Autor Wątek: Denon dn-mc6000 + traktor scratch pro 2.5 + mikrofon  (Przeczytany 4658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bobas

• Gość
Denon dn-mc6000 + traktor scratch pro 2.5 + mikrofon
« dnia: 13 Sierpień 2012, 14:49:55 »
witam mam problem z mikrofonem w denonie, otoz posiadam denon dn mc 6000 i podpialem pod niego mikrofon shure pg58 i wszystko ladnie dziala, lecz gdy nagrywam seta, to nie slychac mojego glosu w secie w traktorze... dlaczego i jak to ustawic? :/

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Denon dn-mc6000 + traktor scratch pro 2.5 + mikrofon
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2012, 17:49:52 »
Musisz włączyć funkcję POST (przycisk w sekcji mikrofonu) oraz jeśli się nie mylę, konieczna będzie zmiana trybu pracy miksera w DN-MC6000 z programowego (przełącznik z tyłu PC MIX w starszych/MASTER CUE w nowszych) na sprzętowy (w starszych INT MIX/ w nowszych CH2/3). Nie zapomnij również o zmianie ustawień w samym Traktorze, dotyczących samego interfejsu - z Internal na Extrenal.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Bobas

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień 2012, 19:21:03 »
a jakbym chcial nagrac seta na zywo w klubie? to co wtedy?:/

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień 2012, 19:59:02 »
Nie ma znaczenia czy w domu czy w klubie. Sprawdź najpierw, być może wystarczy użycie samej funkcji POST, bez zmian konfiguracji.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Emil2690

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2012, 21:54:14 »
Witam mam ten sam problem. Kontroler dn-mc6000 mikrofon shure sv 100 traktor pro 2. W setach które nagrywam nie słychać dźwięku z mikrofonu. Funkcja POST jest wciśnięta z tyłu na przełączniku mixing mode INT MIX w traktorze w output routing EXTREMAL i nic cisza nie słychać mikrofonu a do tego w kanale 1 i 4 nie słychać dźwięku. Gdy przełączę na PC MIX i ustawie internal w traktorze to juz w wszystkich kanałach jest dźwięk ale nadal nie słychać dźwięku z mikrofonu pomimo iż funkcja POST jest wciśnięta. Bardzo proszę o pomoc.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2012, 12:33:16 »
A czy przed użyciem mikrofonu masz włączony kanał do którego masz podłączony mikrofon (przyciski MIC ON 1/2)? Czy sygnał wejściowy masz wysterowany prawidłowo i czy na wyjściu Master wszystko jest w porządku, a jedynie nie masz mikrofonu na wyjściu REC?

z tyłu na przełączniku mixing mode INT MIX w traktorze w output routing EXTREMAL i nic cisza nie słychać mikrofonu a do tego w kanale 1 i 4 nie słychać dźwięku
W tym przypadku brak dźwięku na kanałach 1 i 4 to prawidłowe zachowanie i jest to związane z samą specyfiką interfejsu audio.

Emil2690

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2012, 19:12:03 »
Tak oczywiśnie kanał jest włączony i na wyjściu master wszystko jest wporządku dzwięk z mikrofonu jest słyszalny, tylko poprostu nie słychać go w nagranych setach

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2012, 19:34:03 »
Już wiem w czym problem. Z góry założyłem, że używasz wyjścia REC OUT z tyłu kontrolera, a Ty po prostu nagrywasz sety z użyciem wbudowanej funkcji nagrywania setów w Traktorze. Funkcja POST służy do włączania/wyłączania mikrofonu tylko i wyłącznie na wyjściu REC OUT/BOOTH.

Normalnym sposobem, tak jak pierwotnie sobie zaplanowałeś to sobie zrobić nie da rady, ze względu na ograniczenia interfejsu audio w DENON'ie. Po prostu oba kanały stereo odpowiadają (w zależności od konfiguracji) albo za 2 i 3 kanał w kontrolerze albo za sumę i wyjście słuchawkowe. Żeby to zrobić bez dodatkowego okablowania brakuje jeszcze jednego kanału stereo. Wyjścia są dwa:
1. Podłączyć wyjście REC OUT do zewnętrznego rejestratora audio wyposażonego w wejście liniowe.
2. Podłączyć wyjście REC OUT do wejścia liniowego w laptopie i w ustawieniach Traktora w Mix Recorder jako source wybrać Extrenal i jako wejście (Input) Line In.

W każdym bądź razie musisz pamiętać o włączeniu funkcji Post.

Emil2690

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2012, 21:26:40 »
Bardzo dziękuje za podpowiedz teraz już wiem o co chodzi;) Mam jeszcze jedno pytako dotyczące mojego kontrolera : mianowicie bardzo zacinają sie przyciski cue i suwaki od 2i3 kanału głośności też nawaliły jeden wogóle nie reaguje a drugiego juz prawie nie słychać -prosto mowiąc wyjechały sie. Kontroler jest na gwarancji więc pytam czy gwarancja obejmuje takie usterki? a jeśli tak to prosiłbym o podanie adresu jakiegoś serwisu denona w Warszawie do którego będę mógł oddać kontroler.Z góry dziękuje i przepraszam że pisze o tym w tym dziale.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2012, 12:48:49 »
Musisz się skontaktować bezpośrednio z serwisem, My nie podejmujemy decyzji za serwis co podlega gwarancji, a co nie.

Adres serwisu masz na ostatnich stronach instrukcji:
Serwis Centralny Horn Distribution S.A.
ul. Kurantów 26
02-873 Warszawa
tel.: +48 22 331 55 33
e-mail: serwis@horn.eu

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień 2016, 14:28:14 »
Nie chce zakładać kolejnego wątku dlatego też piszę w tym miejscu , i mam nieco inny problem, a mianowicie sety które nagrywam są dobrej jakości nic nie skrzeczy nic nie piszczy ale są ciche .  Na razie do nagrywania nie używam gniazda rec , mam tylko podłączone kable usb z kontrolera do laptopa i to wystarcza
Do rejestrowania dźwięku używam aimp2 audio recorder . W programie ustawiam tylko poziom głośności niestety wskaźnik ten mam ustawiony bardzo nisko bo zaraz wskakuje przester
Jakieś podpowiedzi aby set nagrywał się z dobrą głośnością

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrzesień 2016, 13:10:26 »
A dlaczego nie skorzystasz z wbudowanej funkcji nagrywania w oprogramowanie DJ? Należy tylko pamiętać żeby ustawić interfejs w tryb Internal Mix. Instrukcję konfiguracji znajdziesz tutaj.

Offline fiukis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień 2016, 09:13:51 »
Z problemem cichego nagrywania już sobie poradziłem, regulacje głośności nagrywania ustawia się na gałce gain

A dlaczego nie skorzystasz z wbudowanej funkcji nagrywania w oprogramowanie DJ? Należy tylko pamiętać żeby ustawić interfejs w tryb Internal Mix. Instrukcję konfiguracji znajdziesz tutaj.

Niestety nie skorzystam z twojego sposobu do nagrywania gdyż nie używam Traktora tylko Virtual DJ

A możecie podpowiedzieć jak mam podłączyć zewnętrzna kartę dźwiękowa ESI Maya 44 USB do kontrolera Denon MC6000

Karta ma służyć wyłączenie do poprawienia jakości nagrywanych setów

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień 2016, 17:10:50 »
Zadałeś pytanie w temacie do Traktora,więc się nie dziw,sam tak myślałem.
Nagrywanie w Virtual Dj ustawia się tak samo jak w Traktorze
wszystko masz opisane w instrukcji obsługi (strona 16 i 18)
ustawiasz dokładnie tak samo jak MK2
http://denondj.com/kb/article/1833
Dodatkowa karta muzyczna da Ci możliwość nagrywania analogowo "line/rec out" z kontrolera do"line in"ESI  i kablem usb do kompa.
Sam kontroler nagrywa już cyfrowo przez usb z pominięciem kabli analogowych,więc nie polepszysz jakości nagrywania zewnętrzną kartą,możesz też użyć samej karty ESI MAYA i pominąć kartę denona (nadal będziesz mógł korzystać z kontrolera).
Karta Denona ma pewnie mniejszą latencję niż Maya.