Autor Wątek: Problem z przewijaniem - VBR  (Przeczytany 2780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bunio1909

• Gość
Problem z przewijaniem - VBR
« dnia: 23 Sierpień 2012, 15:39:48 »
Witam. Mój problem wygląda następująco: gdy próbuję przewinąć, niektóre piosenki tzw. Quick Jump-em, na wyświetlaczu pokazuje się napis : ''VBR!''. Nie mam pojęcia co to może oznaczać. Mam swoje denony od ponad 2 miesięcy( kupiłem jako używane ) i już od samego początku było coś takiego. Pokazuje się to nie często(mniej więcej 1/15 piosenek) lecz czasem potrafi zdenerwować. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Problem z przewijaniem - VBR
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2012, 15:52:19 »
Temat na forum przewijał się dziesiątki razy. Wystarczyło użyć wyszukiwarki. DENON nie ma pełnego wsparcia dla kontenera VBR i ABR (brak przewijania, możliwości zaznaczenia punktu CUE i MEMO). Pełne wsparcie jest tylko dla CBR. Jest to nawet zaznaczone w instrukcji.

W jakim sklepie kupujesz MP3, że masz z tym taki problem?
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

bunio1909

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2012, 12:33:19 »
MP3 pobieram z resztą tak jak każdy w tych czasach ;] ale dzięki ponownie zajrzę do instrukcji :) Dzięki

bunio1909

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2012, 12:36:16 »
Jestem ''świeży'' w sprawach formatów muzyki i w ogóle świata muzyki, co prawda zajmuję się organizowaniem dyskotek już od paru lat ale ze sprzętem dj-skim mam do czynienia od zaledwie pół roku ;)
A więc:
1. Co to jest format? VBR ( jeśli było już coś takiego proszę o linka do wytłumaczenia)?
2. Co z tym zrobić?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2012, 12:42:29 »
Uwierz mi - nie każdy. Na forum nie popieramy piractwa.

1. VBR to kontener/algorytm kompresji danych o zmiennej kompresji/przepływności wyrażony w kbps. O ile komputery w większości przypadków radzą sobie bezproblemowo, o tyle stacjonarne odtwarzacze (nie tylko djskie) mają z tym problem (przewijanie, itp.). Chociaż w najnowszych modelach jest już coraz lepiej z obsługą i coraz częściej nie ma różnicy. Więcej na ten temat znajdziesz na Wikipedii. W przypadku legalnych sklepów z muzyką, wszystkie pliki są oferowane w formacie CBR. VBR jest używany w zdecydowanej większości w przypadku treści udostępnianych na warezach, itp.
2. W serwisie został opublikowany artykuł na ten temat. Wystarczyło trochę poszukać.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.