Autor Wątek: Konfiguracja Native Instruments Traktor PRO do pracy z DN-MC6000  (Przeczytany 35150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
W związku z bardzo licznymi pytaniami dotyczącymi konfiguracji samego Traktor'a przedstawiam mały tutorial opisujący sposób konfiguracji krok po kroku. Sama konfiguracja dotyczy wprawdzie wersji PRO, aczkolwiek wersja LE nie różni się aż tak bardzo, więc osoby używające LE nie powinny mieć problemów z konfiguracją LE pod siebie.

Na początek tylko wspomnę, iż jako podstawowy sposób konfiguracji (ze względu na większe możliwości, choćby takie jak możliwość wyboru 4. decków czy 4. różnych rodzajów EQ) założyłem, iż użyjemy miksera programowego.

Zakładam również, iż korzystamy z najnowszej aktualnie dostępnej wersji 1.2.7 w raz z aktualizacją map MIDI (wykonaną podczas rejestracji produktu przez panel Service Center, która jest pobierana przez powyższy panel automatycznie).

Zaczynamy!

1. Przełącznik MIXING MODE, znajdujący się na tylnym panelu DN-MC6000 przełączamy w pozycję PC MIX.

2. Po uruchomieniu samego Traktor'a, po prawej stronie u góry wybieramy wedle uznania albo 2D Init. Mixer albo 4D Init. Mixer, a następnie klikamy przycisk Preferences...:

3. W oknie Preferences... klikamy Setup Wizard:

4. Klikamy Next:

5. W polu Are you using a USB/FireWire controller? wybieramy Yes i klikamy Next:

6. W polu Choose your manufactuer: wybieramy Denon, w polu Choose your model: wybieramy DN-MC6000 (w przypadku posiadania wersji LE, ze względu na inne mapowanie musimy wybrać DN-MC6000 LE), następnie klikamy Next:

7. W polu Are you using a NI audio interface? pozostawiamy No i klikamy Next:

8. Klikamy Finish:

9. Ponownie otwieramy okno Preferences..., wybieramy z lewej strony okna zakładkę Audio Setup:
a) konfiguracja komputerów Mac: w polu Audio Device wybieramy DN-MC6000, natomiast w polu Audio Latency ustawiamy 1.0 ms,
b) konfiguracja komputerów PC: w polu Audio Device wybieramy DENON DJ ASIO Driver (ASIO), samą latencję interfejsu audio kontrolera ustawiamy już z poziomu zewnętrznej aplikacji DENON DJ ASIO Driver,
c) w przypadku mniej wydajnych komputerów może wystąpić problem ze zniekształceniami dźwięku (trzaski) - w celu eliminacji tego efektu należy stopniowo zwiększać latencję, aż do wyeliminowania zniekształceń,
d) w związku z błędem w Traktor PRO w wersji 1.2.7 dla komputerów PC dotyczącym problemów z inicjacją obsługi sterowników ASIO, należy każdorazowo po uruchomieniu Traktor'a w polu Audio Device wybrać WASAPI (Shared Mode) i ponownie DENON DJ ASIO Driver (ASIO), co dopiero pozwoli na użycie wbudowanego interfejsu. Prawdopodobnie w kolejnej wersji Traktor'a ta niedogodność zostanie poprawiona.

10. W zakładce Output Routing w Mixing Mode wybieramy Internal:

11. W zakładce Loading zaznaczamy opcję Loading only into stopped deck, co pozwoli nam uniknąć sytuacji załadowania utworu do już grającego decka:

12. W zakładce Mixer Możemy wybrać 4 różne charakterystyki EQ:

13. W zakładce File Managament zaznaczamy Import Music-Folders at Startup:

14. W zakładce Data Location w polu Music Folders za pomocą przycisku Add... dodajemy foldery z naszą biblioteką utworów:

15. Jako, że kontroler nie obsługuje sprzętowo 4. decków, w zakładce Layout Manager w polu Personal Layouts możemy usunąć ostatnią pozycję 4D Ext. Mixer, pozostawiając tylko te widoczne na obrazku:

16. W zakładce Global View Options zaznaczamy Switch to Fullscreen on Startup, co pozwoli na uruchamianie Traktor'a od razu na pełnym ekranie. Okno Preferences... zamykamy przyciskiem close:

Jeśli chodzi o podstawową konfigurację to w sumie byłoby na tyle. Zachęcam jednak do zapoznania się z tematem dotyczącym zmiany feelingu samego "dokręcania" przy pomocy JOG'ów.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

hoogs

• Gość
Odp: Konfiguracja Native Instruments Traktor PRO do pracy z DN-MC6000
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2011, 02:08:09 »
fajnie, pewnie wielu osobą się przyda, :)

ale jak sprawa wygląda z DN-S3700?
może dało by rade zrobić to samo (traktor i mac) tyle że z DN-S3700?
z tego co pamiętam to były z tym jakieś problemy, jeśli jest już wszystko ok to cofam to co napisąłem ;p

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2011, 02:17:14 »
ale jak sprawa wygląda z DN-S3700?
Przyznam się szczerze, że nie sprawdzałem. Tak naprawdę to tylko kwestia mapowania (odpowiedniego pliku .tsi). Wysoce prawdopodobne, że w dużej mierze będą pasowały mapy z kreatora od DN-S1200 (brakujące Hot Starty już można samemu łatwo "domapować") jeśli używasz Traktora PRO. W Twoim przypadku jednak chyba lepiej by się sprawdził Traktor Scratch PRO (ze względu na Hybrid MIDI).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2011, 14:15:34 »
Zrobiłem wszystko tak jak napisałes ale przy wybraniu sterownika asio nie wychodzi zaden dzwiek nawet na słuchawki tylko mam dzwiek przy wybraniu DN-MC direct sound ale ta opcja mnie nie ratuje bo odsłuch działa tylko wtedy gdy jest podniesiony linefader. Czytałem na innym forum denona ze duzo osób ma z tym problem. Podobno trzeba cos pokombinowac w Controller menager.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2011, 14:23:11 »
Czy przy każdym uruchomieniu w Preferences... w polu Audio Device wybierasz najpierw WASAPI (Shared Mode) i ponownie dopiero DENON DJ ASIO Driver (ASIO)?

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2011, 14:32:31 »
nie mam wogole takiej opcji do wybrania mam swoja karte relatek, denon dj asio driver,dn-mc direct sound i jeszcze z innego kontrolera sterownik asio. Na traktorze widac ze za mastera migaja diody tak samo kanały ale na denonie po podniesianu fadera oraz właczeniu odsłuchu nic sie nie dzieje

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2011, 14:44:34 »
To przełącz na jakikolwiek (inny niż ASIO) interfejs audio i ponownie na DENON DJ ASIO Driver (ASIO) przy każdym uruchomieniu interfejsu.

Kontroler masz ustawiony w tryb PC MIX (przełącznik z tyłu)?

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2011, 14:50:49 »
Tak jest na pc mix, przełaczyłemna innakarte  i dałem ponownie asio nie wyskakuje na dole zaden błąd ale dwieku dalej nie mam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:01:39 »
Ostatnie pytanie: czy to wersja oryginalna czy crackowana? Bo instalowałem i konfigurowałem Traktora PRO już na 3 PC i nie miałem takowych problemów.

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:37:01 »
pro 127 demo a na orginalnym le tk samo sie dzieje

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:43:23 »
Korzystasz z kreatora przy mapowaniu czy wrzucasz pliki .tsi dołączone na płycie / ściągnięte ze strony Denon DJ? Jeśli tak to czy z tych dwóch map wybierasz odpowiednie pliki .tsi w zależności od wersji Traktora (2 Deck .tsi dla LE i 4 Deck dla PRO)?

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:49:47 »
korzystam z setup wizard wybieram denona 6000 ustawia mi automatycznie karte dn mc direct sound potem przestawiam na asio i cisza

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:00:12 »
A czy na pewno zainstalowałeś najnowszą wersję ASIO dołączoną na płycie (v. 2.20)? Może problem tkwi w starszej wersji? Bo już skończyły mi się pomysły.

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:09:34 »
z płyty nie instalowałem sciagałem ze strony denona

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:13:30 »
Którą wersję? W zależności od tego na którą stronę trafiłeś mogłeś ściągnąć starszą. Musi to być koniecznie najnowsza v. 2.20

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:23:14 »
ver. 2.2.0 nie wiem moze to wina systemu? mam windowsa xp pro service pack 2 ??

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:28:30 »
Sądzę, że pośrednio sobie odpowiedziałeś:
http://native-instruments.com/#/en/products/dj/traktor-pro/?page=218

Zaktualizuj do SP3 i zobacz co się zmieni.

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Styczeń 2011, 18:51:41 »
no niestety ale problem dalej został teraz to nawet asio nie moge wybrac bo miga mi na czerwono komunikat na dole, przełaczam na dn-mc i idzie ale na saio juz nic

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Styczeń 2011, 20:17:35 »
Nie wiem co zrobiłem ale zaczeło działac, właczył sie sterownik asio i wkoncu usłyszałem dzwiek

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Styczeń 2011, 18:51:30 »
To weź pokombinuj i weź napisz co zrobiłeś, żeby jednak tą wiedzę przekazać dla potomności...

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Styczeń 2011, 20:42:22 »
Zrobiłem mape tych ustawien co teraz sa i działają. Zostawie tu linka i jak bys miał chwilke to zobacz. Zainstalowałem SP3 pod Win XP Pro. Nie działa mi tylko po wcisnięciu gałki przeskok na wybór dysków to okienko po lewej stronie.

Bawiłem sie w wybieranie karty miedzy Dn-mc Direct Sound a Denon Asio tak na przemian oraz zaimportowałem 4 deckowa mape w Controller Menager i nagle zaczeło działac. Teraz po kazdym podłaczeniu MC wybieram DN mc direct sound a za chwile Denon Dj Asio Driver no i jest dzwięk

link do mojej mapy -> http://www51.zippyshare.com/v/9157077/file.html

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Styczeń 2011, 20:57:11 »
Mapa 4 deckowa jest dla Traktora PRO, 2 deckowa dla LE (obie wersje mają różne mapowania, stąd te różnice). Ale pisałeś, że używałeś kreatora? To w końcu jak to jest?

Teraz po kazdym podłaczeniu MC wybieram DN mc direct sound a za chwile Denon Dj Asio Driver no i jest dzwięk
Patrz pkt. 9. d)

Nie działa mi tylko po wcisnięciu gałki przeskok na wybór dysków to okienko po lewej stronie.
Wciskanie gałki nie działa bo nie jest zmapowane w Traktorze. BACK i FORWARD działa tylko w zakresie ulubionych (lista powyżej listy samych utworów).

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Styczeń 2011, 21:03:48 »
Tak uzywałem na poczatku kreatora ale importował mi ustawienia z dzwiekiem Dn-Mc direct sound no tak jak mówiłem asio nie działało. No i zostawiłem tak i zaimportowałem te mapy ze strony denona ustawiłem tak jak napisałes dzwiek i jakims cudem teraz działa. Mam pytanko mógł bys sobie zaimportowac moja mape to jest mapa na Traktora Pro na PC i czy działa u Ciebie przełaczanie ta gałka biblioteki? Albo zrobic export swojej mapy a ja bym ja u siebie przetestował?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Styczeń 2011, 21:11:09 »
Do pt. jestem poza domem i niestety nie mam jak sprawdzić. Gałka i przyciski pod spodem nie przełączają biblioteki znajdującej się po lewej stronie. Nawigować możesz tylko ulubione, te co sam wciągniesz na listę. Patrz mój poprzedni post.

Moja mapa (wymagana zmiana interfejsu na PC na ASIO, zmieniony tylko feeling JOG'ów i Pitch Band'ów):
http://www22.zippyshare.com/v/61698718/file.html

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Styczeń 2011, 21:18:21 »
No to wiem ze te przyciski to przełaczaja tylko w ulubionych. Ale widziałem na jednym filmiku youtuba ze gosc własnie na laptopie nie na macu ma zmapowaną tą gałke i po wcisnieciu przeskakuje. I pytanko czy da sie to jakos srobi bo tak troche dziwnie lata co chwile po dysku myszka jak mozna by było szybko za pomoca gałki

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Styczeń 2011, 21:21:29 »
W takim razie to kwestia mapowania. Postaram się to sprawdzić w najbliższej przyszłości i ew. może jakiś tutorial opracować.

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Styczeń 2011, 02:35:13 »
DENONa mam od niedawna i nadal go konfiguruje pod kątem maksymalnie wygodnej pracy dlatego mam parę pytań może będziesz potrafił mi pomóc.

Mam oryginalnego Traktora PRO i nie wiem czemu ale nie mam SETUP WIZARD opcji wyboru MC6000. Mam Win7 nie MACa czy to może być powodem?

Ściągnąłem z jakiejś strony mapę "traktor pro 4 decks" i raczej jest ok, czy to wystarczy?

Jak miałem podpięte PIONEERy CDJ-400 pod TRAKTORa to miałem sytuacje ze zniekształcnym dźwiękiem i w rezultacie musiałem ustawić bufor na min. 512kb co dało latencje rzędu 10ms.

W DENONie dla bezpieczeństwa też tak ustawiłem i jestem ciekaw czy wartości rzędu 7, 5 czy nawet 1ms rzeczywiście są realne bez zniekształceń? (Wolałbym tego nie sprawdzać na imprezie, a w domu jak na złość zawsze jest ok)

Druga sprawa to czy ustawienie w DENON ASIO 24bitów, zamiast 16 rzeczywiście da jakieś odczuwalne korzyści, czy to słychać?

Wiem wiem dużo tego :)

Kolejna sprawa to nagrywanie. Chciałbym nagrywać sety w TRAKTORze. Jest to banalne przy PC MIX ale czy na INT MIX jest taka możliwość? Korzystam z miksera sprzętowego bo przy softwerowym nie pokazuje poziomu sygnału na diodach, a ta podziałka w TRAKTORze jest mało wyraźna...

I ostatnia kwestia to mapowanie.

Chciałbym dodatkowo przypisać do jakiś przycisków funkcje zmiany zakresu tempa pitch'a 6, 10, 16, 100. Czy w ogóle jest możliwe ustawienie 16% tak jak miałem w PIONEERze?

I jak przypisać funkcje nieużywanym przyciskom sample, efx i record obok browse?
Chciałbym np. móc z poziomu kontrolera uruchamiać nagrywanie seta lub zmieniać efektor z advanced na chained...

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Styczeń 2011, 02:48:31 »
Mam oryginalnego Traktora PRO i nie wiem czemu ale nie mam SETUP WIZARD opcji wyboru MC6000. Mam Win7 nie MACa czy to może być powodem?

Na 90% posiadasz starszą wersję Traktor'a PRO. Użyj Service Center aby dokonać aktualizacji do najnowszej wersji 1.2.7.

Ściągnąłem z jakiejś strony mapę "traktor pro 4 decks" i raczej jest ok, czy to wystarczy?
Tak, ta mapa dla wersji PRO będzie odpowiednia. 2 decks jest dla Traktor'a w wersji LE.

W DENONie dla bezpieczeństwa też tak ustawiłem i jestem ciekaw czy wartości rzędu 7, 5 czy nawet 1ms rzeczywiście są realne bez zniekształceń? (Wolałbym tego nie sprawdzać na imprezie, a w domu jak na złość zawsze jest ok)
Dużo zależy nie tylko od samego komputera, ale też samych sterowników i interfejsu audio wbudowanego już w samym kontrolerze.

Druga sprawa to czy ustawienie w DENON ASIO 24bitów, zamiast 16 rzeczywiście da jakieś odczuwalne korzyści, czy to słychać?
Na pewno nie zaszkodzi, aczkolwiek sam format mp3 obsługuje tylko 16 bitów.

Kolejna sprawa to nagrywanie. Chciałbym nagrywać sety w TRAKTORze. Jest to banalne przy PC MIX ale czy na INT MIX jest taka możliwość?
Z poziomu Traktora się nie doszukałem, ale na logikę biorąc musisz użyć źródła zewnętrznego, ew. skonfigurować zewnętrzny program do zapisu dźwięku tylko i wyłącznie z wejścia liniowego używając już karty dźwiękowej wbudowanej w komputer.

Korzystam z miksera sprzętowego bo przy softwerowym nie pokazuje poziomu sygnału na diodach, a ta podziałka w TRAKTORze jest mało wyraźna...
Kwestia gustu, ale rezygnując z programowego IMO wiele tracisz:
- obsługę 4 decków (raz na jakiś czas się przyda),
- autogain i limiter, dzięki czemu program sam dobiera automatycznie poziom wysterowania utworów, tak, że przez całą imprezę grasz na 0 nie dotykając gainów i do tego nawet jeśli wrzucisz nagle dwa, a nawet cztery heble na raz to nie przekroczysz tego 0, chyba, że master ustawisz inaczej.

Chciałbym dodatkowo przypisać do jakiś przycisków funkcje zmiany zakresu tempa pitch'a 6, 10, 16, 100. Czy w ogóle jest możliwe ustawienie 16% tak jak miałem w PIONEERze?
Jak najbardziej, tyle tylko, że sam musiałbyś to zmapować.

I jak przypisać funkcje nieużywanym przyciskom sample, efx i record obok browse?
Sam musiałbym z tym posiedzieć, aczkolwiek na chwilę obecną nie mam do tego warunków.

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Styczeń 2011, 03:10:02 »
Na 90% posiadasz starszą wersję Traktor'a PRO. Użyj Service Center aby dokonać aktualizacji do najnowszej wersji 1.2.7.

Napewno mam wersję 1.2.7 auktualizowałem ją niedawno. Z resztą mam ten problem z kasowaniem ustawień ASIO a to właśnie problem z 1.2.7
Dlatego dziwi mnie brak tego kontrolera na liście. Może teraz jest, aktualizacje robiłem z 1,5 miesiąca wstecz...

Z poziomu Traktora się nie doszukałem, ale na logikę biorąc musisz użyć źródła zewnętrznego, ew. skonfigurować zewnętrzny program do zapisu dźwięku tylko i wyłącznie z wejścia liniowego używając już karty dźwiękowej wbudowanej w komputer

W ustawieniach traktora jest możliwość wyboru nagrywania z zewnętrzenego źródła i możliwość wybodu kanału 1, 2, 3 lub 4.
Jaki ma wpływ przestawienie z tyłu kontrolera USB AUDIO OUTPUT SOURCE? Może to coś da?

Niechiałbym nagrywać używając karty w laptopie bo jej jakość pewnie jest marna....

Kwestia gustu, ale rezygnując z programowego IMO wiele tracisz:
- obsługę 4 decków (raz na jakiś czas się przyda),

Tutaj masz rację ale akurat ja potrzebuję 4 decki raz na kilka m-cy gdy korzystam z sampli

- autogain i limiter, dzięki czemu program sam dobiera automatycznie poziom wysterowania utworów, tak, że przez całą imprezę grasz na 0 nie dotykając gainów i do tego nawet jeśli wrzucisz nagle dwa, a nawet cztery heble na raz to nie przekroczysz tego 0, chyba, że master ustawisz inaczej

Może ja coś źle ustawiłem ale w moim odczuciu limiter czasami bardziej przeszkadza niż pomaga, spłaszczając dźwięk kiedy akurat chciałem go podbić, a autogain bardzo często źle ustawiał wartość. Nie wiem czy on zlicza z początku utworu czy średnia z całego czy maksymalne wartości ale ja grając sporo r'n'b i popu często wchodząc z kawałkiem miałem za cicho albo za głośno...

Dodatkowo mam wrażęnie, że przy szybkich cięciach faderami, lub crossem używając softwerowego mixera program nie nadąża... dlatego korzystam ze sprzętowego

Chciałbym dodatkowo przypisać do jakiś przycisków funkcje zmiany zakresu tempa pitch'a 6, 10, 16, 100...  Jak najbardziej, tyle tylko, że sam musiałbyś to zmapować.

Wiem tylko jak? Jak zmienić wartości w SETUPie na 16 bo nie ma takiej? jest 10 a potem 35...
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 03:16:58 wysłana przez LeXX »

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Styczeń 2011, 18:12:22 »
Dlatego dziwi mnie brak tego kontrolera na liście. Może teraz jest, aktualizacje robiłem z 1,5 miesiąca wstecz...
To zrób jeszcze raz, ponieważ mapy są updatowane niezależnie i pojawiły się w momencie premiery DN-MC6000.

W ustawieniach traktora jest możliwość wyboru nagrywania z zewnętrzenego źródła i możliwość wybodu kanału 1, 2, 3 lub 4.
Obawiam się, że na nic się to Tobie nie zda, ponieważ interfejs audio jest 2in/2out w związku z czym jest już w pełni wykorzystany.

Może ja coś źle ustawiłem ale w moim odczuciu limiter czasami bardziej przeszkadza niż pomaga(...)
Kwestia gustu, dla mnie osobiście bardzo fajnie się sprawdza.

Dodatkowo mam wrażęnie, że przy szybkich cięciach faderami, lub crossem używając softwerowego mixera program nie nadąża...
Fakt, jest delikatne opóźnienie, ale tutaj jest to raczej wina samego Traktora, latencja jest ok.

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Styczeń 2011, 18:29:02 »

Poeksperymentowałem troszke z tym nagrywaniem i udało się.

Konieczne jest ustawienie z tyłu kontrolera USB AUDIO OUTPUT SOURCE na "REC OUT/MIC" a następnie w ustawieniach TRAKTORa w RECORDINGS ustawić EXTERNAL i wybrać CHANNEL 1.

Co do limitera i autogain'a to można z tych funkcji korzystać używająć sprzętowego miksera.

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Styczeń 2011, 22:16:47 »
Pozmieniałem ustawienia i zaczęły się problemy.
Mianowicie zmieniłem bufor i latencje (wcześniej bylo 10ms). Teraz zmieniłem na 1, 2,3ms... ale pojawiały sie zniekształcenia. Ostatecznie na 4ms i wydaje się ok. Zmieniłem też ustawienia JOGa na te proponowane przez Ciebie. I to wszystko co pozmieniałem. Od tamtej pory jak gram to raz na jakiś czas, powiedzmy co 2-3 godziny zdarza sie  że załadowany utwór nie startuje. Nie reaguje na play, cue i inne. Po jakiejś minucie, probowania wreszcie startuje jakbynigdy nic. W domu to nie jest duży problem ale na imprezie przez to miałem cisze na parkiecie.

Czy tobie też się coś takiego przytrafiło?
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2011, 22:24:59 wysłana przez LeXX »

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Styczeń 2011, 22:39:11 »
U mnie nic takiego nie miało miejsca. Może spróbuj przeprowadzić konfigurację od nowa?

Jeśli chodzi o latencję to zostaw sobie w takim razie trochę zapasu (np. 6-8ms).

q-naro

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Styczeń 2011, 16:17:18 »
Ja mam jeszcze pytanko odnośnie przełącznika ch2/3 chanel 1/4 i master. Gdy mam go w pozycji master po podniesieniu linefadera do góry pojawia się sygnał na diodach jaka tam moc wychodzi na mastera. Ale gdy mam w innych pozycjach nic nie miga. Pytanko czy da sie ustawic tak zeby nie trzeba było podnosic hebla a było widac jaka moc ma kawałek? Widziałem na jednym filmiku ze po przesunięciu na ch2/3 własnie tak sie dało

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Styczeń 2011, 20:57:59 »
Wszystko zależy w jakim trybie masz ustawiony kontroler - czy PC MIX, czy INIT. MIX. Wnioskuję, iż aktualne używasz PC MIX i w tym trybie będziesz miał wysterownie tylko na master. W drugim trybie będziesz miał pokazane wysterowanie niezależnie od kanału. Specyfika działania. Zresztą w PC MIX to Traktor pilnuje poziomu wysterowania, a Ty o nic nie musisz się martwić.

Demon

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Styczeń 2011, 22:37:12 »
Witajcie!

Ja mam jeszcze inny problem - sformatowałem komputer i postanowiłem wgrać traktora PRO wraz ze sterownikami do Denona. Po włączeniu programu dzwięk bardzo mocno przycina się.

Komputer Dell E6400 2.8 4gb Ramu Windows 7 64Bitoway.

Latencja 10 msek

Obciążenie CPU na ,bardzo małym poziomie.

Coś może źle skonfigurowałem ?

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Styczeń 2011, 10:37:54 »
ściągnij programik z tej strony.
Poczytaj o DPC :)
Kolejna ważna sprawa wyłącz wszystkie aplikacje typ antivir, firewall, i tym podobne.
I przeczytaj bardzo uważnie ten artykuł, przy okazji ściągając i instalując wszystkie programy.
DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Luty 2011, 21:56:33 »
Koledzy, czy któryś z was ma w małym palcu wkestie mapping?

Ostatnio probowałem zmodyfikować nieco mapping swojego denona i coś spierdzieliłem.

Chodzi mi okienka MODIFIER i VALUE. Kiedy należy wybrać M1, 2, 3..   kiedy 0 lub 1 i co to tak naprawdę oznacza?

Chciałbym się nauczyć mapowania ale nie do końca rozumiem zasadę, a w instrukcji jest to troszkę zagmatwane. Te kanały midi od 0-15 co to w ogóle jest? :/

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Luty 2011, 19:36:51 »
Dlaczego chcesz modyfikować te wartości, skoro DENON'a masz tam całego zmapowanego?

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Luty 2011, 21:06:37 »
Dlaczego chcesz modyfikować te wartości, skoro DENON'a masz tam całego zmapowanego?

Wiem, że są gotowe mapy ale nie do końca odpowiada mi układ funkcji. Niektóre chciałbym pozmieniać, a inne, któych  obecnie nie ma przypisać pod przyciski w tym momencie nie zmapowane.

Przykład:

SHIFT+Auto Loop  działa jako pokaż/ukryj panel zaawansowanych ustawień deck'a a chciałbym żeby ta kombinacja uruchamiała przycisk ACTIVE aktuwując tym samym zapisąną w pamięci pętle. Obecnie się nie da.

Chciałbym aby PITCH BEND + i -    działa jako zmiana tempa 6%, 10%, 16%, 100%

Chciałbym też dodać obsługę RECORDING oraz przycisk TAP...

LeXX

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Luty 2011, 10:32:32 »
Udało mi się rozpracować funkcję FADER LOCK, któa oderuje DENON, niestety jestem troszeczkę rozczarowany.

Otóż fukcja działa ale jedynie w obrębie danego deck'a.

Przykładowo, jeśli na deck'u A ustawimy pitch +2,5 i zmienimy na deck C i ustawimy + 8,0 to zmieniając deck ponownie na A póki pitch'em nie ustawimy wartosci +2,5 pitch nie bedzie reagowac.

Niestety nie działa to pomiędzy deck'ami. Efekt? Fukcja SYNC staje się uciążliwa w użytkowaniu bo gdy SYNC zmieni wartosc pitch'a na drugim deck'u to ponowne delikatne muśnięcie pitch'a powoduje natychmiastowe ustawienie wartosci według pitch'a.

Dla przykładu:  Wciskam SYNC, pitch był na 9,0 i ustawil sie sam na -8,0. Gdy tylko delikatnie ruszę pitch'em momentalnie przeskoczy z -8,0 na 9,1 lub 8,9 w zależności od kierunku.

Jedyna rada to ustawić SYNC, odczytać wartość np. -5,7, potem ustawic recznie pitch na około -5,7 i gdy chcemy juz po przejsciu zmienic wartosc pitch nie bedzie rozbieznosci pomiedzy softwarem a hardwarem.

Zastanawiam się czy to wewnetrzna funkcja DENONa czy moze podlega jakiemus mapowaniu?

ginn66

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Luty 2011, 16:34:11 »
Po paru tygodniach "mocowania się" z konfiguracją na moim laptopie, po przeinstalowaniu systemu, wielokrotnej instalacji traktora i driverów Asio  odkryłem prostą  i wielce denerwującą rzecz.
MC6000 wchodził w konflikt z myszą logitech podłączoną pod USB!!!
po przypadkowym odłaczeniu myszy wszystko poszło jak z płatka.

Nawet jak podłączam poprzez USB inną mysz wszystko chodzi dobrze.
natomiast logitech chodzi gdy jest podłączona jako pierwsza i wtedy MC nie współpracuje z ASIO, i na odwrót, kiedy mysz jest podłączona po odpaleniu wszystkiego, nie chodzi.
komputerowe czary? 
Ktoś się spotkał z takim problemem?

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Marzec 2011, 08:05:00 »
Ja się spotkałem z wywalaniem Windows, przy pewnej myszy firmy a4tech na USB. Pomogło zainstalowanie nowych sterowników do myszy, można także pokusić się o przejściówkę USB/PS2 do standardowego portu myszy (dla komputerów PC, w laptopie takie rozwiązanie jednak odpada).

majda

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: 31 Maj 2011, 16:37:24 »
Witam Panowie. Zakupiłem DN-MC6000 oraz oprogramowanie traktor PRO2 i instaluje na MAC OS. Mapowanie sprzetu przez wizard przeszło idealnie, ale mam problem z odsłuchem w słuchawkach na poszczególne kanały tzn słyszę tylko master nic innego :( Może mi ktoś podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać? Czekam na odp. i Pozdrawiam...

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 31 Maj 2011, 20:42:18 »
Czy w Preferences w Output Routing ustawiłeś Internal, a w kontrolerze z tyłu przełączyłeś przełącznik na PC MIX?

majda

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Czerwiec 2011, 10:25:34 »
Dokładanie tak jak poradziłeś zrobiłem i działa, a więc -> Preferences w Output Routing ustawiłeś Internal, a w kontrolerze z tyłu przełączyłem przełącznik na PC MIX i poszli :) ogromne dzięki...

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Czerwiec 2011, 18:18:38 »
A wystarczyło zapoznać się tylko z punktami 1. i 10. z powyższego tematu :)

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Lipiec 2011, 17:47:56 »
Zrobiłem mape tych ustawien co teraz sa i działają. Zostawie tu linka i jak bys miał chwilke to zobacz. Zainstalowałem SP3 pod Win XP Pro. Nie działa mi tylko po wcisnięciu gałki przeskok na wybór dysków to okienko po lewej stronie.

Bawiłem sie w wybieranie karty miedzy Dn-mc Direct Sound a Denon Asio tak na przemian oraz zaimportowałem 4 deckowa mape w Controller Menager i nagle zaczeło działac. Teraz po kazdym podłaczeniu MC wybieram DN mc direct sound a za chwile Denon Dj Asio Driver no i jest dzwięk

link do mojej mapy -> http://www51.zippyshare.com/v/9157077/file.html

chodziło mi o ten przypadek, o któym kolega mówił w tym wątku on miał podobny problem z tego co czytam

Offline AT_007

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Sierpień 2011, 16:20:18 »
Witam wszystkich. Od kilku dni mam Deonon'a i już się naczytałem i nasprawdzałem, ponieważ u mnie jest problem nie z tej ziemi, nie pasujący do waszych. U mnie po wybraniu  "DENON DJ ASIO Driver (ASIO)" jest cisza tylko przy wybranym sterowniku "DENON DN-MC 6000" gra ale bez odsłuchu w słuchawkach w opcji CUE. Czyli można słuchać tylko z master'a, Natomiast ASIO driver nie wydaje żadnego dźwięku. Sprawdziłem na Traktor LE i Traktor Pro 1.2.7 a nawet na pożyczonym Traktor 2 zawsze to samo.
Proszę o pomoc bo już trzy dni szukam i próbuję i nic?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Sierpień 2011, 00:53:31 »
Czy zapoznałeś się i wziąłeś pod uwagę punkt 9. d) ?