Autor Wątek: Zasilacz zamiennik czy oryginał  (Przeczytany 3785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
Zasilacz zamiennik czy oryginał
« dnia: 17 Luty 2017, 03:38:35 »
Witam

Potrzebuje zakupić zasilacz do kontrolera MC6000. Jak myślicie czy można zastosować zamiennik, czy tylko i wyłącznie oryginał. Zasilacz dedykowany czyli ten oryginalny kosztuje około 340 zł z przesyłką z strony
https://www.thomann.de/pl. Zamiennik idzie dostać do 50 zł .Chyba że znacie jakieś inne strony gdzie idzie dostać oryginał ale za mniejsza kwotę.

Zdjęcie mojego oryginalnego zasilacza 

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
Odp: Zasilacz zamiennik czy oryginał
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2017, 10:15:09 »
Kup zamiennik,najważniejszy parametr to 12V (3A) - (3 ampery,ale jaką moc ma zasilacz?),kupisz bez problemu w sklepie elektronicznym za około 60 zł,lub możesz dać jakiemuś elektronikowi do naprawy,zazwyczaj padają kondensatory/stabilizatory napięcia (koszt tych części to około 2 zł),nie wyrzucaj tego popsutego zasilacza,napraw go jeśli to możliwe.
I pamiętaj,jak zdecydujesz się na nowy zasilacz,to musi mieć na nalepce znamionowej znaczek "podwójny kwadrat",masz go na oryginale,to dowód na to ,że jest podwójnie ekranowany i nie wysyła fal elektromagnetycznych.
A i jeszcze jedno,tanie zasilacze mogą nie dawać całych 12V,dobry zasilacz musi dawać minimum 12,5V bez obciążenia (nie podłączony do sprzętu).

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2017, 21:08:00 »
Sprawa jest trochę skomplikowana, opowiem wam jak to wygląda .
Prowadząc imprezę okolicznościową, grając już kilkanaście godzin zaciął mi się kontroler. Używam Denon MC6000 + Virtual DJ 7 .Kontroler jest podpięty pod około 2 letni laptop Lenovo Z50 .Takim zestawem gram od 2 lat i zdarzyło mi się cos takiego po raz pierwszy. Zacięcie polegało na tym ze muzyka grała a kontroler nie reagował na wciskanie przycisków. Za pośrednictwem myszki dalej mogłem sterować programem VDJ .Tak się stało 3 krotnie na tej jednej imprezie. Zawsze jak gram to wyłączam Wi-Fi , zbędne programy oraz antywirus. Tego dnia nie miałem wyłączone antywirusa. Myślicie ze to mogło być przyczyna bo zawsze mam go wyłączone jak prowadzę imprezę, ale tego dnia jakoś zapomniałem . Laptopa zawsze podłączam pod ten sam port USB .Prawdopodobnie było tak, gdy kontroler zaciął się pierwszy raz wyłączyłem i włączyłem ponownie kontroler oraz VDJ. Ale za chwile znów się zaciął . Następnie postanowiłem ponownie uruchomić całego laptopa , po prostu zresetowałem go. Uruchomiłem kontroler zapaliły sie wszystkie kontrolki na denonie , uruchomiłem VDJ i kontroler dalej nie reagował. I teraz nie pamiętam albo za chwile sam załapał albo jeszcze raz zresetowałem VDJ i było już ok do końca całej imprezy, więcej cos takiego nie wystąpiło. Czy ktoś miał podobny przypadek na tym samym lub innym kontrolerze. Proszę o jakieś wskazówki. Kiedyś miałem i nawet zakładałem na forum temat, zacinający się program VDJ. Wtedy miałem starego laptopa i był on trochę jak to mówią "zasyfiony rejestr" itd. Tam występował kłopot przy wrzucaniu mp3 na drugi dek wówczas bardzo obciążało procesor i inne podzespoły a dodatkowo piosenka się "dławiła", przycinała, zdecydowałem się na zakup w/w Lenovo. około 2 lata był spokój wszystko działało jak należy aż do tej imprezy. Jeden użytkownik podpowiedział mi że może to być przez  niesprawny przewód USB, zasilacz (jeżeli jest) lub wahania napięcia. Od tych 2 lat kiedy użytkuje go nie miałem formatowane dysku może warto od tego zacząć. Czekam na wasze propozycje. Pozdrawiam

Offline marco

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2017, 21:43:25 »
Polecam przed każdą imprezą zostawić włączonego laptopa na 2-3 godziny. Ja tak robię przed każdą imprezą, by zassał aktualizację. Gram na imprezie z wyłączonym wifi. Takie objawy świadczą o tym, że system wyszukuje aktualizacje i dla mnie to nic nowego.
DN-X1500SK  + 2XDN-HS5500 + DN-X120+2XDN-S1200

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2017, 22:02:47 »
W swoim systemie mam wyłączone na stałe aktualizację. Z Internetem jestem połączony za pośrednictwem mobilnego Internetu
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2017, 22:15:05 wysłana przez fiukis »

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2017, 08:54:50 »
No to raczej nie jest to wina zasilacza,jak masz miernik (multimetr),to sprawdź napięcie na zasilaczu,jak ma 12V lub ciut więcej to ok,zacząłbym od systemu operacyjnego,jeżeli instalowałeś jakiś program ostatnio ale nie pamiętasz jaki,to zajrzyj do opcji "punkt przywracania systemu" i cofnij się do momentu przed instalacją jakiegoś tam programu.Czy ten "antyvir"zawsze miałeś? nigdy wcześniej nie sprawiał problemów?

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2017, 18:08:21 »
Jeśli chodzi o antywirus to używam go tak długo jak wymieniłem laptopa , czyli od około 2 lat. Jest nim ESET NOD32 , nigdy nie sprawiał problemów.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2017, 21:22:34 »
No to raczej nie jest to wina zasilacza,jak masz miernik (multimetr),to sprawdź napięcie na zasilaczu,jak ma 12V lub ciut więcej to ok,

Napięcie sprawdzone i wychodzi na to że jest w porządku wacha się od 12,3 do 12,5.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2017, 23:09:16 »
Odinstaluj ASIO Denona i wyczyść rejestr np CCleaner,i zainstaluj ponownie,jak to nie pomoże to instalka windy,bo tak stracisz sporo czasu na szukanie problemu.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty 2017, 01:49:14 »
I chyba tak zrobię jak mówisz. Jeszcze się zastanowię bo może od razu wykonam przywracanie systemu z zainstalowanymi sterownikami. Mam zapisany taki czysty obraz systemu, a jest do dużo szybszy sposób niż format partycji "C". Wtedy pozostanie tylko instalacja ASIO oraz Virtual DJ. Czy najnowsze sterowniki do ASIO Denon MC6000 znajdują się na tej stronie http://denondj.com/products/view/dn-mc6000

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty 2017, 09:37:26 »
:)
Jeden z niewielu którzy robią sobie obraz systemu po zainstalowaniu windy i sterowników.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2017, 21:02:50 »
System przywrócony , teraz musze czekać do Soboty czy się kontroler zatnie czy nie. Ale jestem dobrej myśli. Dam znać po sobocie.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Luty 2017, 22:13:27 »
Witam

Jestem po sobotniej imprezie, i niestety stało się to co na ostatniej imprezie- kontroler się zaciął. Tak jak pisałem w poście powyżej, system został przywrócony , zasilacz również został sprawdzony. Przewód z kontrolera do laptopa (usb typ A-B) nie został wymieniony. Opisze teraz sytuację jaka miała miejsce na imprezie. Urodziny rozpoczynały się o 18, także o 17 byliśmy już rozstawieni i muzyka grała. Problem nastąpił  około godz 2.30. Do tej pory wszystko grało bez żadnego problemu. Na wcześniejszej imprezie ta sama sytuacja miał miejsce mniej więcej o tej samej porze, czyli kontroler pracował podobną ilość godzin. Kontroler nie zacina się całkowicie. Po "wrzuceniu" mp3 na jeden z wybranych kanałów wszystko się wczytuje, ale gdy chcę wcisnąć przycisk play, wówczas kontroler nie reaguje. Z tego co udało mi się sprawdzić gdy dochodzi do tej sytuacji nie działa przycisk Play, Cue, nie reaguje również Jog, reszty nie sprawdzałem. Działa natomiast line fader, oraz potencjometry Hi,Mid oraz Low. Pozostałych funkcji nie sprawdzałem. W momencie gdy zacina się kontroler mogę nim sterować myszką. Wszystko co opisałem powyżej najlepiej przedstawi krótki filmik który udało mi się nagrać. Kontroler zaciął się tylko raz, po czym zmieniłem przewód usb łączący konsole z laptopem (miałem go zakupione wcześniej). Do końca imprezy było już wszystko w porządku, czyli do godz.4
Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem. Wiem że zostaje jeszcze opcja aby zagrać na tym nowym przewodzie usb całą imprezę, wówczas mieli byśmy jasną sytuację. Tylko czy to na pewno może być wina tego przewodu, jak widać z opisu, kontroler nie zacina się cały. Podejrzewam że może siada elektronika, ale to są tylko moje przypuszczenia.Podsumowując kontroler przez 2 imprezy zaciął się około 4 razy, za każdym razem były te same objawy. Czekam na wasze propozycję co mam dalej robić

Link do filmu https://youtu.be/sGTSjwYN3V0

Pozdrawiam

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Luty 2017, 16:08:10 »
Spróbuj na innym programie,i testuj w domu,coś się dzieje po tych paru godzinach,ale co?
Wygląda to na rozłączenie midi,wiem że vdj potrafi sam z siebie zmieniać ustawienia co jakiś czas,miałem podobnie na SC2000,i też musiałem parę razy resetować a nawet instalować vdj jeszcze raz,gdyby coś było nie tak z kontrolerem to by nie działał w ogóle.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2017, 02:42:54 »
Witam

Powracam do sprawy po jakimś czasie. Zastosowałem pewne zmiany w podłączeniu. Wymieniłem m.in. przewód USB łączący kontroler z laptopem. Dodatkowo teraz przewód usb w laptopa podłączam pod port 3.0 Poprowadziłem też oddzielne zasilanie od laptopa.
Do tego czasu poprowadziłem jakieś 4 imprezy. Problem nie wystąpił:) Ciężko powiedzieć co było główna przyczyną problemu. Najważniejsze że problem na chwilę obecną nie występuje. Dziękuje wszystkim którzy udzielali się w moim temacie. Pozdrawiam