Autor Wątek: Problem z konfiguracją Traktora i Denona hc 4500  (Przeczytany 11532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
Problem z konfiguracją Traktora i Denona hc 4500
« dnia: 06 Lipiec 2011, 19:26:47 »
mam problem, nie mogę skonfigurować DENONA HC 4500 z oprogramowaniem TRAKTOR LE, dodam że chce go zainstalować na WINDOWS XP SP3, pomóżcie, kupiłem go już jakiś czas temu i ni emoge optymalnie wykorzystać, sprzęt raczej jest sprawny bo podłączałem go do Ibook Pro i działa bez zarzutu u kolegi który też korzysta z HC 4500, ale z moim nie mógł sobie poradzić, może ktoś jest w stanie mi pomóc, będę bardzo wdzięczny, dodam, że mam HC 4500 podłaczone z BU 4500 i mikserem DENON X800, skąd mam pobrać mapę do Denona HC 4500

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
Odp: Problem z konfiguracją Traktora i Denona hc 4500
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2011, 20:11:50 »
dodam, że po ustawieniu w Traktorze na Audio setup DENON HC-4500 i ustawieniu latency na 19 ms słychać jakieś trzaski co sekundę, po przestawieniu latency na max trzasków ni ema ale w Traktorze działa tylko DECK A a ni eo to przecież chodzi, po przestawieniu na DENON DJ ASIO DJ zapala sie na dole ekranu czerowna ramka z napisem "please connect and select an audio device) i nic nie moge z tym zrobić a u góry  w traktorze pojawia się przekreślone "audio" w czerwieni i co to znaczy? HELP ME PLEAASE, może jest jakiś schemat uruchamiania po kolei nie wiem (traktor, asio, Denon? lub inaczej)?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2011, 14:24:31 »
Na początek sprawdź czy masz wrzucony najnowszy firmware (v1006). Do pobrania z tego adresu.

Jeśli wersja DENON DJ ASIO, którą posiadasz jest starsza niż 2.1, pobierz najnowszą stąd. Nie zapomnij odinstalować poprzedniej, zanim zainstalujesz najnowszą!

W Traktorze LE, o ile dobrze pamiętam jest odpowiedni kreator z konfiguracją. Skorzystaj z niego. Kreatora uruchomisz poprzez Preferences... | Setup Wizard. Następnie poprowadzi Ciebie krok po kroku (wybierasz kontroler DENON, następnie DN-HC4500.

W związku z błędem w pierwszej generacji Traktora, w przypadku PC najprawdopodobniej będziesz zmuszony po każdym uruchomieniu na zmianę interfejsu audio w Preferences... na dowolny inny, a następnie ponownie wybraniu DENON DJ ASIO.

Trzaski, o których wspominasz mogą być spowodowane zbyt słabą konfiguracją komputera lub też "śmietnikiem" działającym w tle. Osobiście do grania polecam postawienie drugiego, bliźniaczego i całkowicie czystego systemu (bez zbędnych sterowników, oprogramowanai antywirusowego, włączonych sieci bezporzewodowych, itp.) co pozwala uniknąć wielu problemów.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2011, 15:31:42 »
Tak tylko gwoli przypomnienia od jakiegoś już czasu jest dostępna wersja 2.20 sterowników Denon ASIO ;)

Do pobrania z tego linku ;) http://www.denondj.com/assets/misc/DDJAsioDrv220.zip
DN 3700-1700-3700 , Denon HP1000, RPM, Win7x64SP1

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2011, 15:34:35 »
O masz, faktycznie. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2011, 21:33:21 »
firmware mam ten wrzucony, a ten ASIO który napisał Ceekay jest starszy od tego który napisał Kaminsky, czyli który mam wgrać? uruchamiam przez kreatora jak napisałeś, a czy za każdym razem gdy się włącza Traktor trzeba przez kreatora przechodzić? a może kolejność włączania ma znaczenie? atrzaski to tylko wystarczy latency podnieść tylko dalej nic nie dział ajak trzeba instalowałem na czyściutkim XP a czy SP2 czy SP3 musi być?

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2011, 22:20:14 »
Jak to jest starszy.. Im wyższy numer tym młodszy :)
2.10 był do czasu kiedy ukazał się MC 6000 i  też X600, po wprowadzeniu MC 6000 Denon zaktualizował DENON ASIO Driver na nowszy i dał mu numer 2.20.

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2011, 22:41:26 »
ale jak popatrzysz na daty utworzenia to ten ostatni jest z 2010 a tamten z 2011?

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2011, 22:50:06 »
Ok plik instalacyjny 2.20 jest z 29 grudnia 2010, a plik instalacyjny 2.10 jest z 25 stycznia 2011 - to prawda
Ale dla mnie i dla mojego świętego spokoju używam 2.20. Oczywiście zawsze mam instalkę 2.10 (tak na wszelki wypadek)
Chociażby dlatego m.in że zauważyłem że wyciągam niższą latencję nawet do 1 ms. I jest czyściutko.
Na 2.10 tak nie miałem.
Spróbuj ustawień w przypadku 2.10 i 2.20 a będziesz miał odpowiedź :)
Edit:
Co prawda nie na HC i Traktorze. W tym tygodniu mam taką nadzieję, że przetestuję sobie latencję na Traktorze i X1700. Jestem dobrej myśli :)

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec 2011, 23:01:26 »
uruchamiam przez kreatora jak napisałeś, a czy za każdym razem gdy się włącza Traktor trzeba przez kreatora przechodzić?

Nie nie trzeba wystarczy raz :)

a może kolejność włączania ma znaczenie?

1. Odpal system.
2. Odpal HC z podłączeniem do laptopa
3. Dla pewności sprawdź w apliki DENON Asio driver czy jest Aktywny HC jeżeli nie to odptaszkuj:)
4. Odpal Traktora
5. Jeżeli wcześniej uruchomiłeś z setup wizard i wgrałeś mapy do HC to powinno już działać:)
6. Jak problemy z latencją to podnosisz czas

Jeżeli nadal będą problemy. To przeczytaj ten artykuł http://www.native-instruments.com/knowledge/questions/847/Windows+7+Tuning+Tips+for+audio+processing, nie zrażaj się tym że na Win7, pościagaj programy, o których tam piszą i sprawdź u siebie jak to wygląda:)

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec 2011, 23:24:10 »
ok spróbuję tak jak mówisz, a mapy to skąd ma ściągnąc do DENONA HC-4500? może macie jakąś kompletną że wszystkie przyciski działaja i podświetlenie też

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2011, 23:32:08 »
zaciągnij te mapy ponoć je chwalono :)
Musisz tylko tam się zalogować :)

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lipiec 2011, 00:14:46 »
a ten ASIO który napisał Ceekay jest starszy od tego który napisał Kaminsky, czyli który mam wgrać?
Oczywiście mój błąd - zainstaluj wersję 2.20, tą którą przedstawił ceekay. Nie zapomnij jednak odinstalować wersji wcześniejszej.

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lipiec 2011, 19:26:58 »
hmm zainstalowałem tak jak powiedzieliście ale tak jakby traktor nie widział tych 4 kanałów  karty w HC 4500, po przełączeniu traktora z trybu DENON HC 4500 gdzie sygnał przechodzi z Denona do miksera ale jednym kanale (dwa DECKI), po przełączeniu na DENON DJ ASIO Driver wyskakuje komunikat (że nie podłączone not connected) nie można ustawić Sample Rate i Audio Latency i wyskakuje czerwony pasek na dole "please check your uutput routing" i tyle, a tam w output channel A i output channel B nic nie można ustawić :-(

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lipiec 2011, 19:31:42 »
a jeszcze jedna kwestia w tym Wizardzie Traktora wybieramy:
Are You using A USB/FireWire Controller?  - YES
Choose your manufacturer   - DENON
Choose Your Model:  - DN-HC4500 LE
Select your control medium? które? gram z BU4500 i mp3 z kompa czyli ma być CD czy no timecode control? a może Vinyl? które wybrać?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lipiec 2011, 19:33:16 »
nie można ustawić Sample Rate i Audio Latency
Nie można, ponieważ to akurat konfigurujesz z poziomu ASIO DENON'a.

"please check your uutput routing" i tyle, a tam w output channel A i output channel B nic nie można ustawić :-(
Wybrałeś extrenal w Preferences... | Output routing?

Select your control medium? które? gram z BU4500 i mp3 z kompa czyli ma być CD czy no timecode control? a może Vinyl? które wybrać?
Wybierasz no timecode control.

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lipiec 2011, 19:41:13 »
Nie można, ponieważ to akurat konfigurujesz z poziomu ASIO DENON'a.

ale gdzie konfiguruję z poziomu Asio Denona w którym miejscu?

mam wybrane xternal w output routing

i wybrałem no timecode control

ok widze że teraz mozna coś ustwić przy tym ASIO ale teraz komunikat

"please connect and select audio device" wkładam kabel usb  ii niccc

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Lipiec 2011, 19:46:13 »
ale gdzie konfiguruję z poziomu Asio Denona w którym miejscu?
Masz w samej aplikacji (ikonka DENON DJ na pulpicie), tam na dole masz suwak, którym ustawiasz latencję.

"please connect and select audio device" wkładam kabel usb  ii niccc
W momencie podpięcia USB (przy włączonym DN-HC4500) coś się zmienia na wyświetlaczu DN-HC4500?

Próbowałeś na innym komputerze/systemie?

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lipiec 2011, 20:03:44 »
przy ustawieniu na Asio DJ DENON w output Routing daję na mixing External ale w output channel A mam
L: 1 DN-HC 4500 L
R: 2 DN-HC 4500 R
\
i ni emoge ustawić output channel B? bo nie mam więcej do wyboru, ni ewiel gdzie znikneły  0,1,2,3

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lipiec 2011, 20:08:16 »
przy podpięciu do USB przy właczonym hc4500 pojawia soie PC linked i przy wyciągnięciu pojawia się disconnec...  podpinałem go w sklepie denona w Krakowie ale tam mieli Ibook Pro i ten kolega juz miałto zainstalowane u siebie w macu bo taki sam ma w domu hc 4500 ale z moim nie mogli poradzić, powiedzieli, musze mieć czysty  system bo może konflikt czegoś więc zawiozłem na nowym systemie XP Sp2 i  nic nie zdziałali teraz mam SP3 i widzicie cały czas ten sam problem, pewno to jakaś drobnostka gdzieś jest włączona ale ja nie wiem gdzie?

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Lipiec 2011, 20:10:00 »
a czy w traktorze przy conntroller menager ma być denond DN HC-450 jako device? all ports i all ports czy
generic keybord?

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Lipiec 2011, 20:17:40 »
o teraz np przy przestawieniu audio setup na realtek HD Audio Outputsamlpe 44100Hz i audio latency 92,5 ms
mam output routing na external i pojawia się Realtek HD Audio output Out 0 i Output Out 1 na Output Channel A

i Output Out 2 i output Out 3 na channelu B no ale znowu nie dział z denonem bo nie przez usb

po przestawieniu na asio dj denon znowu wywala ten sam komunikat pleaee connect and select an audio device  i pisze że denon dj asio not connected

po próbie wpisania w output routing external mixing mode i wyborze channel A L pojawiają się  realtek output 0,1,2,3 ale jak wybiore jeden to do kanałau R nie mogę innego wybrać bo ten pierwszy się kasuje

a zoutput channel B jest tak samo

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lipiec 2011, 21:13:21 »
Naprawdę dziwna sprawa - gdzieś faktycznie jest haczyk tylko nie bardzo wiadomo gdzie. Spróbuj jeszcze na innym PC. A na tym macu Twój kontroler działał poprawnie?

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lipiec 2011, 23:46:21 »
Hm wróćmy do początku

1. Sprawdź jaki masz soft na HC ostatni który wyszedł to chyba 1006. Jeżeli masz 1006 to dobrze, jeżeli nie to zarejestruj się na stronie DENON DJ Club i pobierz najnowszy soft. I zainstaluj go na HC. Kroki będziesz miał podane :)

2.Jak już masz odpalony system win xp sp3. Odepnij kabel usb z kontrolera. Odpal aplikację Midifix i poczekaj aż przeczyści wszystko (nawet gdyby widział jakiś error, daj programowi skończyć)

3. Zresetuj windows.

4. Po ponownym odpaleniu systemu, wyłącz wszystkie kamery, antivira, firewall-a ( bo to strasznie przeszkadza komunikatom MIDI).

5. Podłącz usb do kompa (pobierz jeszcze ten pliczek usbview.exe) na kontrolerze uruchom tryb PC Mode, tak aby na obydwu wyświetlaczach był napis PC Connected (tak jak wcześniej miałeś)
6. Sprawdź w aplikacji Denon ASIO Driver ile masz kanałów IN i OUT to okienko po prawej stronie przy odptaszkowanym HC ( ja nie mam HC ale tak wnioskuje że coś tam powinno się pojawić) i teraz napisz ile tam tych kanałów jest :) Strzelam że powinno być 4 OUT - jeżeli tak to już jesteśmy bliżej rozwiązania sprawy :)

Na razie zostawmy traktora w spokoju i pobierz Demo RPM wersja 1.2.2.48
Demo działa 20 minut ale to nam w zupełności wystarczy :) Oczywiście zainstaluj :)
i teraz odpalasz RPM Jak go odpalisz na wyświetlaczu pojawi się RPM 1.2.2.48 a potem napisy [Empty]

7. Klikasz ALT+C (lub w menu wchodzisz w Edit->Preferences)
a)Wchodzisz do zakładki Audio -> Soundcard Driver wybierasz DENON DJ ASIO Driver.
b) wchodzisz do Zakładki Outputs , Aktywna Zakładka Connections i tutaj podpinasz Playery pod Denony. WAŻNE jeżeli nie będziesz miał "zaptaszkowanych" HC w DENON DJ ASIO RPM Nie będzie mógł podpiąć pod Playery!!!!!
Więc pod Player 1 podpinasz Chanel 1-2 Stereo, pod Player 2 Chanel 3-4 Stereo
I najważniejsze w tym okienku Zaznaczasz Ptaszkiem Use External Mixer.
I jeżeli zobaczysz że będziesz miał Chanel 1-2 oraz Chanel 3-4 tzn że Windows widzi wszystkie kanały i kontroler jest poprawnie interpretowany przez Windows. Czyli kolejny krok do przodu :)
Jeżeli będziesz miał podpięte dwa playery pod kanały dodaj kilika mp3 do bazy wczytaj do playera 1 i 2 dwa różne utwory wciśnij Play i sprawdź jak idzie dźwięk na mikserze. (dodam że HC ma natywną pracę z RPM więc nie będziesz potrzebował żadnych map :)
Tak na wszelki wypadek połącz jeszcze kontroler z mikserem chinchami Audio do odpowiednich kanałów :)
No dobra jeżeli dzwięk będzie na dwóch kanałach na mikserze. Wtedy będziemy walczyć z Traktorem LE
Ale będziemy mieli pewność że z AUDIO przez USB jest wszystko OK :)
OK?

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Lipiec 2011, 22:52:18 »
1. soft, zaktualizowałem jeszcze raz do 1006
2. przeczyściłem wszystko midifixem, zresetowałem Widows i podłaczyłem USB (a tak nawiasem to ten program usbview to po co?)
3. w Asio Denon mam 4 kanały out i 0 in
4.pobrałem RPM demo i działa tak jak opisałeś, po zainstalowanieu Traktora wracam do wątku z 08 Lipiec 2011, 20:17:40,  :-(

na Macu w sklepie ten DENON działał ok ale juz ten kumpel miał zaistalowane wszystko w tym Macu bo ma takiego samego HC 4500, ale nie potrafilismy skonfigurować

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lipiec 2011, 23:55:18 »
Niezmiernie cieszy że przynajmniej problem AUDIO przez USB mamy z głowy bo wcześniej miałem wrażenie jakby tu też był problem :)

Po podłączeniu HC do kompa. Odpal Traktora.
Przeczytaj ten link zacznij od punktu 9 :)
punkt b. Zamiast DENON MC 6000 powinieneś wybrać DENON DJ ASIO

Jak już podłączysz AUDIO pod Traktora teraz:
W zakładce Output Routing w Mixing Mode wybieramy External
Wyświetlić się powinny Deck A i Deck B i tu powinineś przypisać kanały to decków i właśnie tu powinno się pojawić 0,1,2,3 o których wcześniej pisałeś :)

Potem działasz z mapami. Choć w przypadku HC powinny one być wgrane już w Traktora, jak nie skorzystaj z map ze strony którą Ci wcześniej wskazałem :)

PS usbview nie zaszkodzi mieć. Może się przydać do wielu rzeczy. m.in możesz sprawdzić gdzie jest podpięty USB, czy podpina się w tylko i wyłącznie w jeden adres czy też za każdym razem w inny, czy nie ma jakiś konfliktów na USB :)

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Lipiec 2011, 11:46:25 »
witam, bardzo sie ciesze że Denon ma takich gości jak ty, dzieuję za zaangażowanie ale niestety mój problem nadal jest,
zrobiłem wszystko jak napisałeś, ale w punkcie 9 b po wybraniu DENON DJ ASIO Driver (ASIO( wyskakuje komunikat "please connect and select an audio device) po kliknięciue na output routing to samo co kiedyś mianowicie
przy ustawieniu na Asio DJ DENON w output Routing daję na mixing External ale w output channel A mam
L: 1 DN-HC 4500 L
R: 2 DN-HC 4500 R
\
i ni emoge ustawić output channel B? bo nie mam więcej do wyboru, ni ewiel gdzie znikneły  0,1,2,3

nie ma wyboru 4 wyjść do przyporządkowania do kanałów A I B tylko 2 są L I P , mam taki  sam problem  jak opisany od tego miejsca
Czy przy każdym uruchomieniu w Preferences... w polu Audio Device wybierasz najpierw WASAPI (Shared Mode) i ponownie dopiero DENON DJ ASIO Driver (ASIO)?
:
Odp: Konfiguracja Native Instruments Traktor PRO do pracy z DN-MC6000
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:15:34 »

co ten kolega ściagnął że mu ten problem rozwiązało bo nie ma juz linka  tylko że u mnie jest karta Realtek HD Audio output (directsound), i na tym ustawiniu ma 4 kanały do przyporządkowanie po dwa na kązdy channel ale co z tego jak idzie mi przez kartę i głośniki laptopa i nie mam mozliwości sterowania z HC 4500, oprócz tego jest do wyboru Dn DC-4500 ale tez (directsound) i tu jest sterowanie z hc 4500 ale tylko 2 wyjścia do wyboru na kanał A lub B ;-(,  no i jeszcze DENON DJ ASIO DRIVER al tutaj do wybory jest tylko jeden kanał a mianowice po wybraniu na channel A lub B lewego , po dodaniu prawego bo ten wybrany wcześniej lewy sie kasuje i nie wiem co dalej z tym zrobić

i juz tracę do tego cierpliowść MASAKRA,

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Lipiec 2011, 12:27:36 »
Nie wiem jak w tym dualu ale przy s1200 trzeba pamiętać że w denon dj asio trzeba zaznaczyć obydwa odtwrzacze bo domyślnie jest jeden - w twoim przypadku tak to właśnie wygląda bo masz do wyboru tylko 2 kanały zamiast 4

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Lipiec 2011, 14:30:53 »
Nie wiem jak w tym dualu ale przy s1200 trzeba pamiętać że w denon dj asio trzeba zaznaczyć obydwa odtwrzacze bo domyślnie jest jeden - w twoim przypadku tak to właśnie wygląda bo masz do wyboru tylko 2 kanały zamiast 4

u mnie w dj asio mam 4 output

w devices: jest zaptaszkowany jeden DN-HC-4500_0
DEVICE NAME DN-HC4500_0
unit number:0
software version: 1.006
Audio input channels :0
audio output channels :4
samplin g frequency 44,1/44,6/96,0 Khz
Bit resolution  16bit
audio buffer size : 468 10ms

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Lipiec 2011, 14:40:13 »
Z tego co wnioskuję to problem leży najprawdopodobniej po stronie Traktora skoro DENON DJ ASIO wskazuje poprawnie. Jako że DN-HC4500 na początku był dostarczany z PCDJ Reflex LE, a dopiero w okresie późniejszym z Traktorem LE nie było przypadkiem tak, że masz wcześniejszą wersję z Reflexem, a Traktora LE ściągnąłeś z sieci?

Poza tym czy próbowałeś zainstalować to i skonfigurować na zupełnie czystym systemie? Niejednokrotnie okazywało się później na forum, że jakieś wcześniejsze śmieci pozostawione w systemie powodowały konflikt i uniemożliwiały poprawne działanie.

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Lipiec 2011, 15:54:27 »
mam płytkę z traktorem LE i po zainstalowaniu go automatycznie pobrałem tą wersję 1.2.7 ze strony nativa, chyba że dać sobie spokój z tym traktorem i grac np na virtual dj? albo cos innego? próbowałem zainstalowac na kompie czystymi to samo ale może to ten sam problem co tam wcześniej opisywał kolega

« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:15:34 »

wychodzi że to ten sam rpblem może wiecei co on zrobił bo tam brakuje na linku już tego co było i nie wiem , tam była mowa że ściagnął coś ze strony denona tylko nie wiem co?

a może jednak grać z virtuala? może mi coś podpowiecie? tylko chodzi o to że mam oryginalny traktor w sumie LE no ale jest oryginalny a virtual jest gdzies darmowy?

czy może jakiś inny jeszcze

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Lipiec 2011, 16:51:22 »
wychodzi że to ten sam rpblem może wiecei co on zrobił bo tam brakuje na linku już tego co było i nie wiem , tam była mowa że ściagnął coś ze strony denona tylko nie wiem co?
Nie bardzo wiem jakiego linku Ci brakuje - mógłbyś nieco sprecyzować?

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Lipiec 2011, 17:49:07 »
« Odpowiedź #47 dnia: Dzisiaj o 17:47:56 »

Modyfikuj

Cytat: q-naro w 11 Styczeń 2011, 21:42:22

Zrobiłem mape tych ustawien co teraz sa i działają. Zostawie tu linka i jak bys miał chwilke to zobacz. Zainstalowałem SP3 pod Win XP Pro. Nie działa mi tylko po wcisnięciu gałki przeskok na wybór dysków to okienko po lewej stronie.

Bawiłem sie w wybieranie karty miedzy Dn-mc Direct Sound a Denon Asio tak na przemian oraz zaimportowałem 4 deckowa mape w Controller Menager i nagle zaczeło działac. Teraz po kazdym podłaczeniu MC wybieram DN mc direct sound a za chwile Denon Dj Asio Driver no i jest dzwięk

link do mojej mapy -> http://www51.zippyshare.com/v/9157077/file.html

chodziło mi o ten przypadek, o któym kolega mówił w tym wątku on miał podobny problem z tego co czytam

Offline ceekay

• Człowiek DENON
  • "Carpe Diem"
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Lipiec 2011, 21:28:45 »
Zrób jeszcze coś takiego, może pomoże
1. Odinstaluj Traktora LE
2. Ściągnij program CCLEANER, Zainstaluj.
3. Uruchom CCleaner  Najpierw opcję Cleaner  Analiza a potem Uruchom Cleaner Uwaga!!! sprawdź dokladnie wszystkie ptaszki które są zaznaczone w częsci Windows i Programy, i bo wyczyści cały system z niepotrzebnych elementów typu historię z przegladarki i tym podobne.
4. Potem w Zakładce Rejestr-> Skanuj by znaleźć problemy i poczekaj aż przeskanuje cały system, może wyrzucić mnóóóóóstwo błędów i dobrze!!!
5. Kliknij Napraw zaznaczone problemy Potem ważny element program zapyta Cię czy zrobić kopię rejestru i tak ZRÓB KOPIĘ REJESTRU zapisz ją do pliku kopia_rejestru.reg.
Spokojnie nie bój się o rejestr masz zapisaną kopię a ten programik naprawdę bardzo dobrze sprząta rejestr z syfów i błędnym odniesień.

6. Zresetuj kompa. Odpal i zainstaluj ponownie Traktora LE. Potem podpnij decki.... ale to już wiesz jak :):).. Możesz pokombinować z tym podpinaniem w sekcji Audio Denon ASIO. Jeżeli to wersja 1.2.7 Traktora to spróbuj kilkakrotnie podpinać na zmianę DENON ASIO zamiennie z Realtek.

Jeżeli problem nie zniknie... Trzeba pytać na forum NI. Jak ten problem rozwiązać. Wiesz jedno, że AUDIO przez USB działa poprawnie.

A gdy już ewentualnie obrazisz się (żart) na Traktora to możesz pobawić się z RPM lub VDJ. Ja polecam RPM -a :):):)

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Lipiec 2011, 22:48:11 »
wiesz juz tak robiłem i nic spróbuje jeszcze raz, a co do Traktora to wolałbym tego Virtuala lub RPm ale po co mam płacić dodatkowo kasę jak tu miałem dostać program i między innymi dlatego to kupiłem, nie wiem dzwoniłem dzisiaj do tej firmy sprzedającej Traktora ale nie odbierali bo chyba juz było przed 18:00 spróbuję jutro ale ten problem miał ten kolega o którym pisałęm wcześniej i on sobie jakoś poradził ale sam nie wie jak z tego co pisał na forum...

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lipiec 2011, 09:17:59 »
czy nie jest mi stanie nikt pomóc w tej kwestii?

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Lipiec 2011, 17:10:16 »
marcovalik: próbowaliśmy Ci pomóc z każdej strony, ale naprawdę jest to dziwna sytuacja.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy przypadkiem po tej całej konfiguracji Traktora i ASIO to w Audio Device zamiast zostawić DENON DJ ASIO, to przypadkiem nie ustawiasz go na DN-HC4500? Bo jak dobrze pamiętam to w takim przypadku zgłaszał się właśnie jako 2. kanałowy interfejs, zamiast 4.

Zrób jeszcze PRESET Init. z poziomu kontrolera.

Praxxer

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Lipiec 2011, 14:55:14 »
Witam
Mam identyczny problem jednak na Windows 7
Pobrałem demo Traktora Pro 2, mapping jest, wyświetlacz i przyciski sie zapalają, jednak nadal nie wykrywa kontrolera na wyjsciu (output), dzwięku brak.
Wszystkie inne programy wykrywają go bez problemu, soft najnowszej wersji, ASIO również. Szkoda, bo Traktor to moim zdaniem najlepsze oprogramowanie dla DJ. Cóż, narazie jednak sobie odpuszcze

Offline marcovalik

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Lipiec 2011, 13:06:22 »
czyli nie jestem osamotniony ;-) na szczęście ludzie z Denona stanęli na wysokości zadania, nie zostawią mnie na lodzie i napiszemy wspólnie do NATIVE INSTRUMENTS, że jednak jest problem, bo nie ukrywam że kupując ten sprzęt brałem pod uwage ten program który był darmowy czyli TRAKTOR LE a pewno mało kto na nim pracuje bo wszyscy kupują wersję PRO a mnie wystarczy LE więc walczymy, dzięki ludziom DENONA !!!