Autor Wątek: Denon s-1000 numark x6 Potrzebna pomoc!  (Przeczytany 2121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marionix1

• Gość
Denon s-1000 numark x6 Potrzebna pomoc!
« dnia: 21 Grudzień 2013, 18:12:37 »
Witam,
jestem posiadaczem playerów Dn-s1000 i miksera Numarka x6. Chciałbym podłączyć ten sprzęt pod laptopa i móc obserwować bity na monitorze, lecz żaden z nich nie posiada funkcji MIDI. Wgłębiłem się w temat systemów DVS, a dokładniej chyba najtańszego na rynku zestawu MixVibes (+/- 600 zł). Z tego co piszą spełniłby moje oczekiwanie, lecz mam pewne wątpliwości. Czytałem, że w przypadku podłączenia systemu DVS przycisk CUE wciskamy na klawiaturze komputera lub za pomocą jakiegoś sterownika MIDI. Moje pytanie więc brzmi jak dokładnie wyglądałoby sterowanie takim systemem z playerow. Czy efekty jakie ma w sobie denon (echo-loop, flanger czy filtr) działałyby jak do tej pory? Oraz czy liczniki BPM pokazywałyby w końcu prawdziwe wartości, czy jak do tej pory losowanie totolotka. Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Denon s-1000 numark x6 Potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2013, 18:49:38 »
Czytałem, że w przypadku podłączenia systemu DVS przycisk CUE wciskamy na klawiaturze komputera lub za pomocą jakiegoś sterownika MIDI. Moje pytanie więc brzmi jak dokładnie wyglądałoby sterowanie takim systemem z playerow.
Wszystko zależy od trybu w jakim pracowałoby MixVibes. Niestety nie znam aplikacji MixVibes, dlatego swoją odpowiedź oprę na aplikacji systemie Serato Scratch Live (podejrzewam, że MixVibes dysponuje podobnym wyborem trybów).

Serato posiada trzy różne tryby pracy: Absolute, Relative oraz Internal. Pokrótce postaram się Ci je przedstawić poniżej:

Tryb Absolute:
Jest najwierniejszym odzwierciedleniem gry z prawdziwej płyty winylowej. Uwzględnia wszelkie zmiany zaistniałe podczas odtwarzania utworu (zmiany te są najbardziej widoczne w przypadku odtwarzania z płyt winylowych, np. przeskok igły w wyniku drgań akustycznych powoduje przeskok odtwarzanego utworu o kilka sekund). W przypadku użycia tego trybu wciśnięcie CUE podczas odtwarzania powoduje powrót do punktu CUE i po ponownym wciśnięciu PLAY rozpoczyna odtwarzanie od miejsca zaznaczonego punktu CUE. W tym przypadku nie ma potrzeby użycia dodatkowego sterownika MIDI dzięki któremu możemy powrócić do właściwego punktu CUE.

Tryb Relative:
Tryb Relative jest podobny do poprzedniego, z jedną bardzo ważną różnicą - nie uwzględnia przesunięcia sygnału timecode'u względem utworu odtwarzanego (rozwiązanie idealne w przypadku często przeskakującej igły w przypadku gramofonów), jednak ma zasadniczą wadę: nie działają pętle oraz wciśnięcie CUE podczas odtwarzania, a następnie PLAY, nie spowoduje powrotu do punktu CUE i odtwarzania z tego punktu, ale z miejsca, w którym odtwarzanie zostało przerwane (spauzowane). W tym konkretnym przypadku zastosowanie dodatkowego kontrolera MIDI w celu powrotu do punktu CUE zdecydowanie ułatwia pracę.

Tryb Internal:
Jest to tzw. tryb "awaryjny". Przejście do tego trybu następuje w przypadku nagłego skończenia się sygnału timecode podczas odtwarzania. Ma to na celu zapobieżenie przerwania odtwarzania utworu.

Podejrzewam również, że w przypadku tej aplikacji są również dostępne odpowiednie skróty klawiaturowe, które może nie są zbyt wygodne, ale umożliwiłyby użycie odpowiednich kombinacji klawiszy do uzyskania efektu identycznego w tym z odpowiednim kontrolerem MIDI.

Czy efekty jakie ma w sobie denon (echo-loop, flanger czy filtr) działałyby jak do tej pory?
Nie, ponieważ efekty te zniekształcałyby sygnał timecode, przez co sygnał byłby nieczytelny dla aplikacji DVS (podobnie jak to ma miejsce w przypadku użycia funkcji Key Adjust (odpowiednik Master Tempo) w odtwarzaczach, która powinna być wyłączona).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

marionix1

• Gość
Odp: Denon s-1000 numark x6 Potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudzień 2013, 20:00:57 »
Pięknie, ładnie i czytelnie ;)
Dzięki za szybkie i konkretne opisanie działania, zostaje mi teraz tylko pojechać do DJshop'u i przetestować. A może nawet zakupić. Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam :)