Autor Wątek: Fadery głośności - WADA FABRYCZNA?  (Przeczytany 1790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

@K

• Gość
Fadery głośności - WADA FABRYCZNA?
« dnia: 27 Styczeń 2013, 12:37:43 »
Witam,

mniej więcej rok temu kupiłem swój kontroler (DENON MC6000), wczoraj dopatrzyłem się w nim "wady", a mianowicie fader od kanału A, jest najniżej i nie raz mam poczucie, że uchwyt fadera (czarny plastik) trze o mikser. Tak wiec ściągnąłem "uchwyt" i został mi tylko taki cienki bolec który w stosunku do innych jest najniżej (czyli najbardziej wsadzony w mixer, najmniej wystaje) inne (3) pozostałe są na takiej samej wysokości. Teraz moje pytanie czy mogę spokojnie sobie, że tak powiem spróbować wyciągnąć ten cypelek jakimś narzędziem aby wyrównać poziom do innych faderów, czy jednak lepiej nic nie robić bo można w łatwy sposób uszkodzić sprzęt?

P.S: zaobserwowałem też że jeden tzw. uchwyt fader w kanale C potrafi mi wyskoczyć przy normalnej pracy, wychodzi bardzo łatwo z tego bolca, można jakoś temu zaradzić oprócz jakiegoś podklejania?

pozdrawiam @K

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Fadery głośności - WADA FABRYCZNA?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2013, 09:53:32 »
Jeżeli jest faktycznie niżej, to we własnym zakresie nie próbowałbym tego naprawiać. Serwis.

uchwyt fader w kanale C potrafi mi wyskoczyć przy normalnej pracy, wychodzi bardzo łatwo z tego bolca, można jakoś temu zaradzić oprócz jakiegoś podklejania?
Wymienić na nowy. Plastyk się wypracowuje się w tym specyficznym miejscu od częstego ściągania i zakładania.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

@K

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2013, 16:35:54 »
a gdzie taki plastik można nabyć?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2013, 16:38:26 »
W serwisie.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Borys

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2013, 17:00:25 »
"Fadery głośności" ciekawe określenie :-)

Fader, to tłumik i tłumi sygnał. Natomiast "głośność", to pojęcie względne. Dla jednego może być za głośno, dla drugiego za cicho. Tłumikiem regulujemy natężenie dźwięku.