Autor Wątek: VDJ problem z jednym wyświetlaczem na denonie  (Przeczytany 1198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati

• Użytkownik
  • **
VDJ problem z jednym wyświetlaczem na denonie
« dnia: 12 Październik 2018, 22:45:18 »
Witam, mam problem z jednym wyśawietlaczem na DENONIE.
Po podłączeniu do kompa, wszystko działa poprawnie ASIO, kanały itd, ale działa tylko wyświetlacz w jednym DENONIE, a w drugim cały czas PC MODE COMPLETED!.
Na 1 pojawia się wszystko co włączę, każda funka, tytuł i wykonawca, na drugim cały czas PC MODE COMPLETED!
Virtual oczywiście z licencją, jakiś czas miałem taki problem, potem oba wyświetlacze działały poprawnie (same z siebie zaczęły działaś,choć nic nie zrobiłem), po tygodniu nie używania konsoli z virtualem, odpalam wszystko i znowy klops z jednym wyświetlaczem na DENONIE.

Ktoś miał podobny przypadek?

Offline BowHunter

• Użytkownik
  • **
Odp: VDJ problem z jednym wyświetlaczem na denonie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2018, 00:31:47 »
A sprawdź czy na VDJ w ustawieniach masz podpisany deck 1 do dn-s 1200 i deck 2 do 2-dn-s1200. Ja tak mam, ale przez jakiś czas były problemy ale u mnie to z 7. Rozumiem że VDJ 8?

Ponadto warto sprawdzić połączenie z komputerem. Czasem wypięcie i wpięcie przewodu pomaga.Jeśli używasz HUBa to sprawdź, czy nie przegrzewa się. Wtedy połączenie będzie, ale wymiana danych już nie. Te UNITEC'a szczególnie wrażliwe były i szybko łapały temperaturę (sprawdzone).
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2018, 00:50:02 wysłana przez BowHunter »
2 x Denon DN-S 1200 + Denon DN-X 120 + Akai MPX 8 + Denon HP 800

2 x Denon DN-S 1200 + Pioneer DJM 250-K + Reloop RHP 10

Behringer NOX 404

Offline Mati

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2018, 08:28:33 »
W denonach mam obydwa na midi ch 1 i potem odpowiednio unit 1 i unit 2. Wtedy działają mi obydwa wyświetlacze jak należy natomiast na odwrót mam kanał 1 i 2.

Offline BowHunter

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2018, 14:41:00 »
Ja mam tak, i działa u mnie. A dodam, że ma większy problem, gdyż normalnie pracuję na linuxie i zarówno z DDJMM, Engine, jak i innych programach korzystam z emulatora.

Tutaj screeny

https://drive.google.com/open?id=1n-gF5SForbdy0IAmx7ZB44ytd4vJi7fl

https://drive.google.com/open?id=111o0A-Je5PXQLRmWASuLtgoaUuZTQHXa

Co do Unit, w każdym odtwarzaczy mam ustawione All, gdyż tak jak wcześniej pisał pit_1975 tutaj, w VDJ8 wszystko działa jak należy.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2018, 14:55:05 wysłana przez BowHunter »

Behringer NOX 404

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2018, 16:31:08 »
UNIT - dotyczy kart muzycznych odtwarzaczy,wiec tak naprawdę nie ma znaczenia jakie sobie tam numerki wybierzemy,możemy sobie dać na deck 1 unit-1,a na deck 2 unit -5,ważne by nie dać tych samych nr kart,bo się będą "gryźć" i dźwięk będzie leciał przez dwa odtwarzacze jednocześnie.

Jeżeli używasz "huba usb",zaleca się by to był "hub aktywny",czyli z dodatkowym zasilaniem
taki hub niestety kosztuje koło 200zł,odradzam te tanie "chińczyki",one nie mają zabezpieczeń !!!!! i wysyłają zasilanie do kompa/laptopa !!!!! , nie wspomnę o za słabym zasilaczu dodawanym do takiego huba
np - hub na 5 gniazd usb powinien posiadać zasilacz 5V/5A (5 amper!!!),a jakie posiadają? .........1A  :)

Winą nie działających wyświetlaczy zwalam też na VDJ,on potrafi sam z siebie zmienić ustawienia,"wcześniej działało,a teraz nie"
Sprawdź zasilanie,inne kable usb,możesz też na tym PC MODE COMPLETED wejść w ustawienia i zmienić np kanał midi na inny i zatwierdzić,i ponownie ustawić poprzedni kanał midi,czasami pomaga,wyświetlacz powinien ożyć.

Offline Mati

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2018, 18:16:24 »
Wszystko już działa jak należy, co do kanałów, że były na odwrót pomogła zamiana odtwarzaczy w mapowaniu, i teraz wszystko gra.

Offline BowHunter

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik 2018, 19:17:22 »
No to gitara. Oznacza to, że kapryśny ten VDJ, normalnie jak kobieta ;D.

Behringer NOX 404

Offline Mati

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2018, 21:43:33 »
Tak kapryśny, w minioną sobotę kolejna impreza, podpinam wszystko i znów musiałem przestawić w mapowaniu na odwrót bo kanał 1 był na 2 i na odwrót, pomimo zapisanych ostatnich ustawień ;)