w innych odtwarzaczach (np. Reloop RMP-2), ale też nie jest to Pioneer CDJ 800 MK2. Spokojnie można nim dokręcać kawałki. (+/-)
- Pitch - trzyma tempo, nie skacze w trakcie odtwarzania utworu. (+)
- Licznik BPM - liczy poprawnie, nie skacze w trakcie odtwarzania utworu. (+)
- Efekty - Posiadam mikser z efektorem, więc nie używam prawie w ogóle, jednak wydają się być ok. (+)
- Odczyt płyt CD Audio - Bardzo dobry. Czyta nawet te płyty, z którymi Pioneer CDJ 500 MK2 (zapewne z racji wieku) i radio samochodowe Sony CDX-GT24 (nowe radio) nie dają sobie rady. (+)
- Odczyt płyt MP3 - Nie dokońca sprawdzony. 99,9% mojej kolekcji stanowią płyty Audio CD. (+/-)

W/w odtwarzacze mam 3 tygodnie i jestem na tę chwilę zadowolony i mam nadzieje, że tak zostanie.

Offline Marc Rousé

• Użytkownik
  • **
Odp: Denon DN-S 700 [Opinia uzytkownika]
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2010, 22:36:57 »
Zapraszam wszystkich Użytkowników/Właścicieli w/w Odtwarzaczy do podzielenia się z nami swoją opinią.
Proponuję sugerować się kryteriami zawartymi w temacie (nie jest to koniecznością).

CTRL SYS

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec 2010, 17:49:52 »
Cześć. Mnie osobiście 700ki nie przekonują ale zależy co kto woli ;) Napisałeś, że ten model wyświetla stałe BPM. To zasługa nowego softu czy klasy modelu? Pozdrawiam

ppek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2010, 03:22:10 »
Pobawiłem się tymi s700 w lokalnym dj sklepie. Bardzo przyjemnie pracują muszę przyznać. Player jest "lżejszy" programowo niż s1000 przez co na przykład po przewijaniu cisza trwa dużo krócej. Ogólnie dość ciekawa pozycja, gdyby kosztował 999zł (tak jak wcześniej). Przy opcji 1299zł jednak bym się na niego nie zdecydował (wolałbym szukać używek s1000/1200).

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2010, 12:15:11 »
z tego co tłumaczył Marcin to przerwa w denonach przy przewijaniu spowodowana jest podwójną funkcją przycisku (przeskok/przewijanie) a nie jakimś obciążeniem w oprogramowaniu

Offline Marc Rousé

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2010, 22:21:37 »
Mnie osobiście 700ki nie przekonują ale zależy co kto woli ;)
Co dokładnie Cię nie przekonuje? Napisz (szczegółowo).

Napisałeś, że ten model wyświetla stałe BPM. To zasługa nowego softu czy klasy modelu?
Firmware mam standardowe (nie wgrywałem nowego bo z tego co wiem jeszcze nie ma), więc myślę że to zasługa ekipy Denona, która wypuściła najniższy model, ale równie dobrze dopracowany, jak produkty z wyższej serii.
Słowa może na wyrost, bo jeszcze za krótko mam odtwarzacze by je tak chwalić i nie mam wielkiego porównania z innymi playerami Denona (na DN-S 1200 grałem tylko dwa razy), ale z kilkoma produktami konkurencji mogę porównywać i Denon DN-S 700 wypada dobrze.

Wracając do sedna, czyli wyświetlania tempa utworu, działa to na prawdę na przyzwoitym poziomie.
Nie można napisać, że nigdy się nie myli i cały czas wyświetla tę samą wartość, ale jeśli już się zmienia to z reguły jest to zmiana rzędu +/- 1 BPM.

Z drugiej strony opcja praktycznie przeze mnie nie używana, staram się grać zawsze na słuch.