Autor Wątek: DN-MC6000 problem z ładowaniem pliku - VirtualDJ  (Przeczytany 6670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomek

• Gość
DN-MC6000 problem z ładowaniem pliku - VirtualDJ
« dnia: 12 Lipiec 2011, 12:12:53 »
Witam wszystkich,
jak w temacie mam problem z ładowaniem pliku do decka B a dokładnie: Load_A działa normalnie. Load_B nie reaguje na ładowanie pliku. Korzystam z Virtual DJ Pro 7.0.3. Mapowanie poprawne, bo skopiowałem komendę i wkleiłem z B do A. Po wciśnięciu LOAD B program załadował plik do lewego decka (A). Na chwilę obecną wkleiłem komendę do klawisza SYNC i wygląda to tak, że do lewego decka ładuje plik normalnie (LOAD A) a do prawego poprzez SYNC.

W Traktorze obydwa klawisze LOAD działają poprawnie.

Może ktoś pomoże?
Z góry dziękuję za pomoc!

Tomek

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: DN-MC6000 problem z ładowaniem pliku - VirtualDJ
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipiec 2011, 14:10:16 »
Na początek zaktualizuj Virtual DJ'a do najnowsze wersji (o ile dobrze pamiętam jest to wersja 7.0.4) oraz firmware DN-MC6000 do wersji 1007 (ściągniesz go z tego adresu).
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipiec 2011, 15:05:44 »
Witam,
sorry może wyjdę na nieuka ale wg instrukcji po naciśnięciu BACK+FWD+SHIFT powinna otworzyć się java tak?
U mnie nic się nie dzieje... Java najnowsza wersja.
Nie wiem co robić....

PS
DDJ Updater for DN-MC6000.jar - co to jest?

Z góry dziękuję za instrukcję.
Tomek
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2011, 15:13:53 wysłana przez Tomek »

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2011, 15:20:40 »
Dopiero teraz zauważyłem, że paczka z powyższego adresu jest nieco wybrakowana. Ściągnij jeszcze te archiwum, znajdziesz w nim odpowiednie aplikacje oraz instrukcję aktualizacji. Jednak, jako iż w powyższym archiwum jest wcześniejsza wersja oprogramowania (1006), to użyj pliku bin w wersji 1007 z tego pierwszego archiwum.

wg instrukcji po naciśnięciu BACK+FWD+SHIFT powinna otworzyć się java tak?

Niestety nie - powyższa kombinacja służy do przejścia kontrolera w tryb aktualizacji. Musisz sam uruchomić powyższą aplikację (już z tego drugiego archiwum) i postępować krok po kroku.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2011, 15:37:52 »
Witam,
na początku OK ale wyskakuje komunikat: TIME OUT ERROR.....5s ????

Co to może być?
Tomek

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2011, 16:23:50 »
Przekroczenie czasu oczekiwania na komunikację z urządzeniem. Czy zanim uruchomiłeś aplikację na pewno uruchomiłeś DN-MC6000 w trybie aktualizacji firmware (przy wyłączonym kontrolerze przytrzymujesz BACK + FWD + SHIFT, następnie dopiero włączasz kontroler, dalej przez chwilę przytrzymując kombinację powyższych klawiszy)?

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2011, 16:42:13 »
Witam,
zresetowałem kompa i POSZŁO :) Niestety dalej nie działa klawisz LOAD_B. Przywróciłem mapowanie fabryczne - NIC. Sprawdziłem wersję Virtuala - najnowsza.

Czy jeszcze coś można zdziałać?

Z góry dzięki !!!
Tomek

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2011, 16:49:07 »
Ściągnij jeszcze mapowanie udostępnione na Denon Dj Forums - link. Znajdziesz je w pierwszym poscie na tamtejszym forum (na dole, jako załącznik).

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2011, 17:11:43 »
Niestety nie działa!
Opcje mapowania dla wersji 7.0.x ograniczają się do trzech funkcji na dole:
1. przywróć do ustawień fabrycznych
2. usuń klawisz
3. dodaj klawisz
.... to wszystko.

Pamiętam, że była jakaś wersja w której można było wczytać plik z mapą. Ta niestety tego nie ma... Sama wykrywa sterownik. Niestety LOAD_B nadal nie działa.

Buuuuuu.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2011, 17:22:58 »
Której wersji Pro używasz, ponieważ na rynku są dwie dostępne?

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2011, 17:38:36 »
Wersja 7.0 PRO (b342)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2011, 17:39:42 »
Nie o to mi chodziło - PRO Basic czy PRO Full? Chyba powinieneś wiedzieć, którą wersję zakupiłeś?

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipiec 2011, 17:50:07 »
7.0.4 PRO FULL. Co to zmienia? Klawisz nie reaguje na soft... to nie kwestia wersji... przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipiec 2011, 18:04:44 »
Doprawdy dziwne. W sieci faktycznie znalazłem pojedynczy przypadek, że nie reaguje właśnie na przycisk Load B, ale nie było na ten temat żadnej solucji. Rozmawiałem przed chwilą ze znajomym, który używa na co dzień DN-MC6000 z Virtualem i nie miał żadnych problemów. Kontroler nawet sam mu się skonfigurował do pracy z DN-MC6000.

Dodatkowe pytanie - czy tą wersję zakupiłeś legalnie (pomijam kwestie moralne)? Ponieważ może my tu walczymy, a ktoś kto wypuścił crack'a, źle go stworzył, przez co masz z tym problem i cobyśmy nie zrobili to z taką wersją, ze względu na błąd w takim programie to nie zadziała i tyle.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipiec 2011, 18:22:09 »
Znalazłem: http://de.virtualdj.com/wiki/DN-MC6000.html, dział Troubleshooting, drugi punkt.

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2011, 19:56:21 »
Witam,
VDJ działa OK!
Skorzystałem (już w akcie rozpaczy) z podpowiedzi (z linka) co do konfiguracji mapowania za pomocą kombinacji kilku "przycisków". SZOK! Rozwaliło to program kompletnie! Widział mapę, ASIO ale NIC nie działało. Zrestartowałem kompa, Wgrałem VDJ jeszcze raz, zapakowałem do Denona ponownie nowy soft i jest OK!!!

Bardzo dziękuję za POMOC.
Najgorsze jest to, że i tak nie wiadomo co było przyczyną błędu (ale wiadomo, że nie tylko ja przez to przechodziłem - czyli coś jednak jest).
Jeżeli ktoś będzie miał ten sam problem to niestety ale będzie musiał powalczyć, bo logicznego rozwiązania brak.

Jeżeli chodzi o SOFT to nadmienią, że jest oryginalny (fakturka na firmę).
Może po prostu miałem pecha.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam
Tomek

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2011, 20:05:54 »
Tomku cieszę się, że ogólnie udało Ci się rozwiązać tą kwestię. Jednak po wszystkim po raz kolejny zagłębiłem się w te kwestie.

Problemem okazała się nieaktualna wersja Virtual DJ'a, którą posiadasz i pewnego rodzaju wprowadzenie nas w błąd, ponieważ twierdziłeś, że masz najnowszą wersję (najpierw 7.0.3, następnie niby 7.0.4), ale po analizie Build 342, o którym piszesz to jest wersja 7.0.0! Wersja 7.0.4 to Build 364, a 7.0.3 to Build 358). Gdybyś nie wprowadził nas w błąd sprawa byłaby prostsza, ponieważ błąd z Load B w DN-MC6000 został poprawiony dopiero w wersji 7.0.2.

Proponowałbym na przyszłość korzystać z najnowszych wersji. Update znajdziesz zawsze pod adresem (oczywiście po rejestracji):
http://www.virtualdj.com/download/updates.html

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lipiec 2011, 08:29:19 »
Witam,
jeszcze raz dzięki za pomoc. Nikogo w błąd nie zamierzałem wprowadzać. Produkt jest oryginalny (fakt, że kupiłem go z 1,5 czy 2 lata temu do RELOOP IE2). Jest również zarejestrowany na stronie producenta. Virtual natomiast podczas próby upgreadu na nowszą wersję wyświetlał komunikat, że to jest wersja najwyższa - dlatego zgłupiałem.
Tak czy owak korzystałem z Traktora, bo po naciśnięciu SEARCHa otwiera BROWSERA na pełny ekran (co jest dużym ułatwieniem).
Czy można w Virtualu przypisać BROWSER_ZOOM pod jakiś klawisz??? Można oczywiście klikać sobie myszką otwierając widok na pełnoekranowy ale to już nie to samo.

Z góry dzięki za info.
Niech MOC będzie z Wami :)
Tomek

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lipiec 2011, 16:55:13 »
Spokojnie, nic się nie stało - to taka rada na przyszłość.

Jeżeli chodzi o Twoje drugie pytanie jest to raczej specyfikacja danej aplikacji, sam niestety nie jestem użytkownikem Virtuala i niestety nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z tym, iż jeżeli byłaby taka możliwość to zapewne DENON dostarczyłby odpowiednią mapę do Virtual'a, która by to umożliwiała. Po prostu ze względu na nieco różne specyfikacje tych dwóch różnych aplikacji, te same przyciski mają nieco inny charakter działania (np. przyciski BACK i FWD działają inaczej w Virtualu, gdzie faktycznie przenoszą Ciebie poziom wyżej czy niżej w drzewie katalogów, a inaczej w Traktorze, gdzie służą po nawigacji z ulubionymi, a żeby przenieść się poziom wyżej musisz używać potnecjometru obrotowego z SHIFT'em). Takich różnic / smaczków jest więcej.