Autor Wątek: DN-S1000 i mikser Numark M4 ProBlem  (Przeczytany 6750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

acerek

• Gość
DN-S1000 i mikser Numark M4 ProBlem
« dnia: 31 Maj 2011, 23:38:26 »
Witam mam pytanie do wszystkich uzytkownikow... Sprawa wyglada następująco.
Od jakiegos czasu jestem szczesliwym posiadaczem takiego zestaw i chcialbym nagrac seta za pomoca programu audacity. No i w sumie wszystko zrobilem secik zaczolem nagrywac i po chwili pojawily sie nowe brzmienia, trzaski,szelest itd...Nie wiem dlaczego tak sie dzieje czy jest mi ktos w stanie powiedziec co mam zrobic.

Ja podlaczam w sposob taki record z miksera do laptopa, a master do wierzy jako odsluch. Wszystko dobrze gra, nagrywa tylko te cholerne trzaski, szelest itd... Nie jest to glosne ale przeszkadza w nagrywaniu i przy okazji razem z tym dziwnym dzwiekiem nagrywa.

Help....

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: DN-S1000 i mikser Numark M4 ProBlem
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2011, 23:45:57 »
Na moje oko wygląda, iż sygnał został przesterowany. Moje rady:

1. Nie doprowadzaj do przesteru z poziomu samego miksera - nie przekraczaj 0 dB na wyjściu Master.
2. Sprawdź do którego wejścia w komputerze podłączyłeś wyjście REC z miksera - powinieneś podłączyć pod Line-In. Mic In nie nadaje się do tego celu, ponieważ wzmacnia sygnał wejściowy.
3. Ustaw odpowiednio czułość wejścia liniowego w ustawieniach karty dźwiękowej i/lub programu rejestrującego.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

acerek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2011, 12:59:05 »
Podlaczylem pod LINE IN na mikserze Gain i Master jest na Minimum... Dalej sa te problememy, Eh....
Ma ktos jeszcze jakis pomysl jak to zroic zeby w spokoju nagrywac sety :-)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2011, 18:19:59 »
Czy wysterowałeś w ustawieniach karty muzycznej czułość wejścia liniowego?

A tak w ogóle to nagraj próbkę i udostępnij - z pewnością przybliży problem i szybciej znajdziemy rozwiązanie.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline KetioVV

• Zaawansowany użytkownik
  • I'm Mono, stereo when I play
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2011, 07:41:59 »
Hejka ja miałem swego czasu taki problem, że przy nagrywaniu Seta miałem dziwne szmery i buczenie, problemem okazała się zła karta dźwiękowa, możliwe że w Twoim przypadku też tak jest. Pozdro.
2xDENON DN S1200+DN X120+TECHNICS RPDJ 1210+TORBA ZOMO+MIKROFON SHURE C608+SOUNDBITE MICRO+ALESIS M1 ACTIVE MKII('',)

acerek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2011, 15:34:54 »
I jest kolejny problem... Wczoraj podlaczylem sprzet pod wierze, robilem impreze domowa.... Okazalo sie ze wiekszosc plyt ktore chce odtwarzac graja bez problemu lecz wlasnie wydaja dzwiek typu trzaski igly gramofonowej lub cos takiego jak by sie cos palilo, sprezenie czy jak to sie nazywa :-).... A inne plyty dzialaja dobrze. O co moze chodzic ? Czy to wina ze plyty juz maja kilka lat i dosc duzo imprez zagranych, czy to jest wina jakosci utworów itd.... ? A moze denony sie psuja lub cos z mikserem...
Ratujcie bo mam niebawem kilka imprez do zagrania i jade z wlasna konsola i chce wyeliminowac bledy...
Moze to zalezy od predkosci nagrywania lub firmy plyt cd ? Slyszalem ze TDK sa najlepsze ale czy to naprawde tak bardzo wazne.... Kiedys gralem na tych plytach na innych odtwarzaczach jak i denonach i nie bylo tych problemow....

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2011, 16:23:59 »
1. Zaktualizuj oprogramowanie odtwarzaczy (nawet jeśli masz już wersję 1144, to nie zaszkodzi zrobić to ponownie), instrukcję aktualizacji znajdziesz tutaj. Najnowszy firmware pobierz stąd.

2. Przywróć ustawienia fabryczne z menu PRESET.

3. Sprawdź czy przypadkiem nie podłączyłeś odtwarzaczy pod wejścia PHONO (mając skręcony potencjometr GAIN). Odtwarzacze muszą być podpięte pod wejścia LINE.

Moze to zalezy od predkosci nagrywania lub firmy plyt cd ? Slyszalem ze TDK sa najlepsze ale czy to naprawde tak bardzo wazne.... Kiedys gralem na tych plytach na innych odtwarzaczach jak i denonach i nie bylo tych problemow....

Obszerny temat dotyczący samych płyt, jak i nagrywania:
http://forum.denondj.pl/index.php?topic=398.0

W ogóle proponuję nieco zapoznać się z zawartością forum - uwierz mi, to ogromna baza wiedzy :)

acerek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwiec 2011, 17:10:03 »
Dziekuje za pomoc, mam nadzieje, ze uda mi sie dobrze wgrac oprogramowanie. Moja wersja softu to 1141... Mam nadzieje ze pomoze :)) Bo zaczynam wariowac...

Offline KetioVV

• Zaawansowany użytkownik
  • I'm Mono, stereo when I play
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec 2011, 17:48:11 »
jeżeli chodzi o płyty, to ja tak samo miałem problem tego typu, że jak nagrałem to dziwnie trzeszczało. Płyty były jakiejś tam "firmy". Teraz używam Verbatima, TDK, i jest wszystko OK. Ale tak jak Pisze Kaminsky Poszukaj na forum jest bardzo dużo pomocnych Rad. Pozdro.
2xDENON DN S1200+DN X120+TECHNICS RPDJ 1210+TORBA ZOMO+MIKROFON SHURE C608+SOUNDBITE MICRO+ALESIS M1 ACTIVE MKII('',)

acerek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwiec 2011, 18:11:58 »
Ok, wiec tak. Nowe oprogramowanie wgralem... I wychodzi na to, ze jeden odtwarzacz robi te szumy, trzaski.... :(( I teraz nie wiem co zrobic? Oddac do serwisu, czy polecacie jeszcze cos zrobic zeby to zmienic ??

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwiec 2011, 18:14:13 »
Wygląda na to, iż nie pozostaje Ci nic innego jak serwis. Zapoznaj się z tym tematem.

acerek

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwiec 2011, 13:32:56 »
Nagrałem w audacity próbkę tego co właśnie wyprawia mój denon i jakie dźwięki wydaje. Czy można coś na to poradzić? Od czego to się dzieje?... Chce zaznaczyć, że każda płyta którą włożę do niego to bez znaczenia na firmę i szybkość nagrania czy jest to orginał czy  nie to tak się dzieje.... Skąd b biorą się te dziwne dźwięki???

http://w89.wrzuta.pl/audio/1TEASUQSdsh/tes_-_test

Pomocy Panowie :)

Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwiec 2011, 13:49:25 »
Spróbuj jeszcze podłączyć innymi przewodami (może akurat ten jeden masz wadliwy).

acerek

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Czerwiec 2011, 14:06:37 »
Już to robiłem i dalej tak samo? Czy konieczny jest serwis? Jestem finansowo wypompowany na maksa i troche mnie to przeraza :))

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwiec 2011, 14:08:09 »
Niestety, ale wygląda na to, że jednak pozostaje Ci tylko serwis.

acerek

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwiec 2011, 14:09:29 »
Kiepsko... :(( Kurde od czego to sie zrobilo :((

acerek

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwiec 2011, 14:25:07 »
http://www.horn.pl/_files/formularz_zgloszenia_naprawy.pdf

Mam wypelnic ten formularz i opis usterki. Nie posiadam gwarancji wiec znajac zycie cena bedzie zawrotna...
Moze ktos mi na podstawie odsluchu utworu powiedziec jak opisac usterke bo zbytnio nie wiem jak zlozyc sensowne zdanie i opisac moj problem :))
Ma ktos jakis pomysl :P ???

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwiec 2011, 17:04:51 »
akmiecik@horn.pl - napisz mejla z opisem usterki a Pan Andrzej się tym zajmie. A w tej karcie do wysyłki zapisz po prostu że trzeszczy. Ale najpierw napisz

acerek

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwiec 2011, 17:20:17 »
A wiesz moze skad wziela sie ta przyczyna i czy faktycznie konieczny jest serwis ???

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwiec 2011, 19:07:24 »
ja bym posprawdzał wszystko co się da, każdy kabel nie tylk ona liniki CD - mixer, po zamieniać w mikserze wejścia, sprawdzić czy to nie miser daje trzask - często jak fadery wyschną albo gałki to pojawiają się trzaski. I skoro nie masz gwarancji spróbować samemu rozebrać - może tylko coś nie styka, może dmuchnąć na soczewke trzeba, może podlutować wyjście. Nie wie czy to coś da ale może warto spróbować.

acerek

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Czerwiec 2011, 20:53:53 »
Hm... A jak rozebrac denona zeby go nie spierdzielic bardziej i sprawdzic co nie tak ? Jest gdzies jakis schemat itd.... Zrobilo sie to nagle od jakies 3 dni i nie wiem wlasnie co sie dzieje... A wiem, ze serwis policzy mnie jak za zloto :((

acerek

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec 2011, 13:24:17 »
No i Denon w naprawie prawdopodobnie jeszcze nie spotkali sie z ta usterka nigdy :)) Ja to mam szczescie jak wroci do mnie caly i zdrowy opisze co bylo... Dzieki wszystkim za pomoc...