Autor Wątek: Aktualizacja softu dns 1000  (Przeczytany 8845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mattcardan

• Gość
Aktualizacja softu dns 1000
« dnia: 12 Wrzesień 2007, 17:51:47 »
jak w temacie mam 2 takie odtwarzacze
1. ma wersje 1138
2. natomias ma wersje 1141

w czym problem??

mam klopoty z j. angielskim:P pozatym mam inne nero niz na filmie z instrukcjami od denona i kapletnie nie wiem jak to zrobic zeby zautualizowac nagralem juz kilka cd i nic zadna mi nie dziala

moze mi ktos to wytlumaczyc jak przeprwadzic aktualizacje poprawnie
mam nero Expres 6 PL.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Aktualizacja softu dns 1000
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2007, 20:58:12 »
W skrócie z pamięci:
- w NERO wybierasz "nowa kompilacja",
- po lewej CD-ROM (ISO),
- w zakładce "ilość sesji na płycie" zaznaczasz "Pojedyncza sesja",
- zakładka "opcje ISO" :
a) tryb danych - tryb 1
b) system plików - tylko iso 9660
c) długość nazwy pliku (iso) - max to 11 (8+3) (Poziom 1)
d) odchaczasz 2 zaznaczone "ptaszki" przy zezwoleniach katalogów
- zakładka "zapis":
a) zaznacz pole "Nagrywaj" oraz "Zamknij CD"
b) prędkość zapisu wybierz ok 1/3 - 2/3 maksymalnej prędkości jakie oferuje Twoja nagrywarka, czyli dla zapisu 48x najlepiej 12x-16x
c) metoda zapisu - Disc-At-Once
- klikasz "nowy" Po prawej stronie.

Do głownego katalogu dysku wrzucasz tylko plik o rozszerzeniu ".bin". Wypalasz. Taka płytka musi banglać na 100%.
Wkladasz do odtwarzacza. Po chwili powinno zakomunkować coś o aktualizacji softu.
Musisz zatwierdzić to bodajże 2krotnym kliknięciem przycisku PLAY/PAUSE (tylko bez pośpiechu, tak aby ekrany "komunikacyjne" zdążyły się zmienić). Po tym player powinien się zacząć aktualizować. Po zobaczeniu na ekranie "Complete!" (i bodajże wysunięciu płyty) dopiero możesz wyłączyć player i włączyć go ponownie z nowym softem.

Powodzenia.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

DJ Krzycho

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2008, 01:27:28 »
Więc odświeżam nieco wątek.
Dokładnie chodzi mi o soft 1144.
Nie wiem czy u Was też, ale u mnie po wgraniu tego softu zauważyłem że odtwarzacze gorzej radzą sobie z odczytem niektórych płyt (zwłaszcza starych CD-R lub podniszczonych).
Po pewnym czasie coś mnie tknęło żeby powrócić do poprzedniego (jakoś wydawał mi się lepszy) no i to okazało sie rozwiązaniem tego problemu - odtwarzacze zaczęły czytać płytki bez problemów tak jak kiedyś.
Dodatkowo utwierdziłem sie w tym przekonaniu po rozmowie z serwisantem,  przy okazji naprawy moich DNS. Otóż - w nowym sofcie poza drobną poprawa obsługi MP3, ZMIENIONO (a dokładnie zwężono)  TOLERANCJĘ LASERA o czym nie było mowy w opisie tej wersji. Myślę że wszystko jasne.

Tak więc polecam wersję firmware 1141 - moim zdaniem lepsza. Jeśli macie nowsza to bez problemów można wracać to starszej - sprawdziłem :)

Przy okazji pokłony dla serwisu - oby wszystkie marki miały taki :)

DENON DJ

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2008, 10:08:51 »
Fakt, że w przypadku Twoich płyt pomógł powrót do wcześniejszej wersji nie oznacza, że poprzedni soft jest lepszy.
Tworząc takie teorie możesz wprowadzić w bląd innych użytkowników.

Może w Twoim przypadku ma to jakiś związek ze specyficzną nagrywarką, typem stosowanych CDRów.

Zawsze zalecamy aktualizację oprogramowania do najnowszego.

Zanim soft zostaje opublikowany testuje go sztab ludzi a inzynierowie z pewnością nie maja na celu pogorszenia urządzeń.

DJ Krzycho

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2008, 13:19:31 »
Tak się składa że mam kilkaset płyt, zbieranych od dobrych kilku lat, nagrywanych na naprawdę przeróżnych nośnikach, nagrywarkach, i w różnym czasie. Rożnica w odtwarzaniu była również na płytach tłoczonych...
Więc nie wymyślam tu sobie swoich TEORII, tylko w wyniku własnych doświadczeń i tym co dowiedziałem się w serwisie. Wgrałem nowszy soft i zrobiło sie gorzej - więc chyba mówi samo za siebie.
I nie sugeruj ze staram sie tutaj wprowadzić kogoś w błąd - chyba po to jest forum żeby sobie na wzajem pomagać i wymieniać doświadczeniami.

PS A od kiedy najnowsze zawsze jest lepsze???

DENON DJ

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2008, 15:38:59 »
Serwis powiedział Ci, że "być może przy podawanych w specyfikacji  poprawkach zmieniono również jakieś parametry odczytu".

To nie jest jedna śrubka przy głowicy magnetofonu i nie jest to takie proste.

Być może w przypadku Twoich płyt i przy Twoim sposobie dokonywania "testów" lepiej są odczytywane wybrane płyty ale dla pozostałych użytkowników na całym świecie stare oprogramowanie może wprowadzić setki innych błędów (przy odtwarzaniu mp3, stosowaniu Next Track, itp.)

W każdym razie nasze stanowisko jest takie, że powinno się stosować zawsze najnowsze oprogramowanie.
Jeżeli zadzwonisz do jakiegokolwiek serwisu Denona na świecie i powiesz, że masz problemy ze swoim odtwarzaczem i masz stary soft, zawsze usłyszysz, że zanim wyślesz sprzęt do serwisu powinieneś zaktualizować oprogramowanie.

S A od kiedy najnowsze zawsze jest lepsze???

A kto traciłby czas i pieniądze na tworzenie nowego softu w celu zepsucia produktu???
Oczywiście czasami zdarzają się jakieś błędy ale są zazwyczaj błyskawicznie poprawiane.
W każdym razie plik "S1144111.bin" nie pojawił się miesiąc temu, ta wersja była wprowadzona jeszcze w 2006 roku.

« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2008, 15:42:15 wysłana przez DENON DJ »

DJ Krzycho

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2008, 17:54:30 »
hmmmmm....
Wcale nie twierdze że ten nowy jest gorszy, tylko chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami... ja akurat wolę poprzednią wersję, ale nie u każdego musi być tak samo. Może to też zależy od serii odtwarzaczy (moje mają ponad 3 lata)... :)

A swoją drogą to nie wiadomo czy Denon planuje jakiś nowy upgrade??

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2008, 18:23:49 »
A kto traciłby czas i pieniądze na tworzenie nowego softu w celu zepsucia produktu???
Oczywiście czasami zdarzają się jakieś błędy ale są zazwyczaj błyskawicznie poprawiane.

Mam sys1200 w HD2500 i nie wszystko działa jak "ma być". Wielu użytkowników apelowało o nowy poprawiony soft sys1200 do modelu HD2500. Zdarzały się całkowite zawieszki systemu, zwieszanie konkretnej (w tym wypadku prawej) strony, nie odnalezienie wew. HDD i w odpowiedzi otrzymaliśmy, że model HD jest zaniedbany. Wychodzi DN-HS5500 nie bedzie sys1300 do HD, bo Denon teraz "opiekuje się" nowym dzieckiem.
Sytuacja ma się już jakiś czas, więc nie jest to na pewno błyskawiczna poprawka (baa, nawet nie ma jej w planach :] ), może i za bardzo się stawiam, choć moim zdaniem to jest wypuszczenie softu, bez uprzedniego testowania.

PS. (Wiem, nie ten dział, ale musiałem to ruszyć)
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2008, 19:20:18 »
Zawsze zalecamy aktualizację oprogramowania do najnowszego.

Zanim soft zostaje opublikowany testuje go sztab ludzi a inzynierowie z pewnością nie maja na celu pogorszenia urządzeń.
Widzisz Marcin, niestety nie do końca muszę się z Tobą zgodzić. Fakt, nowy soft w zamierzeniu w 99% przypadków ma na celu poprawienie istniejących błędów w poprzednich wersjach i dodanie nowych możliwości. Choć ten 1% zostawiam, ponieważ jako niechlubny przykład przypomniał mi się taki jeden update którejś ze starszych nagrywarek marki TEAC, gdzie nowy BIOS "ujmował" możliwość kopiowania płyt zabezpieczonych SafeDisc 2.5, mimo, że poprzednie wersje radziły sobie z tym bardzo dobrze. Także jak widać nowszy wcale nie musi oznaczać lepiej (może jeszcze zależy dla kogo). Gawoli ścisłości - nie jestem zwolennikiem piractwa, jednak tego typu posunięcie moim zdaniem nietrafione, a jednak takowe rzeczy się zdarzają.

Wracając jednak do tematu, tak jak pisałem wcześniej - nowy soft przeważnie jest lepszy od poprzedniego, ale bądźmy realistami. Każdy programista Ci powie, że poprawiając jeden błąd, możemy popełnić dwa inne (tzw. błędy logiczne). Tak samo jest z dodawaniem nowych możliwości.

Przykładem jest tutaj choćby DN-HD2500 i ostatni soft SYS1200, o którym wspomina rzambol. Mimo, że dodano nowe możliwości w postaci MIDI oraz ASIO (czego się nie spodziewałem), za co należą się słowa uznania, to jednak w tym sofcie pojawiły się dwa błędy, które nie występowały w wersjach poprzednich. O ile pierwszy z nich to błąd iście kosmetyczny nie wpływający w żaden sposób na komfort grania (chodzi o wyświetlanie szczegółowych informacji nt. mp3tagów), o tyle drugi był dla mnie o tyle denerwujący, że wolałem cofnąć się do poprzedniej wersji. Dotyczyło to przycinania się prawej strony na Shutterze, ale tylko w trybie "pitchband mode". W trybie scratch było wszystko ok. Jak widać nie wszystko czasami da się przewidzieć i przetestować przed ostatecznym wypuszczeniem software. W każdym bądź razie czekam na następcę, który ową przypadłość rozwiąże.

Jeszcze nawiązując do wypowiedzi DJ Krzycho - to, że u innych jest wszystko ok, a u Niego są jakieś problemy i sprawę rozwiązuje cofnięcie się do starszej wersji może bezpośrednio jest związane z jakimś rozregulowaniem się samej optyki i po prostu w związku z tym, że (przypuśćmy) soft miał jakieś zmiany sterowaniem optyką, i to że w sprzęcie 100% sprawnym się sprawdza, u Niego może nie zdawać rezultatu.  Coś co jest najlepsze dla ogółu, wcale nie oznacza, że będzie najlepsze dla kogoś innego.

DJ Krzycho: jak długo posiadasz DN-S1000? Jak duży jest jego "przebieg"? Posiadasz tylko jeden egzemplarz? Czy posiadasz również drugi? Jeśli tak, to jak to się ma względem drugiego? Kiedy w ogóle miałeś czyszczoną optykę? Może warto byłoby wykonać takowy zabieg i oddać go do przeglądu do autoryzowanego serwisu?

Pozdr.

DJ Krzycho

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty 2008, 19:38:42 »
DNS1000 posiadam ponad 3 lata.
Były w serwisie na czyszczeniu i konserwacji, i to stosunkowo niedawno. Serwisant zapewnił mnie że obydwa laserki są w porządku i wszystkie parametry mają w normie.
Przy okazji pytał mnie czy zaktualizować soft, ale ja wolałem zostać przy starym. Ogólnie bardzo fajna i miła obsługa :)
Co do działania softu - na obydwóch CD zauważyłem to samo. Co ciekawe jeden z nich miał nowszy laser bo kiedyś był naprawiany. Mimo wszystko poprosiłem o wymianę lasera również drugim odtwarzaczu. Tak więc sprzęt mam w 100% sprawny.

Z tego co wiem zabieg zmniejszenia czułości lasera w nowym sofcie miał na celu zmniejszenie ilości "śmieci" w sygnale. Tylko ciekawe czy na imprezie ktoś ta różnicę usłyszy - bo ja nie :)
A propos.. porównywałem DNS1000 z kilkoma odtwarzaczami Hi-Fi z półki 1500 - 2000zł i DNS wykosił je wszystkie (zwłaszcza bas i dynamika) :) Tak więc sprzęt klasy pro, ale dźwięk jak przystało na Denona "audiofilski" "D

DENON DJ

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2008, 12:18:59 »
to że w sprzęcie 100% sprawnym się sprawdza, u Niego może nie zdawać rezultatu

O tym właśnie pisałem;

Być może w przypadku Twoich płyt i przy Twoim sposobie dokonywania "testów" lepiej są odczytywane wybrane płyty ale dla pozostałych użytkowników na całym świecie stare oprogramowanie może wprowadzić setki innych błędów (przy odtwarzaniu mp3, stosowaniu Next Track, itp.)

W naszej branży opinie są tworzone bardzo szybko - chciałbym uniknąć sytuacji w której wszyscy użytkownicy automatycznie będą instalować stare oprogramowanie.

przypomniał mi się taki jeden update którejś ze starszych nagrywarek marki TEAC, gdzie nowy BIOS "ujmował" możliwość kopiowania płyt zabezpieczonych SafeDisc 2.5, mimo, że poprzednie wersje radziły sobie z tym bardzo dobrze

Wydaje mi się że w tym wypadku chodzi o to że duze koncerny muszą przestrzegać przepisów i norm dotyczacych praw autorskich.
To tak jak z dvd, "no name" model za 99 zł z marketu spożywczego odtwarza więcej formatów niż Denon, Pioneer itp za kilka tysięcy zł.

Wracając jednak do tematu, tak jak pisałem wcześniej - nowy soft przeważnie jest lepszy od poprzedniego, ale bądźmy realistami. Każdy programista Ci powie, że poprawiając jeden błąd, możemy popełnić dwa inne (tzw. błędy logiczne). Tak samo jest z dodawaniem nowych możliwości.

Przykładem jest tutaj choćby DN-HD2500 i ostatni soft SYS1200, o którym wspomina rzambol.

W każdym razie plik "S1144111.bin" nie pojawił się miesiąc temu, ta wersja była wprowadzona jeszcze w 2006 roku.

Zgadzam się w 100% i z tego co wiem nowy soft do HD2500 jest "w drodze".

« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2008, 12:23:07 wysłana przez DENON DJ »

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty 2008, 15:32:20 »
No to będziemy niecierpliwie czekać na nowy soft :) Byle teraz obyło się bez potknięć ;)

DJ Krzycho

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2008, 19:13:49 »
Marcinie a może wiadomo czy będą jakieś aktualizacje do DNS1000 albo X1500 (i gdzie te obiecane "nowe efekty"?).

DENON DJ

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2008, 15:14:07 »
Tego niestety nie wiem.

Jeżeli chodzi o X1500 i nowe efekty to może w niedługim czasie uda się zaimplementować nowy efekt z HS5500.
Ale nie mam na ten temat żadnych informacji.

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Luty 2008, 18:39:59 »
A do HD2500 tego efektu nie da się wsadzić? Są na jego testy chętni ;)