Autor Wątek: HS na Allegro !  (Przeczytany 9493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TaUrUs

• Gość
HS na Allegro !
« dnia: 24 Luty 2008, 23:28:29 »
Panowie przedstawiam wam cud nad cudy na Allegor, odtwarzacz HS do sprowadzenia z zagranicy ! Niewiem jak sie na to zapatrywać Niby wszystko Super ale coś tu mi nie pasuje, troche ta cena, a może sie poprostu nie oreintuje w cenach zagranicznych, zobaczcie i skomentujcie: http://www.allegro.pl/item318751915_denon_dn_hs5500_tylko_3300zl_.html

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
Odp: HS na Allegro !
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2008, 23:36:35 »
Do sprowadzenia z USA i w dodatku na bank jest to przemyt (czyli brak dokumentów oraz pudełek). Poza tym jak wiadomo tam nie ma VAT i cło na produkty z Azji jest dużo niższe. Jak kto woli, ale ja osobiście wolałbym zakupić w PL. Gwarancja oraz support robi swoje, o czym, nie raz nie dwa miałem okazję się przekonać...
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Zielony_Rabka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty 2008, 09:05:23 »
Na Allegro już dostępny a w sklepach jeszcze nie :)

TaUrUs

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Luty 2008, 12:58:29 »
Skontaktowałem sie z Allegrowiczem i otrzymałem nastepujące informacje: Odtwarzacze przychodzą w orginalnych opakowaniach ze wszystkim co jest w zestawie czyli instrukcja itd, faktycznie są sprowadzone z USA, czas oczekiwania 2-3 tyg, jest gwarancja producenta tylko że niestety w Polsce nie jest ona uznawana, ciekawe dlaczego Horn nie uznaje takiej gwarancji? sprzet nowy itd, więc jeśli ktoś ma ochote na HS z USA to można już działać... swoją drogą jeśli HS w Polsce będzie kosztował 4300 zł to sprowadzenie go wyjdzie 1000zł taniej tylko niestety jest problem z gwarancją, szkoda że mamy taką polityke w serwisie.

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Luty 2008, 13:12:09 »
ciekawe dlaczego Horn nie uznaje takiej gwarancji?

Bo jest zewnętrznym i niezależnym dystrybutorem. Dlaczego miałby świadczyć usługi gwarancyjne komuś, kto kupił sprzęt u zupełnie innego dystrybutora. Pomyśl. Z resztą temat gwarancji i supportu był już poruszany w tym wątku.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Zielony_Rabka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2008, 15:25:12 »
Ciekawi mnie jak wygląda dystrybucja Denona w innych krajach , np czy w Austrii lub Francji dystrybucją sprzetu zajmuje się też firma zewnętrzna (jak Horn u nas) czy  sam  Denon . I jak wyglada w innych krajach sprawa uznawania gwarancji np z USA. Może ktoś wie coś na ten temat?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2008, 15:32:47 »
W większości pozostałych krajów Europy zajmuje się tym D&M Holdings. Z tego co mi wiadomo jest on w jakiś sposób kapitałowo powiązany z DENON'em, ale jeśli chodzi o szczegóły to już niech Marcin się wypowie, bo nie chcę wprowadzać w błąd.

DENON DJ

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2008, 16:45:04 »
Pierwsze sztuki DN-HS5500 dotrą do nas jeszcze w tym tygodniu. Następne w pierwszym tygodniu marca.

Jeżeli chodzi o Denona to dystrybutorzy są wymienieni na www.denon.dj.

DENON DJ ma swoje europejskie biura w;
- Belgii
- Francji
- Niemczech
- Holandii
- Wielkiej Brytanii

D&M Professional zajmowało się DENON DJ do marca zeszłego roku.

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2008, 17:07:49 »
swoją drogą jeśli HS w Polsce będzie kosztował 4300 zł to sprowadzenie go wyjdzie 1000zł taniej tylko niestety jest problem z gwarancją, szkoda że mamy taką polityke w serwisie.

To nie zależy od polityki w serwisie, nawet dobrze że tak jest jak jest. Wielu jest skłonnych iść na łatwą drogę by później sprzedać sprzęt, mi osobiście się to nie podoba.

Allegro moim zdaniem nie nadaje sie do tak poważnych transakcji. Dostaniesz walnięty egzemplarz z zagranicy i co zrobisz? Nic, poza płaceniem w serwisie. Tak więc odpada, wolę drożej, a sprawdzić / kupić w autoryzowanym sklepie :)
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2008, 17:21:19 wysłana przez rzambol »

Offline Prophett

• Człowiek DENON
  • www.myspace.com/djhett
    • Dj Prophett
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty 2008, 19:55:11 »
Szczerze mówiąc ja bał bym sie kupować coś takiego a dlaczego ? bo to nowy produkt i mogą być z nim problemy :( wiecie pochodzi a tu nagle bęc i usterka a wtedy  zaś koszta poza tym sprzęt działający na tych przejściówkach 110/220 podobno szybciej się psuje :| " co nie Polskie mi szkodzi :P "
DN-S3500 DN-X1500 DN-S3500   DN-HP1000
                              HP DV6750
http://soundcloud.com/dj-hett    http://www.myspace.com/djhett

Offline Marked_One

• Człowiek DENON
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty 2008, 20:09:30 »
poza tym sprzęt działający na tych przejściówkach 110/220 podobno szybciej się psuje :| " co nie Polskie mi szkodzi :P "

Nie całkiem, tu zależy od przekładni transformatora (i czy w ogóle jest) na to się za wiele nudnych szczegółów składa ;) Ale że na papierku masz 230V nie znaczy że tyle daje sieć... U mnie w szkole jest 250V, a w domu 218V różnica ;)

TaUrUs

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Luty 2008, 22:09:53 »
Nie powiedziałem że chce kupić na Allegro i niewiem skąd taka idea sie wzieła. Każdy z Was ma tu racje, a jak jest naprawde to życie pokarze z tymi usterkami... Ja tylko wskazałem link dla zainteresowanych, ja tam czekam aż Horn bedzie posiadał w sprzedaży HS-ki. Swoją drogą czy dla osób które tak długo oczekują na HS (oczywiście z forum) Horn może dać np: jakiś rabat? Oczywiście My jako wierni fani tej marki bedziemy promować ten produkt w każdy możliwy sposób. Wiem że Horn nie sprzedaje takiego sprzęt detalicznie ale może przez jakiś sklep można coś zdziałać... ? Wiem że to forum nieoficjalne ale jest ono jedyne w tek ścisłej formie w Polsce i innego pewnie niebędzie, więc może moglibyśmy sie stać forum DENONA pełną gębą. Co do gwarancji to wydaje mi się że Denon jest tak potężną firmą iż gwarancja powinna być uznawana we wszystkich serwisach na świecie,  gwarancja to gwarancja ! Owszem Horn jest zewnętrznym dystrybutorem ale skoro podjoł sie promować marke Denon to powinie naprawiać sprzęt marki DENON a nie sprzęt marki Denon & Horn ! Zdenerwowałem sie, musze sie piwka napić.

Offline Prophett

• Człowiek DENON
  • www.myspace.com/djhett
    • Dj Prophett
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty 2008, 22:29:15 »
Ja nie mówię że chcesz kupić tylko nie widzę sensu wydawania takiej sporej ilości kasy na sprzęt który niema gwarancji w pl bo jak coś się stanie to owszem serwis zapewne przyjmie ale nieźle sobie policzy :P a tak to jest gwarancja :) po prostu wole poczekać dać pare stówek więcej i mieć spokojny sen :D a co forum pełną gębą było by fajnie :))
i ja sie napiję
                              HP DV6750

TaUrUs

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Luty 2008, 22:36:01 »
Zgadzam sie z Tobą w 100%. Na zdrowie !

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Luty 2008, 22:37:41 »
Nie powiedziałem że chce kupić na Allegro i niewiem skąd taka idea sie wzieła.
Ja nic nie wspominałem o kupnie :)

Swoją drogą czy dla osób które tak długo oczekują na HS (oczywiście z forum) Horn może dać np: jakiś rabat?
Wiem że Horn nie sprzedaje takiego sprzęt detalicznie ale może przez jakiś sklep można coś zdziałać... ?
Tak jak już zdążyłeś napisać: Horn jest dystrybutorem i nie prowadzi sprzedaży detalicznej. DENON'a możesz kupić tylko przez sklepy, które mają podpisaną umowę na sprzedaż tego sprzętu. O ewentualny rabat możesz się starać tylko i wyłącznie bezpośrednio w sklepie i za każdym razem jest to sprawa indywidualna.

Wiem że to forum nieoficjalne ale jest ono jedyne w tek ścisłej formie w Polsce i innego pewnie niebędzie, więc może moglibyśmy sie stać forum DENONA pełną gębą
Widzisz, tak naprawdę nawet www.denondjforums.com jest w dalszym ciągu forum nieoficjalnym, mimo, że jest dużo większe i dłużej istnieje. Tam działa Silvio, który jest Menadżerem Marki DENON DJ, podobnie jest u nas - mamy Marcina, który jest opiekunem działki Profesjonalnej w Hornie, do tego aktywnie się udziela, dzięki mamy najświeższe i najbardziej oficjalne źródło jakie może być :)

Co do gwarancji to wydaje mi się że Denon jest tak potężną firmą iż gwarancja powinna być uznawana we wszystkich serwisach na świecie,  gwarancja to gwarancja !
Widzę, że nadal nie rozumiesz pewnej rzeczy - Horn wszystkie naprawy gwarancyjne pokrywa na swój koszt. DENON im za to nie zwraca. I teraz tak - przypuśćmy, że kupiłeś sprzęt w USA i Ci coś padnie, to dlaczego Horn miałby z tego tytułu wykonać naprawę serwisową? Skoro kupiłeś w USA to Twój serwis jest w USA. Proste.

Nigdzie na świecie nie istnieje coś takiego jak gwarancja ogólnoeuropejska/ogólnoświatowa. Bujda na resorach i chwyt marketingowy. Owszem czasami jest tak, że dana gwarancja jest ważna w kilku krajach, ale tylko wtedy gdy dystrybutor w tych krajach jest ten sam i wtedy to się rozlicza wewnętrznie. Poza tym nie słyszałem jednak, żeby była jakaś gwarancja ważna na kilku kontynentach. Gdyby przypuśćmy Horn byłby jeszcze np. w Niemczech wtedy taka gwarancja mogłaby być ważna i w Polsce i w Niemczech. Teraz rozumiesz?

TaUrUs

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2008, 23:47:33 »
Rozumiem i wiem o tym i naprawde nie musisz mi tego tłumaczyć, a to że z gwarancjami jest jak jest hmmm... Problem tych którzy sprowadzaja sprzęt za granicy. A z tym Rabatem to tylko mój taki pomysł że nie realny też wiem, pomarzyć można. A jeśli nie będziemy sie starać promować naszego forum i nie będziemy sie starać stworzyć oficjalnego ponieważ gdzie indziej to nie wypaliło hmmm.. myśle że warto walczyć o swoje i zmienić, złamać tradycje. Zróbmy coś z czym bedziemy pierwsi w Europie i na Świecie. Do odwarznych Świat należy ! A samemu Marcinowu może być cięzko wypromować Marke na cały kraj i chętniu mu w tym pomoge jeśli tylko będe mugł. A promować jest co ponieważ jak wszyscy wiemy Denon DJ to sprzęt dla ludzi niebojących sie podejmować wyzwania i spojrzeć technologi prosto w oczy !

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Marzec 2008, 08:18:34 »
A z tym Rabatem to tylko mój taki pomysł że nie realny też wiem, pomarzyć można.

Dlaczego nierealny? Wszystko to kwestia "dogadania się". Ale indywidualnego, nie na forum.

A jeśli nie będziemy sie starać promować naszego forum i nie będziemy sie starać stworzyć oficjalnego ponieważ gdzie indziej to nie wypaliło hmmm.. myśle że warto walczyć o swoje i zmienić, złamać tradycje. Zróbmy coś z czym bedziemy pierwsi w Europie i na Świecie.

Widzisz, po głębszym przemyśleniu wszystko ma swoje wady i zalety. Z jednej strony dzięki temu jesteśmy niezależni, więc możemy podawać tzw. przecieki (jeszcze nieoficjalne, niepotwierdzone) jako ciekawostki, a z drugiej też fakt - fajnie byłoby być oficjalnym forum. Zobaczymy jeszcze jak to będzie. Nikt tu nie powiedział ostatniego słowa :)

Tak przy okazji looknij na stronie dj.denon.pl dział menu ;)

Offline Prophett

• Człowiek DENON
  • www.myspace.com/djhett
    • Dj Prophett
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Marzec 2008, 19:36:24 »
Tak przy okazji looknij na stronie dj.denon.pl dział menu ;)

to mi się podoba :D kogo to sprawka ? pewnie Twoja eXplode :)
                              HP DV6750

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Marzec 2008, 19:43:37 »
Po części ;) Troszkę zajęło mi namawianie Marcina na umieszczenie link'a (dziękować), ale już jest i w sumie wisi już troszkę czasu :)

TaUrUs

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marzec 2008, 13:37:21 »
Wisi juz dosyć długo. Respekt !

Offline Prophett

• Człowiek DENON
  • www.myspace.com/djhett
    • Dj Prophett
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Marzec 2008, 18:57:31 »
i po co to ?
                              HP DV6750

TaUrUs

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marzec 2008, 22:27:48 »
i po co to ?

Ok niech będzie...
Dzięki explode że załatwiłeś z Marcinem aby link był na stronie Denona. - Teraz lepiej?