Autor Wątek: MIDI Mapy  (Przeczytany 3794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ristoff

• Użytkownik
  • **
MIDI Mapy
« dnia: 22 Luty 2012, 18:48:55 »
Witam

Mam do Was koledzy ciężkie pytanie ... otóż zabrałem się za modyfikowanie znalezionych w necie i pisanie od zera midi map naszych ukochanych 1200etek do traktora 2 (posiadam na pokładzie wersję 2.0.1.) i poszukuję dla ułatwienia sobie roboty jakiejś dokumentacji opisującej dokładnie do jakich komend midi są przypisane poszczególne przyciski i diody oraz blok wyświetlacza. Ewentualnie będę zainteresowany wszelkimi Waszymi sugestiami co do funkcji jakie powinny być według Was obsługiwane :D

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
Odp: MIDI Mapy
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2012, 19:21:26 »
Hej, dobra idea na zrobienie map :)

Co do Traktor2 sądzę, że warto "podejrzeć' jak działają funkcje mapowania w innych kontrolerach i mapach użytkowników.
Zaglądnij tutaj, może przyspieszy Ci to pracę :)

Osobiście bawię się na razie w mapowanie HD2500 we współpracy z VDJ.
Program daje trochę możliwości i pozwala na pisanie czasami dość skomplikowanych komend.
Udostępnię je wkrótce z krótkim opisem oferowanych funkcji.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2012, 17:02:18 »
Też to kiedyś chciałem zrobić.
Ale muszę przyznać że to mozolna praca. W internecie ciężko coś znaleźć na ten temat - nie wiadomo który modyfikator do której diody przycisku należy. Najlepiej to samemu przejrzeć jak działa cała gotowa mapa z tym że oryginalna - w niej wiadomo które diody są od czego. Najlepsza metoda to metoda prób i błędów. Oczywiście zwykłe zmapowanie samych przycisków to banał ale np ja nie potrafiłem rozkminić jak działa wyświetlacz - naj jakiej zasadzie są przesyłane dane. Nie próbowałem na traktorze 2 ale mi na 1 w ogóle nieszło tego ogranąć.

Offline Ristoff

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2012, 17:26:36 »
spoko ja bardzo powoli ale to ogarniam .... narazie zrobiłem modyfikację znalezionej gdzieś tam mapy jednego playera w ten sposób że bez bugów i zawieszek kontroluje oba decki (później wam udostępnię do testów) - co prawda jeszcze nie jest to jakiś full wypas ale najważniejsze funkcję - dokręcanie/scratch/loop'y/efekty działają i nie sprawiają problemów ;)

a w najbliższym czasie będę analizował i kombinował jak odpalić wyświetlacz :D

Offline Ristoff

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2012, 18:59:55 »
http://www48.zippyshare.com/v/80015892/file.html

proszę bardzo taka mała midi mapka do denków 1200 - narazie podstawowa wersja którą metodą prób i błędów będę rozwijał i modyfikował
program to oczywiście traktor 2 ja mam w wersji 2.0.1

działają : cue , play - tak jak powinny działać ;)
eject - wyłącza kawałek (chyba zbędna funkcja - czekam na komentarze)
a1 - płynna idealna pętla
flip / next track - długość pętli w pełnym traktorowskim zakresie 1/32 beatu - 32 beaty ;)
a2 - pętla manualna in
b - pętla manualna out + wyjście z pętli
exit - Loop activ - funkcja która była już zaprogramowana w oryginalnej mapie którą poprawiałem a której za bardzo nie rozumiem więc można uznać że ten guzik będzie wolny
tap - niezdefiniowany - czekam na propozycje co to może robić
echo / flanger / filter - każdy z tych przycisków przełącza tarczę jog do trybu modyfikowania drugiego parametru FX
Brake , dump , reverse - aktywują on-off po kolei każdy z trzech FX'ów w slocie
ważna rzecz - slot FX 1 jest przypisany do playera ustawionego w midi channel 1 natomiast slot FX 2 do playera midi channel 2 czyli standardowo lewy deck / prawy
scratch /band - przypisany tak jak w oryginale do : tryb 1 - nie świeci - dokręcanie kawałków,bend search tryb 2 - świeci - scratch
tryb 3 wychodzenie z trybu ustawiania parametrów FX
Pitch key - nie przypisany
pitch bend - tak jak w oryginale :)
pitch - jak to pitch każdy wie :)
back/memo - poruszanie się po tych 12tu zakładkach w bibliotece
encoder - poruszanie się po liście kawałków
enter - wybór kawałka
quick jump - wiadomo skakanie po utworze
time i title - odpowiadają za całościowe włączanie/wyłączanie slotów FX - co ciekawe na obu kanałach midi działają tak samo (a przynajmniej powinny) dzięki czemu np do DECKa B możemy przyporządkować SLOT FX 1 a nawet OBA NARAZ ;)

jeśli by się ktoś chętny znalazł i odpalił ta mapę u siebie w celach testowych czy wszystko śmiga to byłbym wdzięczny za testy a także konstruktywne komentarze i opinie a tymczasem dzisiaj piątek więc imprezę czas zacząć a od jutra próbuję ogarniać jak działa wyświetlacz i co zrobić żeby też na playerach pokazywały się podstawowe informacje choćby o tym ile zostało do końca kawałka oraz za inne modyfikacje ;)

Danek9

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2013, 15:07:22 »
Witam, próbował ktoś walczyć z tymi mapami w jakiś bardziej konkretny sposób?
Potrzebuję krótkiej instrukcji jak obudzić wyświetlacz, diody i podświetlenie przycisków pod traktorem, bo o ile z komunikacją denon -> komputer problemów nie miałem, to w odwrotną stronę nie mogę odnieść sukcesu pomimo wielu prób.

Offline Ristoff

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2014, 17:55:02 »
ja gdzieś wpadłem na TRAKTOR BIBLE na mapping do traktora gdzie wyświetlacz był obudzony, próbowałem to zaimplementować do modyfikowanej przeze mnie i ustawionej pod moje preferencje mapy ale niestety mi to nie wychodziło i wręcz sobie odpuściłem, poza tym jak chwilę działałem na tamtej mapie to miałem problemy z latencją i playery wydawały z siebie "trzaski"

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2014, 22:43:54 »
Jak ktoś chce to: poprawiłem mapę ściągniętą z Traktor Bible do dn-1200 pod traktor 2-5  i nowsze.
Co nowego
A1 - wywołanie miejsca Hot Cue 1
A2 - wywołanie miejsca Hot Cue 2
B - automatyczna pętla On
Exit Reloop - automatyczna pętla OFF
Cue - podświetlone w trybie oczekiwania.
Reszta jak wyżej.
Plik wysyłam na maila.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200