Autor Wątek: Zmiana "feelingu" przycisków Pitch Band oraz JOG'ów  (Przeczytany 6184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Zmiana "feelingu" przycisków Pitch Band oraz JOG'ów
« dnia: 10 Styczeń 2011, 01:50:04 »
W związku z tym, iż jest to kontroler wyposażony w tzw. otwarte mapy, które możemy dowolnie modyfikować przedstawiam Wam sposób na zmianę feelingu pracy samych przycisków Pitch Band oraz samych JOG'ów upodobniając ich pracę do tych znanych z innych odtwarzaczy DENON'a.

W tym celu należy:
1. Otworzyć Preferences..., następnie wybrać zakładkę Transport i zaznaczyć opcję Pitch Bend Progressive Sensitivity oraz w przypadku szybszych procesorów opcję HiQ:

2. Przechodzimy do zakładki Controller Manager i w polu Device wybieramy Denon DN-MC6000 Pro. W sekcji Assignment Table, które sortujemy wedle pola Control odnajdujemy cztery pozycje o nazwie Tempo Bend (stepless) i klikamy jedną z nich, po czym przechodzimy do sekcji Rotary Encoder, gdzie znajdziemy pozycje Rotary Sensitivity i Rotary Acceleration ustawione domyślnie odpowiednio 40% i 0%. Są to właśnie te pola odpowiedzialne bezpośrednio za feeling naszych JOG'ów. Osobiście proponuję ustawienie tych wartości na poziomie 55% i 15%, są to oczywiście tylko proponowane przeze mnie wartości, które można modyfikować samemu wedle uznania i potrzeb. Istotne jest tylko, aby taką samą operację wykonać dla wszystkich 4.pozycji:

Enjoy!
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2011, 01:55:25 wysłana przez Kaminsky »
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

LeXX

• Gość
Odp: Zmiana "feelingu" przycisków Pitch Band oraz JOG'ów
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2011, 02:14:03 »
Witam!

Zakupiłem 2 tyg temu ten kontroler i jestem zadowolony, jedynie specyfika działania jog'a doprowadzała mnie do szału.

Jutro sprawdzę Twoje ustawienia mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

Ja osobiście potrzebuję bardzo szybko reagującego JOG'a z dużą czyłością. W kontrolerze jest możliwość regulacji czułości JOG'a w -4 -3 -2 -1 -0 +1 +2 +3 + 4 niestety jak ustawiłem + 4 to kontroler nie działa prawidłowo. Utwory nie chcą startować a jak już wystartują to zacinają się na kilka sekund co chwilę.
Przy ustawieniu czułości na + 3 lub kazdą poniżej problem nie występuje.
Ustawiłem już wcześniej PITCH BEND na progresywny ale nic to nie dało. Kontroler mam podpięty pod laptopa z Win7 32bit i Traktora PRO 1.2.7.

Jutro  pobawię się z mapą mam nadzieję, że będzie ok.

Tylko czy w ej sytuacji zmienić ustawienie w samym kontrolerze ponownie na 0?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2011, 02:28:57 »
Witamy,

Czułość o której piszesz dotyczy sposobu reakcji na dotyk (kontakt fizyczny). Środek JOG'a działa na zasadzie ładunku elektrostatycznego i różnicy potencjałów jaka się wytwarza w momencie kontaktu naszego ciała z tym elementem. Spotkałem się z sytuacją, kiedy np. wykrywalność na dotyk na standardowych ustawieniach u niektórych osób była zbyt mała i aby komfortowo użytkować to urządzenie należałoby podciągnąć tą wartość właśnie w ten sposób.

Natomiast opcja, o której wspominasz nie wpływa już na sam feeling dokręcania. Na feeling wpływa właśnie to, co opisałem w tym wątku. Metodą prób i błędów możesz dobrać inne wartości, które powinny Tobie pasować.

Tylko czy w ej sytuacji zmienić ustawienie w samym kontrolerze ponownie na 0?
Jeżeli sama reakcja na dotyk (scratchowanie) była bez zarzutu, to tak powinieneś powrócić do ustawień domyślnych.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2011, 02:44:50 »
Tak mi się wydawało, że różnica w reakcji jog'a przy dokręcaniu jest niezauważalna mimo zmiany ustawień.

Ok w takim razie ustawię ponownie na 0 bo przy +3 JOG'a wydaje się zbyt czyły na jakikolwiek kontakt z ciałem. W efekcie kilka razy zdarzyło mi się, zatrzymać utwór na ułamek sekundy przez nieumyślne muśniecie JOG'a podczas korzystania z pobliskich przycisków.

Czasami nawet nie poczułem że go dotknąłem a JOG i tak zareagował...

Jest jeszcze jedna przydatna funkcja w samym DENONie któa jest dla mnie zagadką. FADER LOCK. Pomimo wielu prób nie jestem w stanie jej uruchomić a jest bardzo przydatna. Jak to zrobić?

Przytrzymuję SHIFT, wciskam PITCH BEND + i nic się nie dzieje...

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2011, 18:30:45 »
Dzięki za pomoc. Zmieniłem dzisiaj ustawienia JOGa w traktorze i jest świetnie. Wreszcie mogę normalnie grać :)

Jeszcze tylko muszę rozpracować funkcję FADER LOCK i będzie świetnie...

Masz jakieś pomysł?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2011, 18:33:52 »
Z ciekawości zapytam: jakich ustawień użyłeś?

Jeszcze tylko muszę rozpracować funkcję FADER LOCK i będzie świetnie...

Masz jakieś pomysł?
Na chwilę obecną nie mam jak tym się zająć (jak i mapowaniem pitch'a) ponieważ do końca tygodnia jestem poza domem. Ale cały czas mam to na uwadze.

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2011, 23:16:37 »
Ustawienia, które zaproponowałeś czyli 55 i 15 procent. Testowałem i chyba będą ok.

Demon

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2011, 22:58:02 »
Kaminsky - bardzo cenny post!

A czy jest możliwość regulacji JOGA w trybie SCRATCH - chodzi o to, żeby szybciej mógł startować ?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2011, 23:07:15 »
Dzięki.

A czy jest możliwość regulacji JOGA w trybie SCRATCH - chodzi o to, żeby szybciej mógł startować ?
Niestety nie doszukałem się tego. Najprostszym sposobem podczas scratchu jest puszczenie ręki kiedy ostatnim ruchem jest ten do przodu, a nie wstecz. Z pewnością będzie szybciej.

massa

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2011, 19:05:02 »
Witam!
Ja nigdy nie grałem na żadnych odtwarzaczach ,(nie maiłem okazji) ale za to kilka lat na gramofonach ,ale miesiąc temu kupiłem właśnie MC-6000 i się mocno zdziwiłem ,że nie mam panowania nad tymi pokrętłami , na płytach bitowałem w kilka sekund a tu w 15 minut.
Wielkie dzięki za podpowiedz ,że można zmienić w.w ustawienia .Ja osobiście ustawiłem 100 i 10 bo najbardziej przypominają mi pracę winyli i teraz jest OK.
Pozdrawiam