Autor Wątek: [awaria S1000] Da się to naprawić?  (Przeczytany 7407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

erise

• Gość
[awaria S1000] Da się to naprawić?
« dnia: 13 Czerwiec 2008, 18:46:53 »
Witam!
Mam pewien problem. Dwa miesiące temu kupiłem 2 DENONY S1000 (używane ale w b.d. stanie i wizualnym i technicznym) oba mają wtyczki na amerykańskie gniazda i sa na ~120V dostałem również do nich dwie przejściówki na polskie gniazda (obie różne ale konwertujące prąd na ~110V) i tu właśnie pojawia się mój problem, a mianowicie chodzi o to że gdy np. lewy DENON jest podpięty do niebieskiej przejściówki (jedna przejściówka jest koloru białego a druga niebieskiego, kolor nie ma znaczenia ale ułatwi mi wyjaśnienie problemu) to nic mu sie nie dzieje może grać i grać i nawet całkiem wolno sie nagrzewa, a prawy DENON, który jest w tym czasie podpięty do białej przejściówki pogra kilka minut i sam gaśnie po chwili znów sam się włącza. Gdy przepnę przejściówki na odwrót (lewy DENON do białej a prawy do niebieskiej) to oba graja i zaden sie nie wyłącza z tą różnicą że player podpięty do białej przejściówki bardzo szybko się nagrzewa do wysokiej temperatury aż nie można po około 5 min. grania dotknąć tylnej blachy odtwarzacza. Martwiła mnie ta sytuacja ale mimo tego grałem na nich po 1h, 2h, czasem nawet 3 i nic im nie było, a dziś podłączyłem sobie konsole zagrałem może ze 40 min. i player który tak sie nagrzewał nagle zgasł, nie pojawił sie żaden dym, nic nie śmierdzi ze środka spalenizną a odtwarzacz nie chce się włączyć! :~( Zostawiłem go w nadziei że to może przez to że tak się nagrzał ale po wystygnięciu też nic, próbowałem też go uruchomić podpiętego do drugiej przejściówki i nic, nawet nie drgnął. Co o tym myślicie? Spalił się? Da sie to jakoś naprawić? Ile mogło by to kosztować mniej więcej?

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
Odp: [awaria S1000] Da się to naprawić?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2008, 21:00:59 »
Zajeb... strasznie kupując wersje amerykańską, więc sam jesteś sobie w pewnym stopniu winien.
Nie konwertuje się prądu, tylko napięcie, bo to dwa różnie pojęcia, więc nie stosuje się ich zamiennie.
Jak szlak trafił transformator w czymś takim to można wymienić, ale polski serwis ci tego raczej nie zrobi (nie wiem nawet czy za kasę się tego podejmą).

Dobrze wiem czym się kończą zabawy z takimi "konwerterami napięcia"... 220V zmniejsza do 110V, a prąd da większy więc podobnie się to ma jak do nagrzewania cienkiego drutu przypiętego na dwa końce baterii 9V...

Teraz nie wiele się z tego zrobić da, ale poszukaj może ktoś jest chętny na zakup części (lub całego urządzenia)

PS. Ile byś za to chciał, włącznie z tym co tam jest w pudełku?
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2008, 01:35:28 »
Dziwię się, że jeśli widziałeś, że jest coś nie tak nie próbowałeś dociec problemu i jak najszybciej go rozwiązać. Z Twojego opisu wynika, że winny był kiepski transformator z 110V-> 230V. Jednym słowem tak jak pisał rzambol - sam sobie jesteś winien, jako, że nie zareagowałeś w porę. Serwis Horna (być może) podejmie się naprawy, ale nie licz na szybką i tanią naprawę.

włącznie z tym co tam jest w pudełku?
Naprawdę wierzysz, że posiada do nich oryginalne pudełka?
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2008, 08:32:13 »
Jeśli był by chętny sprzedać to papierki czy co tam z tym dostał też bym wziął, po co ma to chłopakowi się gdzieś tam pałętać ;)

Zadra

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2008, 09:13:38 »
a wmawiali nam że z USA są najlepsze sprzęty ;)

erise

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2008, 21:09:07 »
No cóż... Kiepska sprawa! Popytam w okolicznych serwisach czy by sie ktoś podjął naprawy, może sie ktoś taki znajdzie. Teraz będę miał nauczkę na przyszłość żeby kupować sprzęt nowy ze sklepu i w Polsce a nie używany z allegro :/ Tak to jest jak próbuje sie oszczędzać, ale niestety w tedy gdy kupowałem te playery na nic lepszego mnie nie było stać bo miałem bardzo ograniczone fundusze.
Nie konwertuje się prądu, tylko napięcie
Niezbyt sie znam na elektronice i całej tej terminologii więc wybaczcie błędy.
PS. Ile byś za to chciał, włącznie z tym co tam jest w pudełku?
Wiesz nie mam zupełnie pojęcia ile ten player może być teraz w takim stanie wart. Wizualnie jest w świetnym stanie technicznie też z wyjątkiem tego transformatora.
Naprawdę wierzysz, że posiada do nich oryginalne pudełka?
Kaminsky słusznie przewidział że do odtwarzaczy nie posiadam oryginalnych pudełek ani papierów.
A gdyby mi sie udało znaleźć serwis który by mi naprawił ten odtwarzacz, to dało by sie przerobić go przy okazji tak żeby nie trzeba było używać żadnych konwerterów itp. tylko żeby miał przewód z normalną polską wtyczką?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2008, 03:24:19 »
dało by sie przerobić go przy okazji tak żeby nie trzeba było używać żadnych konwerterów itp. tylko żeby miał przewód z normalną polską wtyczką?
Dać się pewnie, że da bo elektronika w obu wersjach jest ta sama. Różnią się jedynie wtyczką i transformatorem. Trzeba tylko wiedzieć jakim. A to już tylko autoryzowany serwis wie. Ja bym nie oddawał takiego sprzętu do naprawy dla "Pana Ziutka spod warzywniaka". Pamiętaj - oszczędny dwa razy traci...

Offline dadcom

• Zaawansowany użytkownik
  • NIE WAZNE Z CZEGO GRASZ WAZNE JAKI KLIMAT TWORZYSZ
    • dadcom
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2008, 12:11:23 »
Zasilacz w tak prostym urzadzeniu nie moze byc raczej bardzo skomplikowany.Transformator raczej dostarcza jednego nap po stronie wtornej wiec moze to byc kazdy transformator podobny wielkoscia i moca VA a w tym pomoze ci katalog dostepny w kazdym sklepie.Jako ze denki sa urzdzeniami cyfrowymi beda potzrebowac 2 napiec zapewne 5 i 12V o to zadba prostownik ze stabilizatorem ktory moze byc sprawny chodz nie musi ze wzgledu na mozliwe uszkodznie elementow z powodu przegrzania.Jesli masz minimalne pojecia o majsterkowaniu obejrzy wszystko doklanie w srodku w okolicy zasilacza.Niestety ja nie mam juz 1000 wiec nie powiem ci co masz spr.Jedna uwaga element uszkodzony nie musi posiadac oznak zew w postaci okopcenia pekniecia itp.Jak kazde urzadzenie i to nadaje sie do naprawy .
TANNOY REVEAL 6D hd 215,ACER ASPIRE V-3 771G ,M-AUDIO FW 410  vestax pmc 17a  NEXTBEAT-1000 MK2 wypasiony deskop i masa przewodow.....

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwiec 2008, 12:32:21 »
Zgadzam się z Tobą, tylko przydałoby się najpierw dowiedzieć jakiego typu siedzi transformator w wersji europejskiej. I tu masz dwa wyjścia - albo dorwać gdzieś europejczyka (co nie jest trudne) i go rozkręcić (z tym już gorzej, nie każdy na to pozwoli - utrata gwarancji), albo dorwać serwisówkę. A z tym ostatnim może być nie lada problem. Jak na razie z seri DENON DJ widziałem tylko taką do modelu DN-D4000. Widać, że DENON dobrze strzeże tajemnicy, skoro, żeby cokolwiek znaleźć naprawdę trzeba się namęczyć :)

Offline dadcom

• Zaawansowany użytkownik
  • NIE WAZNE Z CZEGO GRASZ WAZNE JAKI KLIMAT TWORZYSZ
    • dadcom
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Czerwiec 2008, 19:25:09 »
Tak sobie doklanie obejrzalem moje 1200 i nie widze na nich zadnej plomby gwarancyjnej wiec mozna by delikatnie zajrzec do srodka,wspomnianego dn s1000 celem rozwiazania zagadki.
TANNOY REVEAL 6D hd 215,ACER ASPIRE V-3 771G ,M-AUDIO FW 410  vestax pmc 17a  NEXTBEAT-1000 MK2 wypasiony deskop i masa przewodow.....

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2008, 19:36:56 »
Nie bój się. To, że plomby nie ma nie znaczy, że serwis nie pozna, że nie były rozkręcane. Śrubki fabrycznie są potraktowane tzw. preparatem do zabezpieczania gwintów (prawdopodobnie Loctite 222/243 lub coś podobnego) i pierwsze ich odkręcenie skutkuje jego zerwaniem (dosyć charakterystycznym i wyczuwalnym, którego nie ma już przy kolejnych odkręceniach). Zresztą po naprawie serwisowej zakładane są właśnie plomby zamiast tego zabezpieczenia.

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2008, 20:12:14 »
Dadcom widzę, ze za wszelką cenę byś chciał poznać tajemnice tej szarej skrzynki ;) Teraz wszystko leży w trafie, jeśli ono padło a elektronika jest cała to chłopak ma farta ;)

Mays

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwiecień 2009, 01:42:45 »
Ja bym poszedl do dobrego sklepu elektronicznego i kupil pozadny zestaw srubokretów. Rozkrecil go elegancko i wymontowal transformator czy co on tam ma. Poprosil bym elektronika zeby mi dobral taki sam ale na polskie napiecie i juz i podlaczyl nowy i juz. Mi sie zdarzylo ze na imprezie zgasl mi mixer. Na szczescie mialem drugi byle jaki. Poprosilem kolege zeby chwilke pogral i naprawilem mixer na miejscu (pijany w klubie) i podlaczylem go spowrotem, Nie daj sie naciagnac na drogi serwis. Skoro kupiles go gdzies tam w USA to gwarancji i tak Ci nie uznaja bo to Twoja wina, Sam se napraw i juz. Uda Ci sie zobaczysz

Powodzenia

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwiecień 2009, 08:04:08 »
Wszystko pięknie fajnie, ale zobacz datę ostatniego postu. Sądzisz, że autor tego tematu jeszcze tu zajrzy? Chyba, że piszesz ten post dla potomnych :)

mat-ka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maj 2009, 15:25:54 »
miałem identyczny problem tez kupiłem s1000 w stanach i spaliłem jeden dek na dzien dobry po wyjeciu z pudełka.... zasilacze w s1000 sa takie jak w standardowych laptopach takze z dostaniem nie ma problemu - cena ok 40 pln tylko musisz naleźć jakiegos dobrego elektryka gdyż w moim przypadku nikt sie tego nie chciał złapać... w koncu znalazłem ambitnego elektryka który mi to zrobił i naturalnie juz byłw pełni gotowy aby śmigać na napięciu 230v - z drugim naturalnie musiałem zrobić to samo - cena takiej atrakcji - 150 pln od sztuki czyli razem 300 ... zamiast sobie kupic jakas torbe musiałem zapłacic za własna głupote :-) 

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Maj 2009, 21:20:14 »
Co do tarafa wystarczy że wiesz na jakie napięcie pracuje strona wtórna, więcej nic nie trzeba.
Jestem elektronikiem i miałem tego typu praktyki 3 miesiące temu ;)

Mam trochę inne zdanie, bo jeśli ktoś kupuje z zagranicy niech się liczy z wysokim kosztem naprawy.
Są ewentualności, na które mogą wpaść nieliczni, ale nie o tym mowa ;)

Trafa nie ma co dobierać, tylko uzwojenie się przewija, zwiększając liczbę zwojów na pierwotnym x2.
Grunt to znać napięcie jakim zasilany jest układ urządzenia, ale o tym będziemy gadać przy piwku :D

Swoją drogą może się napalę na taki rodzaj pracy społecznej (tj. przezwojenie traf na 230V) na rzecz Denonowiczów :D

Pozdrówka