Autor Wątek: DN-S1000 pare pytań przed zakupem  (Przeczytany 6810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nebraska

• Gość
DN-S1000 pare pytań przed zakupem
« dnia: 24 Luty 2009, 18:12:29 »
Witam Panowie i Panie.

Otóż przymierzam się do wymiany moich domowych cd playerów na coś bardziej profesjonalnego. Te które mam (reloop RCD800) chyba nie wymagają komentarza ;)
Podczas imprez w klubach zwykle gramy na pioneerach, są to odtwarzacze, które już dobrze znam i które lubię (po prostu przyjemnie się na nich gra) jednak ze względu na cenę nie biorę ich pod uwagę. Denon oferuje tyle samo, a nawet i więcej w przystępnej cenie.

W związku z tym mam parę pytań, nie bijcie, nie miałem do czynienia wcześniej z Denonem.

1. Czy DN-S1000 mają licznik BPM? Czy ten licznik jest w miarę wiarygodny? (to nie pytanie amatora, który nie umie zgrywać ;) gram już 7 lat, a licznik BPM to po prostu miłe udogodnienie)

2. Czy wyświetlacz pokazuje wartości pitcha? I w jakiej skali?
3. Jak można regulować pitcha? Chodzi mi o skalę %
4. Czy jog chodzi w tradycyjny sposób (przewijanie ramkowe, cyfrowe) czy jest to feeling jak z płyty winylowej?

To chyba tyle, pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: DN-S1000 pare pytań przed zakupem
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2009, 18:23:03 »
Witamy,

Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Tak, jednak nie jest on nazbyt precyzyjny (jego wartości niekiedy nieco mogą się różnić od tej faktycznej)
2. Tak. Precyzja pitcha wynosi 0,1% za wyjątkiem zakresu dla pitcha ±100% gdzie precyzja ta wynosi jedynie 1,0%
3. Pitch range można zmienić w każdej chwili do jednej z podanych wartości: ±4%, ±10%, ±16%, ±24% oraz ±100% (dla mp3 podobnie, z wyłączeniem jedynie ±100%)
4. WYszukiwanie punktu CUE jest dostępne zarówno w sposób ramkowy, jak i przypominający feeling płyty winylowej.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2009, 18:34:38 »
Dziękuje za szybką odpowiedź :)

Mam jeszcze takie pytanie, jak jest z dokładnością pitcha (czy trzyma tempo), dla przykładu napiszę, że w tych cd playerach, które teraz posiadam (reloop) można dostroić kawałek z dokładnością do 0,0% - czyli tak jak we wszystkich obecnych playerach, jednak praktycznie nie da ustawić się tempa idealnie, cały czas trzeba dostrajać JOGiem kawałki, a co za tym idzie trzeba zapomnieć o komfortowym graniu... [ w klubie gdzie są pioneery 100tki, można wręcz precyzyjnie dostosować tempo, które "trzyma" nawet i parę minut, bez konieczności machania JOGiem - to tyle na temat tej marki :) ]

Czy w "tysiączkach" można precyzyjnie dobrać tempo, bez konieczności ciągłego dostrajania JOGiem?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2009, 18:46:27 »
można dostroić kawałek z dokładnością do 0,00%
Żaden obecny na rynku player nie posiada takiej precyzji. Najwyższa możliwa dokładność pitcha wynosi 0,02%. Owa precyzja nie oznacza trzymania tempa, mylisz pojęcia. Zapewniam Cię, że jeden, jak i drugi player trzyma tempo, jednak ograniczeniem jest owa precyzja 0,1%, która na dzisiejsze czasy już nieco odstaje od reszty (DN-S1000 to nie jest już odtwarzacz pierwszej młodości).

w klubie gdzie są pioneery 100tki, można wręcz precyzyjnie dostosować tempo, które "trzyma" nawet i parę minut,
Muszę Ciebie zmartwić, ale jesteś w błędzie. CDJ-100 ma dokładnie taką samą precyzję jak RCD czy DENON. To, że akurat w danym przypadku trzymało Ci kilka minut jest dziełem "przypadku", czyli takiego spasowania tempa utworów, że przy pewnie obranych wartościach pitcha, precyzja 0,1% jest wystarczająca do komfortowego zgrania dwóch numerów.

Po to właśnie powstały precyzyjniejsze podziałki (0,05% i 0,02%) aby zgrywać jeszcze precyzyjniej bez dokręcania JOGiem. I nie ma tu znaczenia czy to Pioneer, DENON, Reloop, Gemini czy Hoolwood- jeśli player jest sprawny i jeśli ma tylko podziałkę 0,1% to jest 0,1%. Mogą się jedynie różnić feelingiem dokręcania. Swoją drogą, dziwię się, iż mimo 7 letniego doświadczenia zadałeś tak banalne pytanie z tą podziałką. To są podstawy...
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2009, 19:06:47 »
może mała rzeczowa pomyłka - nigdy nie byłem dobry w technicznych aspektach, a co za tym idzie to, że gram 7 lat - to chyba nie ma nic do rzeczy?

I tak samo mogę Cię zapewnić, że Ty jesteś w błędzie. Różna jakość odtwarzaczy - różna precyzja zgrywania i nie chodzi mi tutaj bynajmniej o pracę JOGa.

Faktycznie moja pomyłka z tym 0,0%, chodziło mi o to, że zarówno Reloop jak i Pioneer mają podziałkę 00,0% (wyświetlacz)
Dla przykładu: W Reloopie można zmieniać wartość pitcha o jego dziesiątki, 00.0, 00.1, 00.2 itd, wydaje się to precyzyjne, ale nie da się zgrać nagrać w taki sposób, by po max 15 sekundach nie musiałbym dostroić kawałka JOGiem. Robiłem nawet test, Moje Reloopy przeciwko CDJ200, test został przeprowadzony z tymi samymi nagraniami, różne tempo obu, dostrojone prawidłowo. W Reloopach rozjazd po około 20 sekundach, w CDJ200 1m i 10 sekund bez skazy.

(i nie jest to wina złego ustawienia tempa w reloopie)

Uwierz mi, że to, że na CDJ-100 numery grają mi dłużej to nie dzieło przypadku.

Chciałem więc zapytać, czy na DN-S1000 da się grać komfortowo, tak by nie machać ciągle JOGiem, ale to pytanie chyba dla tych, którzy grali na różnym sprzęcie
Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2009, 19:20:37 »
Chwila. Najpierw piszesz, o CDJ-100, a teraz piszesz, że porównywałeś Reloopa z CDJ-200, który ma o wiele dokładniejszą podziałkę (nawet 0,02, a w standardzie 0,05) więc nie ma tu o czym rozmawiać. Pod tym aspektem porównujemy albo sprzęty takich samych paramtrach (czyli CDJ-100, RCD-800, DN-S1000), albo nie proównujemy w ogóle. Porównaj CDJ-100, RCD i DN-S1000 na dokładnie tych samych utworach i tych samych ustawieniach pitcha. Jeśli wszystko ustawiłeś tak jak trzeba - we wszystkich 3 playerach czas rozjeżdżania się utworów będzie dokładnie taki sam (tu wchodzi w grę jeszcze stabilizacja, ale tu ma ona marginalne znaczenie liczy się ona w promilach procentów i nie jest praktycznie zauważalna). Ale jak którychś z nich postawisz do CDJ-200 to jasne, że CDJ-200 wygra bo ma dokładniejszą podziałkę i da się precyzyjniej zgrywać.

Uwierz mi, że to, że na CDJ-100 numery grają mi dłużej to nie dzieło przypadku.
Bzdura. Porównujesz CDJ-200, a piszesz o CDJ-100. To dwie różne maszyny.

Poza tym podziałka na wyświetlaczu wskazuje faktyczną precyzję pitcha przy zgrywaniu w tych urządzeniach (nie ma czegoś takiego jak stany pośrednie podziałki bez zmiany ich wartości na wyświetlaczu, jak niektórzy twierdzą).

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2009, 19:45:43 »
Po co te nerwy?
Faktycznie zwracam honor - przedziałki RCD i CDJ200 są różne (odpowiednio 00.0 i 0.00) co dopiero teraz zauważyłem. Pardon

Jednak wierz mi, że nie jestem odosobniony w opinii o graniu na reloopie. Pisałem o CDJ100, że lepiej się na nich gra niż na RCD i sprawiają wrażenie bardziej precyzyjnych niż Reloop. Pisałem o CDJ200, gdyż to porównanie robiłem w domu.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2009, 19:58:00 »
Cieszę się, że ostatecznie się wyjaśniło :)

Pisałem o CDJ100, że lepiej się na nich gra niż na RCD
Pisałeś o precyzji, że w CDJ-100 dłużej się nie rozjeżdżają się numery niż w RCD, co jest nieprawdą. To o czym piszesz nazywa się feeligiem i tu możesz mieć rację, jednak feeling to zawsze rzecz subiektywna. Coś co dla jednego jest wygodne, dla drugiego może być nie do przejścia. Aczkolwiek większość właśnie woli CDJ-100 od RCD.

Pisałem o CDJ200, gdyż to porównanie robiłem w domu.
ALe w tym rzecz, że CDJ-200 jest bardziej precyzyjny, co już wyjaśniliśmy :) W DN-S1000 będziesz miał taką samą precyzję jak w CDJ-100 (ale nie CDJ-200) i RCD-800. Pozostaje jeszcze kwestia feelingu, ale tego opisać się nie da - to trzeba dotknąć.

Po co te nerwy?
Może za bardzo zaakcentowałem swoje zdanie (nie bez powodu), ale ogólnie chyba nieco źle to odebrałeś. Jakby co - przepraszam. Peace.

belek21

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Luty 2009, 20:05:16 »
Kolego nebraska pionki są  jakie są ale  zawsze to tak naprawdę więcej niż Reloop. Tym bardziej poczciwe  100...
A co zakupu Dns 1000 to proponowałbym 1200 nie wiele więcej kosztuje a różnica naprawdę duuza.
Pozdrawiam.

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Luty 2009, 20:07:27 »
wiadomo - i tak też każdy woli nawet poczciwe 100 od moich RCD :)

@Kaminsky:

No problem ;) pewnie też bym się zirytował ;)

Wyjaśniliśmy, przypomniało mi się to o czym wiedziałem, chyba po prostu za długo siedzę w domu na RCD, że te wszystkie oczywiste oczywistości :) mi się pomieszały.

I z technicznego punktu widzenia masz rację - oba powinny grać tak samo i pewnie grają, wszystko przekłada się tylko na ów "feeling".

Czy DN-S1200 ma podziałkę jak CDJ 200? (0.00) ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Luty 2009, 20:14:30 »
belek21: Muszę Ciebie zmartwić, choć jeszcze kilka lat temu byłem takiego samego zdania jak Ty, to w chwili obecnej znam kilka osób, które szczrze bardziej cenią sobie feeling Reloopa RCD niż setki (nie mam pojęcia czy jest to spowodowane, ale jestem zdania, że to też należy uszanować). Owszem, Pion ma przewagę w postaci Slot In i trwałości (ale dotyczy najstarszych egzemplarzy, jeszcze przed przeniesieniem produkcji na Malezję).

Czy DN-S1200 ma podziałkę jak CDJ 200? (0.00) ?
Tak, DN-S1200 ma już precyzję dokładnie taką samą jak CDJ-200.

Poza tym, przypomniało mi się - cały czas posługujesz się precyzją albo do jednego miejsca po przecinku, albo do dwóch miejsc, niestety jest to nieco błędne rozumowanie. W przypadku jednego miejsca po przecinku precyzja wynosi faktycznie 0,1% i nie ma tu czego się przyczepić, ale w drugim przypadku najbardziej precyzyjne playery posiadają podziałkę 0,02%, czyli są "tylko" pięciokrotnie bardziej dokładne od tych z precyzją 0,1%, a nie dziesięciokrotnie jak można wywnioskować z Twoich wypowiedzi.

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Luty 2009, 20:22:28 »
to prawda, ale wiemy o co chodzi :)

dzięki za dyskusje, chyba jednak odłożę zakup DN1000i kupię DN1200...

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty 2009, 20:28:06 »
My tak, ale trafiają się userzy, którzy niekoniecznie mają aż takie doświadczenie i można ich tym wprowadzać w błąd. A forum przecież jest publiczne i jest skarbnicą wiedzy, więc starajmy się aby zawarta wiedza była rzetelna :)

WIesz nie proponowałem Tobie DN-S1200, ze względu na to, iż myślałem, iż masz ograniczone fundusze. Jeśli możesz dołożyć, to jasne, że warto. O wiele bardziej nowoczesna konstrukcja, następca DN-S1000. Ale przed zakupem radziłbym zajrzeć do działu o DN-S1200 i o nim trochę poczytać (zwłaszcza na temat płyt), aby się nie rozczarować (odpukać).

Your welcome.

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Luty 2009, 20:36:15 »
masz na myśli problemy z odczytem cdr? Czytałem coś, ale chyba update firmware rozwiązuje sprawę?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2009, 20:39:17 »
ogólnie z odczytem płyt (nawet niektórych tłoczonych). Firmware rozwiązuje ale tylko połowicznie. Główna przyczyna tkwi w nietrafionej optyce. Poczytaj posty w dziale DN-S1200 to się dowiesz wszystkiego (w tym jak sobie radzić i zapobiegać problemom). Nie bedziemy po kilka razy przepisywać tego samego :)

nebraska

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Luty 2009, 20:41:54 »
luz, poczytam wszystko :) dzięki :)

cycleteam

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Marzec 2009, 15:11:01 »
Kolega też mam reloopa RCD 800 i denona S1000.
Co do liczników to chyba działają bez zarzutów - porównywalem z licznikami CDj 400 oba playery pokazywały tą samą wartość. jednak czy zawsze dobrze działają to nie wiem bo ich wogule nie obserwuje szybciej mi się zgrywa tradycyjnie ze słuchu heh :)