Autor Wątek: Mixowanie utworów. Denon DNS 1000  (Przeczytany 3365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JackDaniels

• Gość
Mixowanie utworów. Denon DNS 1000
« dnia: 08 Grudzień 2011, 17:23:43 »
Witam. To będzie mój pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni post tutaj :)
Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem denonów dns 1000.
Wcześniej od 4 lat bawiłem się w vdj... aż w końcu moje marzenia się spełniły :)
Ale do rzeczy. Mam ogromny problem z przejściami pomiędzy utworami.
Przykładowo oba kawałki orginalnie są 128 bmp lecz nie mogę, nie umiem dopasować stopy... tak żeby utworki szły równo bas w bas. Wiem co mam robić ale nie wiem JAK TO ROBIĆ.
Ogarniam frazę itp ale za cholerę nie mogę zrobić czystego przejścia.
Od 3 dni codziennie po 2 godziny ćwiczę i nic... chwile jest dobrze a potem kawałek się rozjeżdza.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć JAKIMI PRZYCISKAMI MAM SIĘ POSŁUGIWAĆ PODCZAS ROBIENIA PRZEJŚCIA?
Bardzo chciałbym żeby mi ktoś pokazał na żywo jak mam robić, ćwiczyć... pewnie byłoby mi łatwiej.

Liczę na pomoc. Pozdrawiam

krisbtm

• Gość
Odp: Mixowanie utworów. Denon DNS 1000
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2011, 19:50:20 »
Przyciski nic Ci nie dadzą.. trzeba uszu! tak samo skąd masz te 128bpm z wyświetlacza ? jeśli tak to masz już dowód że źle działają ;) musisz wsłuchać się w utwory.. ja na początku np dawałem pitch do samej góry, a potem powoli niżej słuchając czy beaty idą równo.. jak tak to potem cue od nowa i ewentualne pitchowanie.. musisz wsłuchiwać się który kawałek leci szybciej, tego trzeba się nauczyć samemu nie ma tu SYNC jak w vdj i innych takich..

maslak_s

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2011, 20:22:57 »
pelecam youtube!!

JackDaniels

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2011, 21:00:03 »
No ale wciskam przykladowo pitch + i jak przytrzymam dlugo to kawalek mocno przyspiesza... a jak naciskam co sec pitch +  to wogole nie czuje roznicy ze cos przyspiesza... chodzilo mi o to jakimi przyciskami mam sie posługiwac przy przejsciach bo moze robie cos nie tak.... co do youtube jak polecasz to daj link..... a nuty wiem ze sa na 128 bo spr w vdj a tam pokazuje dokładnie.

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2011, 15:33:22 »
Nie sugeruj się licznikiem w pełni, tempo kawałków może się niewiele różnić (np. 128.00 i 128.10) przez co rozjadą Ci się po pewnym czasie.
Licznik pomaga tylko z "grubsza" ustawić tempo, zrobienie tego dokładnie wymaga wsłuchania się w utwory. Tak jak mówi kolega krisbtm: musisz się tego samemu nauczyć, powoli, stopniowo i bez nerwów, ale wszystko da się zrobić :)

Poza tym jakiej podziałki pitch tj. rozdzielczości w % używasz?
Każdy odtwarzacz wymaga tzw. "dokręcania" numerów, czyli korygowania różnic w prędkości by muzyka leciała równo. Nie ważne jak bardzo były by zaawansowane, tutaj nie ma synchronizacji, robisz to na ucho :)
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

maslak_s

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2011, 20:33:13 »
No ale wciskam przykladowo pitch + i jak przytrzymam dlugo to kawalek mocno przyspiesza... a jak naciskam co sec pitch +  to wogole nie czuje roznicy ze cos przyspiesza... chodzilo mi o to jakimi przyciskami mam sie posługiwac przy przejsciach bo moze robie cos nie tak.... co do youtube jak polecasz to daj link..... a nuty wiem ze sa na 128 bo spr w vdj a tam pokazuje dokładnie.

Do tego by kawałki grały równo (przy już ustawionym dobrze tempie). służą właśnie przyciski "pitch bend", albo jog.

Co do youtube nie znam konkretnie zadnych filmów, ale poszukaj pod hasłem "beat matching".

JackDaniels

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2011, 22:46:20 »
Dobra ogarniam już kawałeczki które mają tą samą prędkość :)
Nie mam problemów z przejściami jeśli oba kawałki mają 128bpm :)
Ale gdy bpm się różni mam ogromny kłopot z przejściem :/

Jakie jest aktualne oprogramowanie do Denona DN S 1000 ?