Autor Wątek: brak odsłuchu na słuchawkach  (Przeczytany 6886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
brak odsłuchu na słuchawkach
« dnia: 17 Styczeń 2014, 22:09:48 »
Dobry wieczór .
Wczoraj kupiłem używanego denona mc 6000 z traktorem tym ubogimi i tym pro 2.
Pro 2 nie mogę wgrać bo jest na w7 a ja ma xp.
Zresztą z tym LE też cały dzień i pół nocy walczyłem aż w końcu informatyk to uruchomił.
Byłem teraz na próbie pograć i nie mam odsłuchu w słuchawkach.
W słuchawkach słyszę tylko przy podniesionych suwakach i to nie zależnie od wciśniętego cue .
Na panelu do sterowania słuchawkami próbowałem na różne sposoby
Proszę pomóżcie jutro granie mam ,a nie mam z czego grac .
Pewnie chodzi o jakaś pierdołę w ustawieniach .

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
Odp: brak odsłuchu na słuchawkach
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2014, 22:35:27 »
nie dodałem że krok po kroku wg instrukcji z forum ustawiałem konfig.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2014, 23:57:56 »
Brak odsłuchu w słuchawkach jest związany ze źle skonfigurowanym przydzieleniem poszczególnych kanałów w menu Output Routing. Konfigurację znajdziesz pod poniższym adresem (pkt. 10):
http://forum.denondj.pl/dn-mc6000/konfiguracja-native-instruments-traktor-pro-do-pracy-z-dn-mc6000/

Poza tym Windows XP musi mieć zainstalowany dodatek Service Pack 3.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2014, 09:21:15 »
Przechodziłem przez tą instrukcje krok po kroku , lecz w kilku miejscach różnia się moje ustawienia .

I tak we wspomnianym pkt10 not connected
A proszę napisać zkąd ten dodatek do xp gdzie kupić jak zainstalować

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2014, 12:23:39 »
Czyli nie ma możliwości wyboru poza "not connected"? Kontroler podłączony i włączony podczas konfiguracji? Sterownik ASIO zainstalowany?

Service Pack 3 to zbiorczy pakiet poprawek dla Windows XP, który pojawił się w 2008 roku. Jest bezpłatny. Niestety nie każdy pamięta o jego aktualizacji, a zawiera on m.in. poprawki dotyczące obsługi audio (obecne wersje Traktora nie współpracują poprawnie bez zainstalowanego tego dodatku). Oczywiście należy też pamiętać o aktualnych poprawkach (aktualizowanych przez Windows Update).

To czy mamy zainstalowany ten dodatek możemy sprawdzić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie "Mój Komputer" i wybierając właściwości. Na zakładce "Ogólne", w części "System", pod nazwą systemu powinno być umieszczone "Dodatek Service Pack 3".
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2014, 12:34:53 »
Mam serwis packa mam ten sterownik asio. Wczoraj na 15 min przed impreza pojawił się odsłuch po roszadzie funkcji .
Niestety jak okazało odsłuch na słuchawkach był a na masterze cisza. Grałem ze starego miksera wiec do dupy.
W takich sytuacjach się zastanawiam czy publika to czuje że sztukuje i improwizuje .
stosownie do instrukcji w pk 2 nie mam opcji 2d int mix tylko int mix cover

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2014, 19:31:47 »
Kaminsky'emu chodziło o ten "cycek" z tyłu kontrolera
w dokumencie pdf masz wszystko ładnie pokazane i opisane
http://www.dm-pro.eu/DocumentMaster/pl/dn-mc6000quickstartmanall.pdf
tutek na forum pokazany jest na starym Traktorze,więc się troszkę różni.

A tu na filmiku masz pokazane jak ustawić (Traktor Pro 2)
Denon DJ DN-MC6000 Traktor 2 Setup Video

Osobiście bawiłem się tym kontrolerem,były podłączone nawet 2 gramofony i odsłuch działał tak jak na mikserach (rewelacja),ma na prawdę świetną sekcję odsłuchu.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2014, 17:54:10 »
Niestety dalej nie gra .
Zainstalowałem u zony na w8 i hula (tak mi się wydaje bo odsłuch działa poprawnie a w domu nie mam końcówki mocy by sprawdzić)
Zamieniają opcje w pk 9 b wyskakuje na czerwono błąd. Zostawiając 9a pk10 output monitor zamieniając zmienia się master.
Zły jestem bo ledwo wydębiłem na kontroler a tu przyjdzie jeszcze na w7 nazbierać

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Styczeń 2014, 17:57:27 »
Nie rozbijaj tego samego problemu na kilka tematów, bo robi się bałagan. Odpowiedziałem Ci w poniższym temacie:
http://forum.denondj.pl/dn-mc6000/konfiguracja-native-instruments-traktor-pro-do-pracy-z-dn-mc6000/msg14030/#msg14030

Zamieniają opcje w pk 9 b wyskakuje na czerwono błąd.

Mógłbyś podać ten komunikat, bo na razie to wróżenie z fusów.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2014, 18:31:19 »
Please connect and select an audio device

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Styczeń 2014, 18:33:13 »
Opcje są dwie:
- kontroler nie został podłączony (oraz włączony) do komputera.
- brak lub zainstalowany niewłaściwy sterownik ASIO.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:03:24 »
byc może problem jest tu:servise center
controller editirn 1.6.0  problems that may caused the installation to fail

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:05:11 »
Pytanie dodatkowe w takim razie: Traktor oryginalny?

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:23:25 »
taki kupiłem z denonem 2cd biała denon dj i traktor le z loginem pass i seria

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:29:56 »
Pisałeś wcześniej, że kupiłeś również Pro 2, więc którego obecnie używasz?

Ten LE był wcześniej rejestrowany przez poprzedniego właściciela? Jeśli tak, to powinieneś przenieść konto na siebie. W tej sprawie musiałbyś się skontaktować już z Native Instruments (wsparcie tylko w j. angielskim).

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:56:31 »
Obecnie walczę z LE
przy wgrywaniu Pro pojawia sie komunikat że jest dla w7
Przesłał Pan filmik z tego co tam zauwazyłem to jednak można tego Pro na XP
ale to zadanie na jutro dla informatyka bo na tym polegne.
Obecnie przechodzę jeszcze raz przez cały proces rejestracji jeszcze raz

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń 2014, 21:02:08 »
Ujmę to tak: na bank podczas procesu instalacji i/lub konfiguracji musiał zostać popełniony błąd. Ja jednak, nie mając tego komputera przed sobą nie jestem w stanie dociec gdzie. Ze swej strony sugeruję najlepiej postawienie wszystkiego od nowa "na czysto" postępując (krok po kroku) zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi oraz na forum.

Także przykro mi, ale ja w tym momencie wyczerpałem chyba wszelkie możliwe formy pomocy.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Styczeń 2014, 21:12:13 »
Tak czy siak Bardzo Dziękuje za poświęcony czas oraz zainteresowanie

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Styczeń 2014, 22:45:37 »
Pożyczyłem komputer od żony z w8 i tam ten Traktor Le działa, chociaż za każdym ponownym włączeniem coś się tam pyta.
Szczerze powiem że oczekiwałem lepszej jakości dźwięku, ale może to wina końcówki mocy i kolumn , a może to złudne .
Zastanawiające jest jeszcze jarzenie niektórych przycisków. Co to znaczy? Nie wciśnięte a maja lekkie przebicie czy to normalne w tych denonach.
Dodam ze jestem 2 właścicielem a faktura zakupu jest z listopada . Pachnie jeszcze nowością .

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Styczeń 2014, 22:56:22 »
chociaż za każdym ponownym włączeniem coś się tam pyta.
sakosabo, miałbym do Ciebie ogromną prośbę - zauważyłem, iż w przypadku jakichś problemów, zawsze o tym informujesz, ale nigdy nie przytaczasz konkretnych komunikatów (dopiero na prośbę). Dlatego też miałbym do Ciebie osobistą prośbę - jeśli informujesz o jakichś problemach i zgłaszanych błędach to staraj się to robić dość precyzyjnie, podając zgłaszane błędy. Zdecydowanie to skróci czas oczekiwania na konkretną odpowiedź oraz uprości komunikację. Takimi zdawkowymi informacjami na własne życzenie komplikujesz komunikację.

Szczerze powiem że oczekiwałem lepszej jakości dźwięku, ale może to wina końcówki mocy i kolumn , a może to złudne
DN-MC6000 dysponuje naprawdę wysokiej klasy interfejsem audio, więc przyczyny słabej jakości dźwięku mogą być tylko dwie:
- niewłaściwa konfiguracja,
- słabej jakości wzmacniacz, kolumny lub przewody połączeniowe.

Zastanawiające jest jeszcze jarzenie niektórych przycisków. Co to znaczy? Nie wciśnięte a maja lekkie przebicie czy to normalne w tych denonach.
Znowu... Których przycisków? Czy mógłbyś być nieco bardziej konkretny? Ogólnie rzecz biorąc nie jest to właściwa sytuacja, aczkolwiek niektóre przyciski mają tzw. pośrednie stany jasności.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:31:25 »
Co do systemów operacyjnych VS Traktor Pro 2

Działa na: (czyli można zainstalować i pracować,ale zależy też od posiadanego kontrolera,może być wymagany SP3 na XP)
XP (począwszy od Service Packa 1,ale działa też bez SP)
Vista (działa zarówno z Service Packiem i bez) działałem na tym systemie 3 lata
Win 7 (działa zarówno z Service Packiem i bez) świadomie działałem bez SP ponad rok czasu !!!!!!
Win 8 - musi działać

Wierzyć mi się nie chce,że nie można zainstalować Traktora Pro 2 na jakimkolwiek systemie podanym wyżej i wymagana jest pomoc informatyka !!!!!!!

Jaki to komputer ?
Procesor nie powinien mieć tutaj jakiegokolwiek znaczenia (intel vs amd)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Styczeń 2014, 16:35:13 »
pit_1975: Jeśli chodzi o Windowsa XP, to Native Instruments od wersji Traktora 2.6 całkowicie zablokował wsparcie dla tego systemu (można to obejść, ale oficjalnie nie da się go nawet zainstalować). Co do reszty się zgadzam.

Offline pit_1975

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Styczeń 2014, 17:27:30 »
Cholera,ale wycięli numer:)
właśnie sprawdziłem na starym kompie z xp,i faktycznie jest problem (zamiast sprawdzić od razu,to wypisałem głupotę)
próbowałem zainstalować najnowszą wersję 2.6.7 i kicha
ale łatwo to można obejść,instalujemy 2.6.0 (lub nawet starszą) i przenosimy plik z wersji najnowszej (niestety musi być zainstalowany na innym systemie,vista,7 lub 8)
ja "przeniosłem" z laptopa (win 7) plik "traktor.exe" i chodzi,nawet nie trzeba rejestrować najnowszej wersji :)
o tym samym pewnie jest na filmie
niestety,albo dwa kompy lub dwa systemy

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Styczeń 2014, 22:39:55 »
Dlaczego nie podaje szczegółowo komunikatów ?wiąże się to z mierną znajomością angielskiego i tym że każdę słowo muszę przepisywać .
W8 tak jak by nie zapamiętywał ustawień i odnowa sie pytał co to za kontroler tak jak na schemacie z forum .
Na jutro umówiłem się z informatykiem i spruje zainstalować tego pro na moim xp taak jak piszecie.
Pozdrawiam

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Styczeń 2014, 22:43:02 »
Dlaczego nie podaje szczegółowo komunikatów ?wiąże się to z mierną znajomością angielskiego i tym że każdę słowo muszę przepisywać .
Jeśli chcesz aby Ci pomóc, to jednak musisz się do tego przyłożyć. Możesz też robić zrzuty ekranu.

W8 tak jak by nie zapamiętywał ustawień i odnowa sie pytał co to za kontroler tak jak na schemacie z forum .
Możliwe, że w takim razie aplikację należy uruchamiać z prawami administratora lub na koncie administratora.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Styczeń 2014, 17:09:50 »
Super dobrze że udało mi się wgrać wersje pro do żony w8.
Powiedzmy że działa ale po wciśnięciu któregokolwiek przycisku z sekcji fx nic się nie dzieje prócz podświetlenia, a efx1  w sekcji 1 nie świeci się wcale .
Gdy pisałem j przebiciu na przyciskach to chodzi głównie o program1 i 2 efx4 w sekcji 1 oraz ten okrągły samp. i cue2
z góry dzięki

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Styczeń 2014, 17:17:54 »
Pobierz i zainstaluj w takim razie najnowsze dostępne mapowanie dla Traktora:
http://www.dm-pro.eu/DocumentMaster/en/mc6000-traktor-pro-25-mapping-and-instructions.zip

Możliwe, że w Traktorze Pro 2.6 jest nadal starsza wersja mapowania. Instrukcję instalacji w j. angielskim znajdziesz w paczce.

Jak już się bawimy, to kompleksowo. Poniżej znajdziesz najnowszy firmware dla DN-MC6000:
http://download.denondj.pl/firmware/dn-mc6000-v1012.zip

W paczce również znajdziesz instrukcję aktualizacji (j. ang.).

To wszystko powinno pomóc rozwiązać Twoje problemy.

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Styczeń 2014, 17:33:05 »
Dzięki
Poczekam na kogoś kto mi pomoże (ma przyjść wieczorem)

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Styczeń 2014, 10:05:47 »
Przeinstalowałem (informatyk oczywiście) z xp na W7 . Wywaliłem z kompa wszystkie niepotrzebne rzeczy, tak aby służył tylko do grania i traktor działa. Chodzą 2 decki i 4 decki .
Nadal nie działają efekty z sekcji fx. Tu powstaje pytanie  jakie dodatki należy zaznaczyć do poprania w serwis center podczas rejestracji do tu chyba jest problem .
Z góry Dziękuje

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Styczeń 2014, 11:35:14 »
Usuń starą mapę w traktorze i zainstaluj najnowszą z poniższego adresu:
http://www.dm-pro.eu/DocumentMaster/en/mc6000-traktor-pro-25-mapping-and-instructions.zip

Offline sakosabo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń 2014, 16:05:13 »
a co to jest ta mapa gdzie tego szukać?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń 2014, 16:09:45 »
W linku poście powyżej masz link do archiwum. W paczce oprócz samej mapy znajdziesz instrukcję instalacji (w j. angielskim, aczkolwiek napisane językiem dość prostym i są obrazki wyjaśniające). Jeśli masz jakiś problem to zawsze tekst możesz skopiować i wstawić do Google Translate.