Autor Wątek: Prośba o porady.  (Przeczytany 9346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ogi888

• Gość
Prośba o porady.
« dnia: 09 Listopad 2009, 20:01:32 »
Witam serdecznie.
Od 3 miesięcy jestem posiadaczem dns 1200 ale dopiero teraz naszła mnie chęć podłączenia pod kąpa. Zainstalowałem sterowniki i oprogramowanie dostarczone przez producenta i .... kicha.
Po podączdeniu odtwarzacza do kąpa i wybrniu PC na wyświetlaczu pokazuje mi się komunikat "PC MODE Completed!"  I na tym się kończy. Wszystkie dźwięki ktore sie wydobywają z kąpa słychać w głośnikach, czy nawet jak puszcze muzyke z ddjmm czy choćby z winampa to też słychać. Ale ni w ząb nie działa sterowanie dns'a jako kontrolera. (chyba że to nie na tym polega?? )
Zasinstalowałem nowe sterowniki asio nowego ddjmm i dalej to samo....
Co robić co jest nie tak? W internecie szukam jakiejś instrukcji obsługi czy czegoś podobnego ale na nic kąkretnego nie mogę wejść.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
Odp: Prośba o porady.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2009, 20:05:19 »
mam ten sam problem. powiedz jaki masz os i ogolenie kompa i na jakim oprogramowaniu pracuejsz

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2009, 20:43:45 »
Jakiej aplikacji używacie do grania poprzez MIDI? Większość z nich (poza Reflexem jak dobrze pamiętam) wymagała konfiguracji (wyboru rządzenia za pomocą, którego będziemy komunikować się z programem) a czasami (jak np. traktor w starszych wersjach - wrzucenia oddzielnego mapowania z zewnętrznego pliku).

To, że DENON po instalacji sterowników ASIO przepuszcza dźwięk przez siebie, kiedy jest włączona jakakolwiek aplikacja w Windowsie to normalne, bo działa wtedy jako zewnętrzna karta dźwiękowa.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2009, 22:59:34 »
http://forum.denondj.pl/index.php?topic=872.0

tu wszystko opisałem. Próbowałem również na viście

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2009, 23:28:34 »
Mogę prosić trochę jasniej. Nie chce wyjść na kapletnego amatora, ale nie rozumiem

mam ten sam problem. powiedz jaki masz os i ogolenie kompa i na jakim oprogramowaniu pracuejsz

os nie wiem co znaczy :D a komp to laptop amd athlon dualcore 1.9 pamięć 1.24 giga i win xp sp3

Jakiej aplikacji używacie do grania poprzez MIDI? Większość z nich (poza Reflexem jak dobrze pamiętam) wymagała konfiguracji (wyboru rządzenia za pomocą, którego będziemy komunikować się z programem) a czasami (jak np. traktor w starszych wersjach - wrzucenia oddzielnego mapowania z zewnętrznego pliku).

Prosił bym o wyjaśnienie :D gdy włączam vdj 4.2.1 wyskakuje mi komunikat błąd w sterowniku muzycznym asio. To sie dzieje już po wgraniu najnowszych sterowników. Jak miałem oryginalne od denona z płyty to z tego co pamietam vdj przy próbie konfiguracji sterowników wypisywał coś z błędem 2 kanału.

A na oryginale ddjmm ani rusz.

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2009, 23:48:29 »
A teraz jak włanczam vdj to pisze ".... not enought chanel"

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2009, 08:40:01 »
os nie wiem co znaczy :D

OS - Operating System, czyli system operacyjny.

gdy włączam vdj 4.2.1 wyskakuje mi komunikat błąd w sterowniku muzycznym asio.

A nie masz przypadkiem w ustawieniach programu ustawionego domyślnego urządzenia audio swojej dźwiękówki zamiast ASIO DENON'a?

Poza tym podaje linki (ang.) do instrukcji przedstawiających sposoby konfiguracji PCDJ DEX dla:
- DN-HC4500
- DN-HS5500/3700/1200

Poza tym na jednym DN-S1200 powinieneś w PRESETach ustawić CH Set 1, a na drugim CH Set 3.
Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopad 2009, 10:56:24 »
W virtualu mam ustawione karty muzyczne "asio driver" a nastepnie w polu asio driwer mam wybrane "Denon dj asio driver"
Nawet gdy od kąpa odłączony jest dns to to po włączeniu vdj wyskakuje komunikat błąd w sterowniku muzycznym asio.

Jeszcze raz sorry za brak wiedzy ale
" na jednym DN-S1200 powinieneś w PRESETach ustawić CH Set 1, a na drugim CH Set 3." gdzie i jak to mam ustawić ??

Ogołem podejrzewam ze bład może być w procesorze od kąpa :/ miałem kiedyś behringera bcd 2000 i pod wszystkimi ąpami chodził tylko nie pod moim laptopem :/ problemu do dziś nikt nie rozwiązał

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Listopad 2009, 11:08:18 »
W virtualu mam ustawione karty muzyczne "asio driver"
A masz tam może wybór DN-S1200? Może spróbuj to zmienić?

powinieneś w PRESETach ustawić CH Set 1, a na drugim CH Set 3." gdzie i jak to mam ustawić ??
W odtwarzaczu. Naciśnij i przytrzymaj przycisk PRESET, następnie odnajdź pozycję CH Set. W jednym ustaw 1, w drugim 3.

Ogołem podejrzewam ze bład może być w procesorze od kąpa
Wydaje się to mało prawdopodobne. Prawdopodbnie przyczyna leży gdzieś indziej.

Czy skonfigurowałeś PCDJ DEX wg. tej instrukcji z linku, który Ci podałem powyżej?

Offline pio_treck

• Zaawansowany użytkownik
    • soundcloud
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Listopad 2009, 11:33:24 »
często zdarzaja sie podobne problemy, nieraz bardzo trudno dojść z jakiego powodu, więc może poprostu odpuść stosowanie denona jako kontrolera.
masz w nim  usb, wiec masz łatwy dostęp do dużej ilości muzy, i przede wszystkim o wiele lepszą jakość dźwięku niż vdj. nie za bardzo widzę sens takiego kontrolera. jakie ułatwienia czy dodatkowe funkcje ci to da?? troche więcej efektów?? no i może możlwiość dodania sampli.
nic więcej, więc jak masz do tego takie problemy z ustawieniami, to może spróboj traktora tu już bedziesz miał więcej możliwości

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Listopad 2009, 11:46:36 »
u mnie nie chodzi w żaden sposób :/ nie wiem może wina leży w nowym sofcie do denona. mógłby ktoś podać link do v2000 zrobiłbym downgrade i się przekonam

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Listopad 2009, 11:47:13 »
W virtualu nie ma niestety wyboru karty muzycznej denona:/ narazie chce podączyc choć jeden odtwarzacz no i niestety jest już w ustawieniach wybrane "midi ch set 1" ustawiłem jeszcze "unit no set " na "1" i virtual nic....

ale ten pcdj ZADZIAŁAŁ !!!!
Szkoda tylko ze mam wersje testową :/

Offline Peter Madd

• Człowiek DENON
    • Official Myspace
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Listopad 2009, 11:48:49 »
chłopaki a może wina kabla??? ja mam zwykłe takie jak do drukarki hp. Co o tym myślicie??

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Listopad 2009, 11:56:06 »
Peter Madd: Mam tylko soft SYS1410, ale możesz spróbować i z tym:
http://download.denondj.pl/dns1200up.zip

Poza tym rodzaj przewodu faktycznie może mieć znaczenie, ale raczej na stabilność pracy. Można popróbować z innym (im krótszy tym lepiej).

ogi888: a w virtualu wybrałeś typ urządzenia MIDI jakie ma obsługiwać? Też trzeba go skonfigurować. Virtuala nie znam, więc nie za bardzo jestem stanie Ci pomóc.

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Listopad 2009, 12:09:39 »
W wirtualu nigdzie nie ma ustawień pod denona :/ a az tak dobry nie jestem by do tego dojść :) ma może ktoś z was pełną wersje albo klucz do tego PCDJ, bo powiem szczerze, że bardziej mi się spodobał od tego vdj :D
tylko dlaczego pod oryginalnym oprogramowaniem to nie chodzi??
a kabel usb mam od dysku przenośnego, ok 50 cm

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Listopad 2009, 12:23:00 »
Regulamin forum, pkt. 6

Może spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji tego virtuala, jeśli nie masz najnowszej? Z tego co mi świta, wbudowana obsługa DENON'ów była dostępna dopiero od którejś wersji i tam dało się już wybrać urządzenie jakie miał być obsługiwane (DENON Controllers czy coś takiego).
Najnowszy trial do pobrania stąd.

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Listopad 2009, 12:53:52 »
No i sciągłem tego vdj TRIALA i działa, nic nie musiałem ustawiać i od razu wszystko ruszyło :D

tylko to i tak sa TRIALE.... :/ co mi po tym

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Listopad 2009, 13:00:17 »
Jeżeli spełnia Twoje oczekiwania i wykorzystujesz go do grania, to dlaczego po prostu nie kupisz pełnej wersji?

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Listopad 2009, 13:06:41 »
Trzeba to będzie przemyśleć :) no ale najgorsze jest to, że pod oryginalnym oprogramowaniem to nie działa.....

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2009, 13:15:38 »
Oryginalnym tzn. jakim? DENON do modelu DN-S1200 nie dołącza żadnego oprogramowania do obsługi MIDI (jedynie sterownik ASIO, po to aby komputer mógł się komunikować z odtwarzaczam za pomocą programu, nie dołączonego jednak do DENON'a). Musisz sam wybrać oprogramowanie do obsługi MIDI zewnętrznych firm. Może mylisz z DENON DJ Managerem? On nie jest do obsługi MIDI, tylko do przygotowania materiału do zewnętrznych nośników danych (USB, HDD).

Jedynym wyjątkiem jest DN-HC4500 gdzie jest dodawane PCDJ Reflex w wersji Lite.

Offline pio_treck

• soundcloud
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Listopad 2009, 14:18:14 »
Jeżeli spełnia Twoje oczekiwania i wykorzystujesz go do grania, to dlaczego po prostu nie kupisz pełnej wersji?

no to jest jedna z opcji, ale jeśli kolega ma do dyspozycji hardware i do tego konkretny jakim są dns-1200 to kupowanie vdj mija się z celem. do czego potrzebny ten sofware??
sam używałem go kilka lat, nauczyłem się na nim podstaw, ale po przesiadce na prawdziwy sprzęt nie wiem do czego może się przydać?
lepiej zainwestować w jakieś zabawki ... efektor,sampler, nie wiem lepszy mikser, jakaś zabawka korga.

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Listopad 2009, 14:36:40 »
:D a ja biedny cały czas myślalem, że ten ddj music manager to jest program do komunikacji midi :D ale wstyd, mówiłem, że jestem dość zielony :D
Co do kupowania dodatkowych zabawek to w moim przypadku jest to przerost formy nad treścią. Zazwyczaj gram imprezy okolicznościowe wesela, 18stki, firmowe itd, w klubach rzadko... dlatego bardziej mnie interesuje dzaiłanie dns 1200 jako kontrolera i ewentualne wykorzystywanie tej funkcji, bo skoro już jest i za nią zapłaciłem to warto skorzystać :D
A grać i tak zazwyczaj będe z płyt.

A wracajac jeszcze do music menagera. Czy konieczne jest przygotowanie play listy przez niego , czy wystarczy wgrać muze na usb i dns też to odczyta ??
A wogole to dns jakiego najwiekszego pendrive może odczytać??

Offline Kaminsky

• Administrator
  • Człowiek DENON
    • DenonDJ.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Listopad 2009, 14:54:24 »
Zdarza się, nikt nie jest nieomylny.

Utworzenie bazy danych jest niestety konieczne w przypadku gry z USB/HDD. Możesz to zrobić z pomocą DDMM lub z poziomu samego odtwarzacza, jednak pod kilkoma względami korzystanie DDMM jest wygodniejsze (np. zarządzanie playlistami).

Wiesz, samo tworzenie bazy za pomocą DDMM to pikuś, gorzej, że musisz najpierw materiał odpowiednio przygotować innymi aplikacjami (linki miałeś wyżej w tym temacie).

Jak dobrze pamiętam ktoś z forum mówił, że podpinał 32 GB.

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Listopad 2009, 13:10:24 »
Dzięki serdecznie za odpowiedź.
Miał bym jeszcze pytanie troszkę z innej beczki. W niektórych opisach znajdowałem "Złącze D-Link: połączenie 2 odtwarzaczy kablem RJ45 w celu współdzielenia twardego dysku". No ikupłem kabej RJ45 i dalej znowu nie wiem co robić. W instrukcji od denona jest napisane że on zapewnia dostep do funkcji memo, relay i coś jeszcze. Nic nie pisze o współdzieleniu twardego dysku. kto ma racje?? (pewnie instrukcja :D ) ale tylko jeszcze zapytam
1. Zeby podłączycz 2 dnsy do kąpa moge to jedynie zrobić za pomocą podłączenia się do 2 gniazd usb, kazdy odtwarzacz oddzielnie, czy też moge wykorzystać jedno gniazdo usb, a drugi odtwarzacz podłączyc przez d-linka??
2. Czy po podłaćzeniu przez d-linka bede miał dostęp do danych pamięci flash usb na drugim odtwarzaczu??

Sorry za mały of top ale byłbym wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam

Offline pio_treck

• soundcloud
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Listopad 2009, 13:56:17 »

ogi888

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Listopad 2009, 15:51:10 »
ok, dzięki bardzo i pozdrawiam