Autor Wątek: Denon DN-MC6000 pytanie odnośnie pokręteł LOW/MID/HI  (Przeczytany 1970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzechue

• Gość
Denon DN-MC6000 pytanie odnośnie pokręteł LOW/MID/HI
« dnia: 25 Styczeń 2012, 21:33:21 »
Witam sprawa ma się tak, iż pokrętła od tonów niskich, średnich i wysokich działają tandetnie, nie wiem czy to tylko mój model tak ma czy wszystkie, dlatego pytam.

W trybie INT MIX czyli w trybie korzystania z mixera zamontowanego w urządzeniu przekręcenie pokrętła chociażby MID o 1/4 obrotu w lewo skutkuje praktycznie całkowitym wycięciem MID, od tego 1/4 do zera tak jakby się nic nie dzieje, po prostu wszystkie pokrętła zachowują się jakby zakres regulacji był w skali "1/4 lewo - połowa (czyli wartośc neutralna) - 1/4 w prawo i w tym zakresie występuje własnie albo w lewo pełne wycięcie albo w prawo pełne podbicie (obrazowo wygląda to tak, że od pozycji neutralnej w lewo do pierwszej kropki jak dojedziemy pokrętłem to dźwięk zachowuje sie tak jakby pokrętło było na maksa skręcone i to samo w stronę drugą).

W trybie PC MIX jest trochę lepiej bo nie reagują one tak raptownie i po przekroczeniu tych 1/4 obrotu idąc dalej np. w dół to stopniowo coraz bardziej wycinamy lub w prawo podbijamy i to w całym zakresie pokrętła a nie tak jak w INT MIX lecz wycinanie z mixera hardware jest nienaturalne, po prostu słychać że set mixowany jest na jakimś drętwym programie a nie na profesjonalnym sprzęcie.

Drażni mnie to o tyle, że wcześniej posiadałem X1600 i tam pokrętła chodziły w całym zakresie i na prawdę brzmiało to pięknie, tutaj jest to nie do przyjęcia, można to jakoś ustawić ? lub skorygowac by te wycięcia i podbicia odbywały się w całym zakresie obrotu pokrętłem ?

Jeśli napisałem niejasno to moge nagrać filmik, dziwne bo pokrętła w x1600 oraz w mc6000 mają niby te same parametry też od ciszy do +10 przy mid i hi i + 6 przy low a niestety działają całkowicie inaczej, bo nie da się dobrze zmiksować utworów  jak lecą 2 utwory jeden się kończy a drugi dopiero rozkręca i podgłaszając jednocześnie skręcając np. MID jak wyjadę za pierwszą kropke to już słychac stłumiony bit jakbym nieumiejętnie skręcił pokrętło do zera, w domu jeszcze jeszcze ale w klubie na dużym nagłośnieniu to brzmi strasznie.

Proszę o odpowiedź dlaczego jest aż taka różnica między x1600 a mc6000 jeśli chodzi o wycinanie poszczególnych pasm oraz czy można coś w tym temacie zrobić bo jeśli nie to z przykrością muszę stwierdzić że niestety nie jest to do przyjęcia jako urządzenie do grania w klubach.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: Denon DN-MC6000 pytanie odnośnie pokręteł LOW/MID/HI
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2012, 16:27:48 »
Faktycznie muszę przyznać, iż equalizacja w DN-MC6000 działa zupełnie inaczej aniżeli w przypadku DN-X1600, do którego przyrównujesz. To jest cecha charakterystyczna i nie doszukuj się wady akurat w Twoim egzemplarzu.

Osobiście sugeruję tryb PC MIX, o którym piszesz, że w sumie jest nieco lepiej. A czy zauważyłeś, że w tym trybie w ustawieniach Traktora masz do wyboru w sumie cztery różne charakterystyki pracy EQ (Classic, P600, NUO, A&H), także sądzę, że coś sobie znajdziesz :)
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.