Autor Wątek: CD Player + software - jak ????  (Przeczytany 7622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Erikson

• Gość
CD Player + software - jak ????
« dnia: 21 Listopad 2010, 20:10:25 »
Witam.

Mam pytanie jestem szczęśliwcem od 2 dni 2x denon dn-s 1000 i behringer 200 usb i tak moje pytanie brzmi :
- czy denonki i mixer mogą mi służyć jako kontroler pod virtualdj na laptopie/pc
- jeśli tak czy potrzebuje cd z kodem czasowym i jak to podłączyć i cfg jak ostawić
- jeśli żadne z powyższych pytań się nic nie da zrobić to czy jest jakaś możliwość podłączenia pod laptop/pc by nagrać swój set rmx.
- jeśli macie inna ciekawe rozwiązanie czekam na propozycję jeśli chodzi o software pod playerki i mixer

Jestem początkujący jeśli chodzi o podłączenie sprzętu DJ wiec proszę o pomoc was fachowców.

Pozdrawiam.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: CD Player + software - jak ????
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2010, 12:11:50 »
czy denonki i mixer mogą mi służyć jako kontroler pod virtualdj na laptopie/pc
Wszystko zależy w jaki sposób miałaby ta kontrola wyglądać. Po MIDI nie ma możliwości, jako, iż ani odtwarzacze ani mikser nie obsługują MIDI. Zostanie jedynie DVS.

- jeśli tak czy potrzebuje cd z kodem czasowym i jak to podłączyć i cfg jak ostawić
Oprócz tego potrzebujesz zewnętrznego interefejsu audio. Sposób podłączenia masz opisany w instrukcji programu.

czy jest jakaś możliwość podłączenia pod laptop/pc by nagrać swój set rmx.
Tak. Temat niejednokrotnie poruszany na forum. W skrócie potrzebujesz przewodu 2x RCA - minijack stereo i aplikację do zapisu z wejścia liniowego (np. darmowa Audacity lub płatne Adobe Audition).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2010, 21:47:30 »
no dobrze tylko pytanie jesli podlacze playerki pod mixer tak a mixer jest usb podlaczajac to nie bedzie to dzialac??? czy wszystko musze podlaczac oddzielnie ???? bo jesli chodzi o laptop moge jakis zew. karte podlaczyc typu maya 44 usb lub jesli jest cos tanszego bylo by lepiej gdyz fundusze strasznie sie ukrucily :/  i co pod to playerki podlaczyc kablami rca i mixer rowniez ???? i robic to samo z kompem ???? bo widzialem ze jest moz;liwosc taka na youtube.pl widzialem jak koles podlaczyl pod lapka 2x dn-s1000 pod maya 44 usb i mixer nie wiem pod co ale chyba tez i to pod laptop i gral z virtual dj a sprzet sluzyl jako kontroler tylko mial CD z kodem czasowym kurcze bo nie wiem wolal bym grac z virtual dj gdyz jest to wygodniejsze mam dobry wglad na wszystko do tego mozliwosc nagrania to co gram.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2010, 21:58:23 »
no dobrze tylko pytanie jesli podlacze playerki pod mixer tak a mixer jest usb podlaczajac to nie bedzie to dzialac???
USB w mikserze to tylko interfejs audio. Nie ma możliwości obsługi Virtual DJ w ten sposób. Możesz co najwyżej zgrywać sety za pomocą wcześniej wymienionych aplikacji).

widzialem jak koles podlaczyl pod lapka 2x dn-s1000 pod maya 44 usb i mixer nie wiem pod co ale chyba tez i to pod laptop i gral z virtual dj
Grał używjąc DVS (płyt z timecodem). W takim przypadku za odtwarzacz może posł¨żyć cokolwiek (nawet gramofon).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2010, 14:11:21 »
Czyli rozumiem że podłączając denonki pod mixer a mixer po przez usb pod kompa będzie współgrał z virtual Dj i nie potrzebuje cd z kodem czasowym by moje denonki i mixer współgrał z programem tak aby wciskajac np. cue lub inna czynność na denonie robiło sie to samo na virtual Dj a żeby coś nagrać to muszę mixer połączy kablami RCA na jack pod wejście karty dźwiękowej i nagrać set programami wyżej wymienionymi dobrze rozumiem bo jeśli nie proszę o sprostowanie bo nie jestem dobry w tych podłączeniach itd.

Offline zygi_83

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopad 2010, 16:20:10 »
Czyli rozumiem że podłączając denonki pod mixer a mixer po przez usb pod kompa będzie współgrał z virtual Dj i nie potrzebuje cd z kodem czasowym by moje denonki i mixer współgrał z programem tak aby wciskajac np. cue lub inna czynność na denonie robiło sie to samo na virtual Dj...

Musisz posiadac DVS (TRAKTOR, VIRTUAL, itp..)
Zobacz :
http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/g416,digital-vinyl-systems/sg0,wszystkie/p0,wszystkie
http://soundcloud.com/zygi

2xNDX800 + DN-X1500sk

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2010, 17:30:00 »
w takim bądź razie wystarczy mi ten zestaw by moje denonki współgrały i mixer ofc z virtual dj cz już mi on nie będzie potrzebny bo będę mieć ten MixVibes DVS co mam w zestawie i czy dodatkowo jeszcze muszę dokupić Native Instruments Audio 8 DJ Multicore Mixer Segments Cable ??? jeśli tak to zastanie mi tylko zakupić

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/i4758,mixvibes,mixvibes-dvs-u-mix-44-pack-ultimate.html
http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/i5207,native-instruments,native-instruments-audio-8-dj-multicore-mixer-segments-cable.html

No chyba że coś innego w tym sklepie będzie co zaspokoi moje żądze :)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2010, 22:42:38 »
Erikson za dużo mieszasz. Czytaj uważnie.

DN-S1000 to starszy model, który nie wspiera ani MIDI, ani USB ani też sam z siebie nie generuje timecodu. Gdybyś miał jego następcę - DN-S1200 sprawa wyglądałaby zdecydowanie lepiej.

Wyjście USB w mikserze podaje jedynie sygnał AUDIO na wyjściu. Nie posiada wsparcia dla MIDI, tym samym nie ma możliwości przesyłania komunikatów, w związku z czym przy takim rozwiązaniu, tak jak wspomina kolega zygi_83 zostaje Ci jedynie DVS.

Mixvibes to kompletne, autorskie rozwiązanie w raz z dołączoną już aplikacją (użycie Virtual DJ z Mixvibes wzajemnie się wyklucza).

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2010, 23:20:45 »
ja chcialem tylko wiedziec ze jak kupie ten pakiet mixvibesa to czy wtedy moj sprzet becze spelnial moje oczekiwania o jakich pisze :) tylko tyle czyli zadnych kabli nie bede potrzenowal bo on juz ma wszystko z tego co tam pisze :) mam nadzieje ze instrukcja po polsku destrukcji bedzie jak i co gdziepodlaczyc

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2010, 23:52:48 »
Decydując się na rozwiązanie DVS nie ma większego znaczenia mikser oraz odtwarzacz, którego będziesz używał, ponieważ sama kontrola będzie odbywała się na podstawie sygnałów dostarczanych z odpowiedniego źródła do interfejsu audio, który będziesz miał w zestawie. Muszę, jednak Ciebie uprzedzić, iż (przynajmniej w przypadku znanych mi rozwiązań typu Serato czy Traktor Scratch) sama kontrola odtwarzacza odbywa się w nieco iny sposób (np. samo zaznaczanie CUE z poziomu odtwarzacza funkcjonuje inaczej i najczęściej robisz to z poziomu samego programu za pomocą klawiatury lub dodatkowego kontrolera MIDI, np. jakiegoś zmapowanego pada).

W zestawie oprócz samych płyt z timecodem oraz interfejsu audio powinieneś mieć wszelkie niezbędne okablowanie (najczęściej jest to przewód USB, zasilający oraz komplet przewodów RCA.

Kupując w Polsce u autoryzowanego dealera, polski dystrybutor ma obowiązek dostarczyć odbiorcy końcowemu polską instrukcję.

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2010, 10:51:00 »
Wielkie dzięki za wszystkie informacje :) mam nadzieję że będę zadowolony z tego programu jeśli jednak nie będzie to czego oczekiwałem zostanie mi opcja grania live i nagrywanie setów i rmxów po przez program Audacity lub płatne Adobe Audition , nigdzie na żadnym forum  w szybki i perfekcyjny sposób nie otrzymałem dobrych dla mnie informacji.
Jeszcze raz dzięki za waszą pomoc. ;)

Offline pio_treck

• Zaawansowany użytkownik
    • soundcloud
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Listopad 2010, 10:29:14 »
uzywanie dn-s1000 + mixvibes, lub każdego innego dvs-u mija się chyba z celem. jeśli miałeś w zamiarze używanie sotfu takiego jak np. virtualDJ, trzeba było wybrac jakiś dedykowany do tego (lub też uniwersalny) kontroler midi.
..po za tym mixvibes, nie jest najstabilniejszym systemem (stąd jego stosunkowo niska cena)

moja subiektywna wskazówka... jeśli nie chcesz zmieniac zestawu który posiadasz.... to odpuśc virtuala, traktora itp. programy.  nagrywaj płyty mp3 i z nich korzystaj. trenuj beatmatching a virtualdj do niczego ci się nie przyda,
sety bez problemu i tak nagrasz jak wyjasnili koledzy powyżej

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Listopad 2010, 20:26:09 »
wiesz co jest najlepsze że również do tego wniosku doszedłem że nagram płyty kupie tylko kabel 2x rca na jack i będę nagrywać set które gram live heh bo sztuka dj'a nie jest grać z programu lecz z deków heh i przy tym zostanę będzie to najlepsze rozwiązanie :D ale dziękówa za wskazówkę

Offline pio_treck

• soundcloud
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Listopad 2010, 10:08:31 »
dokładnie, choc szczerze mówiąc sztuka beatmatchingu coraz mniej jest potrzebna, właśnie ze wzgledu na coraz powszechniejszy digital.
kiedyś bez takiej umiejetności nie dało rady zgrac dwóch kawałków. teraz mamy softy, liczniki, waveform-y, auto-synth itp.
 w kazdym razie i tak warto umiec samodzielnie dograc dwa numery, w koncu to podstawa djingu

Erikson

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Listopad 2010, 19:42:11 »
powiedz mi widzę że masz w opisie senhy HD-205 jak one się sprawują ba szczerze myślałem nad ich kupnem raz że fajnie wyglądają 2kabel na 1 słuchawce a 3 to ma ruchome uchwyty i czy kabel jest skręcany lub jakaś propozycja odnośnie słuchawek tak by był kabel na 1 słuchawce i skręcany kabel :)

Offline pio_treck

• soundcloud
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad 2010, 20:34:51 »
kabel niestety prosty, słuchawki lekkie, choc trochę za bardzo przyciskają uszy. przy djce ujdzie, ale jesli miałbyś je nosic powiedzmy godzinę bez przerwy to nie polecam. jakośc wykonania dobra, dźwięku też , nie mam za bardzo porównania z innymi modelami,ale  za taką cenę chyba nie można narzekac